DIVIZE: Brácha našel bráchu a Turnov vedl

Turnov – Druhý tým tabulky z Kolína dorazil na Městský stadion do Turnova, aby zde změřil síly s místním fotbalovým klubem. Kouč Broschinský před zápasem svému mužstvu věřil, což se vyplatilo. Domácí borci získali cenný bod, Metelka v brance navíc zlikvidoval penaltu!

2.10.2011

Z utkání Velim - Trutnov (2:0).Foto: Deník/René Volf

Pěnčín–Turnov – Kolín 1:1 (1:0)

Turnovští hráči se stejně jako v posledním domácím střetnutí se Dvorem Králové dostali do vedení, ale nakonec o něj přišli. Zápas přitom začali domácí aktivně. Úvodní střely sice mířily mimo tři tyče, ale už ve 24. minutě našel z trestňáku Vojtěch Hurt svého bratra Daniela, který hlavou přehodil hostujícího brankáře Čižanského. Metelka se pak na druhé straně rozehřál při střele Kruliše, aby v 36. minutě dokázal napravit penaltový faul Koťátka a Štočkovu střelu vyrazil. Závěrečné pokusy turnovských hráčů na druhé straně skončily neúspěchem, a tak šli domácí do kabin s mírným náskokem.

Do druhé půle však hosté protočili sestavu, udělali dvě změny a na hře to bylo znát. Tentokrát to byli hosté, kteří tahali za delší konec. V 53. minutě se sice dostal do šance Bárta, ale přesně podle pravidla nedáš – dostaneš se na druhé straně objevil v brejku Štoček a vyrovnal. Oba celky se poté spokojily s bodem a zbytek zápasu již výraznější vzrušení nepřinesl.

Fakta – branky: 24. Daniel Hurt – 54. Štoček. Rozhodčí: Šob. ŽK: 2:2. Diváků: 250. FK Pěnčín–Turnov: Metelka . Maňas, Koťátko, Novotný, Havlín – D. Hurt, Brett, Benek, V. Hurt – Kulhánek (56. Koubek), Bárta (80. Vavřich).

Převýšov – Dvůr Králové 4:0 (0:0)

Šlágr kola přinesl fotbal výborné úrovně. Převýšov potvrdil své ambice, o šesté výhře v řadě rozhodl čtyřmi brankami ve druhé části.

V první půli byli diváci svědky vyrovnané partie, gólů se však nedočkali.

Po změně stran bylo všechno jinak. Domácí přepnuli na vyšší stupeň a s jejich aktivitou přicházely i branky. Prakticky u všech byl nejlepší hráč zápasu Ivo Svoboda, který potvrdil svoji formu. Na jeho úvodní trefu z 56. minuty navázal o pět minut později Voženílek. V 75. minutě Svoboda uvolnil Knoblocha, který zvýšil na 3:0. Poslední gól si exligový útočník schoval pro sebe, když v 89. minutě upravil na konečných 4:0.

Fakta – branky: 56. a 89. Svoboda, 61. Voženílek, 75. Knobloch. Rozhodčí: Novák (Nová Paka). ŽK: 1:3. Diváci: 330. Poločas: 0:0. SK Převýšov: R. Petr – Motyčka, Černý, Kouřil, Hruška – Knobloch (86. P. Novák), Breda, Jarkovský, Voženílek (77. T. Hrabík) – Kraus (74. Semelka), Svoboda. TJ Dvůr Králové: Ulrych – D. Novák, Kruliš, Rejl, S. Ježek – Kilevník (75. Podolník), Holub, Gorol, Diviš – Čech (66. Kořínek), Samler.

Velim – Trutnov 2:0 (1:0)

Trutnov odehrál ve Velimi vyrovnaný duel, který rozhodly góly rámující poločasovou přestávku. Na hře domácích bylo znát, že v současnosti nejsou v pravé formě, k vítězství jim ale pomohly především standardní situace, přičemž zahrávali i dva pokutové kopy.

Fakta – branky: 40. z pen. Melechovský, 49. Kacafírek. Rozhodčí: Kubr (Praha). ŽK: 0:1. Diváci: 260. Poločas: 1:0. FK Trutnov: Šťastný – Přívratský, Kozák (69. Doubic), Makovský, Syrovátka – Martínek, Marks, Mařas (57. Musil), Ficner – Holubec, Kamitz (55. Groer).

2.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Vyprodané Uffo ozářil operní mág Adam Plachetka
70

Fotbalisté Vrchlabí na domácím hřišti přerušili sérii sedmi porážek v řadě a v souboji s Kostelcem nad Orlicí urvali dva body. V normální hrací době skončil duel nerozhodně 2:2, na penalty byli úspěšnější domácí.
10

Sparta hořela. Trenér se omluvil fanouškům

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

Sychrov - Módní svátek zažil zámek Sychrov.

Trutnov opět za dva body. Dvoráci excelovali

Trutnovsko, Turnov - Fotbalisté Turnova doma tápou. Před vlastním publikem prohráli potřetí v řadě.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.