Semilsko v druhé nejvyšší krajské fotbalové soutěži zastupuje v letošním roce pět týmů. Jen jeden dokázal o víkendu ale zvítězit. Byl to Košťálov, který si doma poradil v derby s Horní Brannou. Ostatní celky vcelku překvapivě prohrály.

Harrachov - Stráž n. N. 2:5 (1:1)

Domácí výběr posílený o novice Hájka z Jablonečku sehrál důležité záchranářské utkání. To ovšem nezvládl. Po vyrovnaném prvním poločase začal druhý penaltovou přestřelkou. Nejprve z pokutového kopu zamířili přesně hosté, pak ještě jednou ze stejné (ne)herní situace srovnal Trepera. Pak ale zkolabovala Harrachovu defenziva. Další dvě branky v síti chybujícího Vrány znamenaly rozhodující náskok pro dosud poslední Stráž. Závěr utkání byl navíc velmi hektický. Domácí dohrávali bez dvou vyloučených, navíc se zraněným Poseltem, který po utkání odjel na šití obličeje do nemocnice.

„Bohužel musím konstatovat, že nás zatím nedokáže podržet brankář. Po skvělém podzimu z toho nějak vypadl. Dostáváme hodně gólů, své šance naopak neproměňujeme. Stráž hrála dobře, šla za vítězstvím. Mrzí mě závěr, který nebyl sehrán férově a z něhož vyplynuly dvě červené karty," řekl k zápasu kouč Harrachova Hubert Rieger.

Fakta - branky domácích: 35. Veselý, 55. Trepera z pen. Rozhodčí: Nešněra. ŽK: 5:3. ČK: 2:0 (70. Peterka, 80. Veselý). Diváků: 100. FK Harrachov: Vrána - Trepera (65. Vodseďálek), Peterka, Horáček, Kroupa- M. David (50. Poselt), Škoda, Barbořák, Hájek - Veselý, Bergmann (50. Kyncl).

Košťálov - Horní Branná 7:2 (1:1)

Hosté, bez defenzivní opory Vaška, v první půli drželi s domácími krok a díky Kocourkově trefě a gólmanovi Hofmanovi bylo i skóre vyrovnané. Po změně stran ale přišel jejich totální kolaps. Košťálov sehrál nejlepších 45 minut za dlouhou dobu a v duelu byl zřejmým režisérem. Hned po nástupu na hřiště se totiž domácí třikrát prosadili a definitivně tím určili osud utkání. Za stavu 4:1 se ale brankostroj třetímu celku tabulky nezastavil a soupeři nasypal na cestu domů celkem sedm „fíků". Brannou mohl málo těšit gól, kterým Pešina snižoval na průběžných 2:5.

„Nikdo z nás po poločase nepočítal s tak vysokým vítězstvím. Ale ve druhé půli jsme předvedli skvělý výkon a výsledkem bylo šest vstřelených gólů," byl potěšen vedoucí FK Košťálov Michal Baudyš.

„První poločas byl z naší strany takticky velmi dobře sehraný, bohužel na začátku druhého jsme si vybrali slabší šestiminutovku a domácí vstřelili tři rozhodující branky. V dalším průběhu jsme už hráli vabank. Góly, které jsme obdrželi, byly téměř vlastní, protože jsme je soupeři věnovali skoro zadarmo. Výsledek utkání byl pro naše hráče nespravedlivý, ale za prohru si můžeme ve větší míře sami," řekl vedoucí hostujícího celku Michal Hanč.

Fakta - branky: 51. a 77. Stehlík, 53. a 71. K. Janata, 24. Cerman, 47. Stránský, 75. Zboroň - 34. Kocourek, 65. Illner. Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 1:4. Diváků: 100. FK Košťálov: Šrajer - Grafek (69. Fejfar), Huráň, Klazar, Smolík K. - Janata, Cerman, Stránský, Otmar - Zboroň, Stehlík (77. L. Moravec ml.). Sokol Horní Branná: Hofman - Jindřišek (62. Beneš), Fiedler, Šimůnek - Kocourek, Illner, Landiga (75. Martin Hanč), Jón (52. Pešina), Zuzánek - Mečíř, Šimek.

Jilemnice - Rynoltice 0:1 (0:0)

Další zástupce z Krkonoš se sobotní porážkou dostal už do velmi svízelné situace. Klesl na poslední místo a jeho situace nevypadá vůbec růžově. Jilemnice přitom s Rynolticemi sehrála vyrovnané utkání. Rozhodla ho ale jediná branka Zeidlera ze 60. minuty, kdy forward hostí dokázal využít po rychlém brejku rozhozené obrany horalů. Jilemničtí šance naopak zahazovali a když v 85. minutě neuspěl v největší příležitost ani Hadač, mohla na body zapomenout.

„Naše situace už je špatná. Bohužel nám chybí útočník, který by zápasy rozhodoval. Ale myslím, že to remízové určitě bylo," řekl trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Fakta - branka: 60. Zeidler. Rozhodčí: Vokřínek. ŽK: 4:2. Diváků: 150. SK Jilemnice: Tuž - Šťastný, Mečíř, Šnorbert, Paulů - Bergemann (71. Fišera), Jež, Tonar, Staněk - Horáček (46. Hadač), Figura (46. Hradecký ml.).

Lomnice - Frýdlant 0:1 (0:1)

Velmi nepovedené utkání na domácím přírodním hřišti sehráli fotbalisté Lomnice. Ti předvedli zejména v první půli katastrofální výkon a mohli jen děkovat gólmanovi Jezdinskému, že jejich manko nebylo vyšší. Domácí v době, kdy už prohrávali, zahrozili jedinkrát, jinak ovšem hráli takřka bez útočného efektu. Po změně stran byla sice Lomnice aktivnější, ale na body tentokrát nemohla pomyslet.

„Máme u hřiště cirkus, v sobotu se ale konalo představení i na fotbalovém hřišti. Hráli jsme strašidelně a fanoušky jsme si asi na chvíli zase vyhnali. Hráli jsme bez pohybu, bez nápadu. Na body to určitě nebylo, hráli jsme špatně," byl zklamán domácí trenér Zdeněk Baudyš.

Fakta - branka: 25. Kutílek. Rozhodčí: Kowalík. ŽK: 0:0. Diváků: 120. FC Lomnice n. P.: Jezdinský - T. Ďoubalík, Kraus, Michal - Drábek, Košťák Fišar, J. Ďoubalík (46. Drahoňovský), Vávra, Podstavek (46. Sedlák) - Vavrinec, Heřmanský (70. Vohnout).

Ostatní zápasy: Stráž p. R. - Cvikov 1:0 (0:0), V. Hamry - Mšeno B 3:3 (1:1), Hejnice - Chrastava 2:0 (0:0).