Letohrad – Pěnčín-Turnov 0:3 (0:2)

Branka: 5. Petřík, 37. Papoušek, 57. Finklár. Rozhodčí: Šimáček. ŽK: 2:2. Diváků: 140. Pěnčín-Turnov: Hyka – Coufal, Šimek, Novotný, Janošík – Finklár, Petřík, Beníšek, Bernát (85. Dlouhý) – Papoušek, Šulc (78. Tvrdý).

Po úvodní jarní krizi se turnovští fotbalisté dostali do formy. Během sedmi dnů vyhráli hned tři utkání, do tabulky si připsali devět bodů a vyšvihli se do lepší poloviny. Hosté byli i na hřišti Letohradu jasně lepším mužstvem a už v 5. minutě díky hlavičkujícímu trenérovi Petříkovi otevřeli skóre. Pak zahrozil kanonýr Konečný, ale jeho pokus Hyka vykopl, nedařilo se ani na druhé straně Bernátovi. Největší šance domácích přišla po půlhodině. Při střelách Konečného, který před týdnem hattrikem popravil Jabloneček, se ale zaskvěl Hyka a Linhartův následný pokus z čáry vykopl obránce Janošík. A tak když hostitelé nedali, hned z protiútoku se prosadil Turnov. Finklár uvolnil Papouška, který poslal tým do dvoubrankového vedení.

Po změně stran se pokračovalo v podobném tempu. Turnov si skóre v poklidu hlídal a i když Šulc nejprve svoji tutovkou šanci zahodil, konečný stav stanovil už v 57. minutě po průniku Bernáta Finklár. Zbytek utkání hosté dohráli bez nervů. Pohlídali si vedení a kontrolovali hru.

„Celý zápas jsme měli průběh hry ve své moci. Domácí se, až na dvě šance, na nic nezmohli a my jsme zaslouženě vyhráli. Máme devět bodů za poslední týden, formu teď chceme potvrdit doma s Ústím nad Orlicí. Tímto bychom chtěli na další souboj pozvat všechny fanoušky," řekl vedoucí Turnova Petr Horáček.

Ústí n. O. – Jablonec nad Jizerou 2:1 (0:1)

Branka: 61. Felcman, 68. Vaňous – 28. Žitka. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 1:5. Diváci: 170. Sokol Jablonec n. J.: Repáň – Helm, Karásek, Halama, Kozel – Krejčík, Ferenc, Povr, Žitka – Chropůvka (56. Vitkovič), Dressler (75. Králíček).

Na jaře nevýrazné týmy se sešly na hřišti Ústí nad Orlicí. Hostující sestava byla oslabena, nastoupila se třemi dorostenci z Baumitu, přesto měla po většinu úvodního dějství míč pod kontrolou. Domácí sice zahrozili jako první, ale Repáň tým podržel, na druhé straně však podobně neuspěli ve dvou příležitostech hosté. Těsně před půlhodinou se však Jablonečtí už radovali. Na centr Povra si naběhl Žitka a otevřel stav. Hráči Ústí působili zakřiknutým dojmem a v poločase prohrávali.

Po přestávce se ale obraz hry změnil. Hosté se dostali pod výrazný tlak a chybami v rozehrávce dávali domácím šance na zvrat. Jabloneček dlouho odolával, o výsledku však rozhodla sedmá desetiminutovka. V ní se postupně prosadili Felcman s Vaňousem a otočili skóre. Houškovi svěřenci se naopak v útoku už neangažovali a byli rádi, že neinkasovali díky brankové konstrukci další góly.

„Na hřiště na jaře stejně mizerného Ústí jsme přijeli s třemi dorostenci a téměř bez náhradníků. Bylo překvapením, že jsme v prvním poločase měli jasně více ze hry. Po změně stran ale byli domácí lepší, náš tým neměl sílu na zdramatizování a body tak zůstaly doma. Rozhodla naše pasivita ve druhé půli, což je škoda, protože na Letohradu bylo vidět, že se nenachází v dobrém rozpoložení. Na body tady bylo neskutečně blízko," smutnil vedoucí Sokola Jablonec David Holman.

Týniště nad Orlicí – Dvůr Králové 0:2 (0:1)

Dvorákům se na jaře daří, což potvrdili před týdnem vítězstvím v derby proti Trutnovu. Navázat na skvělý výsledek dokázali Ujcovi svěřenci i v Týništi, kde jim v cestě stál nováček soutěže.

Hosté byli po celé utkání lepším týmem a do vedení je poslal už po osmnácti minutách hry Vaníček. Poločasovou přestávku orámoval několika kvalitními zákroky gólman Vízek a pojistka cenného vítězství přišla v minutě 62. To po spolupráci s Hruškou upravil na konečných 0:2 jarní kanonýr Milan Ujec.

Fakta – branky: 18. Vaníček, 63. M. Ujec. Rozhodčí: Kouba (Strakonice). ŽK: 3:1. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Týniště: Baťha – Tomášek (81. Ráček), Odehnal, Drapač, Huňák – Novák (66. Slezák), Plašil, Štajer, J. Hrubý – Merganc (75. Voda), Vydarený. Dvůr Králové: Vízek – Picha, Kruliš, Rejl, Tomeš – Vaníček, Podolník (61. Řežábek), Fejk, T. Macek (79. Žaba) – M. Ujec (82. Samler), Hruška (89. Kasan).

Kutná Hora – Trutnov 2:1 (1:1)

Než se stihli trutnovští fotbalisté v Kutné Hoře rozkoukat, prohrávali od 2. minuty po hlavičce Antoše 1:0. Inkasovaná branka hosty neomráčila, sami si začali vytvářet šance a z jedné takové po třiceti minutách vyrovnal Marks, jemuž nabíjel Matějka.

Velká škoda, že další příležitosti Dvořákovy party zůstaly nevyužity. Ať už šlo o tutovku Kilevníka nebo možnost Tauchmana. Trest přišel po hodině hry, kdy do trutnovské obrany vlétl znovu důrazný Antoš a svou druhou trefou přivodil Trutnovu třetí venkovní porážku v řadě.

Fakta – branky: 2. a 62. Antoš – 30. Marks. Rozhodčí: Vitner. ŽK: 5:4. Diváci: 130. Poločas: 1:1.
FK Trutnov: Šťastný – Křižovič, Kovář, Makovský, Tobiáš (85. J. Holubec) – Matějka (78. Kamitz), Marks, Tauchman, Kilevník – Kejzlar, P. Holubec (78. Čech).