Dvěma okresními derby mimo jiné zakončily podzimní část sezony nižší krajské soutěže na Liberecku. V tom prvním remizovali fotbalisté Košťálova s Rovenskem 3:3. Remízou skončil také druhý pojizerský šlágr, v Jablonečku se ale diváci gólu nedočkali jak od domácího mužstva, tak od hostů z Harrachova.

1.A třída

Košťálov – Rovensko 3:3 (2:1)

Fotbalisté Rovenska prožili výborný podzim, zatímco loňský účastník krajského přeboru jistě plánoval více než 14 bodů. Ve vzájemném souboji ale ukázali sílu oba soupeři. Úvod vyšel mnohem lépe domácím, kteří se na těžkém terénu lépe pohybovali a dokázali i zužitkovat své šance. Už v 5. minutě se po přihrávce Klabana prosadil Sádek a stejný hráč v 17. minutě zvyšoval už na 2:0. Košťálovská radost byla tak výrazná, že o dvě minuty později stačila chvilka nepozornosti, které k návratu do zápasu využil Koubek – 2:1. Stejný hráč mohl i vyrovnat, proti ale byla tyč branky Věrného.

Vstupy do obou poločasů domácím vycházely na jedničku. V tom druhém uplynuly pouhé čtyři minuty a nestárnoucí Karel Janata gólem na 3:1 ukázal, že je stále kapitánem na svém místě. O tříbodovou pojistku ale stále nešlo. Opět za pouhé dvě minuty totiž snížil Koubek a v 60. minutě navíc krásnou ranou vyrovnal Štěpnička – 3:3. Ve zbytku atraktivního utkání již další branky nepadly, a tak oba soupeři zakončili podzim bodovým ziskem.

Fakta – branky: 5. a 17. Sádek, 49. Janata – 19. a 51. Koubek, 60. Štěpnička. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 2:2. Diváci: 110. FK Košťálov: Věrný – Klaban, Kosina st., Grafek, Fejfar (68. Vojtíšek) – Holovič, Cerman, K. Janata, Sádek – F. Tulach (46. Kosina ml.), Koldovský (68. Vojtíšek). TJ Sokol Rovensko pod Troskami: Prokopec – Vítek, Bakeš, Valentin, Kočí – Štěpnička, J. Mencl, Taibr (53. Kněbort), Bangha, A. Krejčík – F. Koubek.

Košťálov - RovenskoZdroj: Zdeněk Matura

Přepeře – Desná 3:1 (1:0)

Ambiciózní nováček před týdnem v souboji s druhými Hejnicemi přerušil sérii dvou porážek a výhrou nad Desnou chtěl úspěšný podzim i zakončit. Povedlo se. Čtvrtý tým tabulky do Turnova přijel s choutkami na bodový zisk, brzy ale poznal, že proti lídrovi nemá šanci.

Předzápasové naděje hostů zvyšoval vysoký počet přepeřských absencí, přesto byl od začátku lepší domácí celek. První gól na sebe nechal čekat do 21. minuty. V té se uvolnil Bína, odcentroval do šestnáctky, kde si před Martínkem srazil míč do vlastní branky obránce Kovář – 1:0. Ve zbytku první půle kralovali oba brankáři. Více práce měl ten hostující, ale i Koudelka musel jednou prokázat kvality.

Definitivní rozhodnutí přinesl start do půle druhé. Nejprve u gólu Trče znovu asistoval aktivní Bína a stejný hráč si připsal přihrávkový hattrick v 54. minutě, kdy z jeho centru těžil Martínek. Domácí měli i další šance, jediný gól už ale padl na straně druhé, když minutu před koncem snížil desenský Špaček.

Fakta – branky: 21. vlastní (Kovář), 48. Trč, 54. Martínek – 89. Špaček. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 0:1. Diváci: 80. FK Přepeře: Koudelka – Hrmo (50. Tušer), Nesvadba, Vlach, V. Hurt – Trč, O. Horák, Peškar, Bína – P. Martínek, Císař (82. Kupka).

Další výsledky 13. kola

Stráž nad Nisou – Hejnice 2:2 (0:1), Stráž pod Ralskem – Cvikov 3:0 (2:0), Rynoltice – Ruprechtice 1:1 (0:0), Velké Hamry B – Doubí 1:2 (0:2), Rapid Liberec – Krásná Studánka 3:1 (2:0).