To je tedy sezona! Po vítězství v krajském přeboru si místní hráči užili také pohárové prvenství. V závěrečném utkání totiž dokázali přehrát soupeře z VTJ Rapid Liberec. Došlo přitom na pořádné drama, protože v normální hrací době skončilo utkání poměrem 1:1 a došlo tak k penaltovému rozuzlení. V něm si lépe vedli domácí, když se trefili čtyřikrát a za hosty naopak závěrečný pokus zahodil brankář vojáků Dostál.

Jablonec n. J. - VTJ Rapid Liberec 1:1 (1:1), 4:3 na penalty

Finále nabídlo více než dvěma stovkám diváků vyrovnaný zápas. Jabloneček měl na začátku utkání dvě šance, ale Holmana pokaždé vychytal gólman hostí.

Vojáci naopak hrozili nejvíce ze standardních situací. Do vedení šli ale přesto domácí. Ti za povzbuzování fanoušků vlastních i skupiny z Mladé Boleslavi dokázali v souboji budoucích divizních příslušníků předvádět útočný fotbal, stejnou taktikou se ale prezentoval i mladý kolektiv soupeře.

Jablonečtí se dočkali ve 34. minutě. Paldus v té době uvolnil Barcucha, který si prvním dotekem přistavil míč na střelu a propálil vše 1:0. Zanedlouho však bylo vyrovnáno, když skóroval Kopic 1:1. První půle tak skončila nerozhodně.

Po změně stran se domácí tlačili do útoku. Liberečtí posledních třicet minut dohrávali bez vyloučeného Halamy, přesto vyloženější šance nepřišla. „Vojáci se zatáhli do obrany a spoléhali na Studničkovy rychlé brejky. Ten měl dvě slušné šance, ale naštěstí ani jednu neproměnil. A tak duel dospěl do penaltového rozuzlení. A tam jsme po zaváhání brankáře, který kopal jako poslední, mohli začít slavit," řekl k utkání vedoucí Sokola Jablonec nad Jizerou David Holman.

Domácímu výběru vyšel penaltový rozstřel lépe. Jediným nešťastníkem, který neproměnil, byl Šilhán. Paldus, Barcuch, Hrbek i Zonyga skórovali. A právě posledně jmenovaný matador byl následně jmenován mužem finále.

Příznivci Jablonečku byli u vytržení. Ačkoliv v průběhu zápasu několikrát zaznělo už tradiční „Pelta ven", vytvořili skvělou kulisu. A právě předseda fotbalové asociace společně s dalšími členy z vedení krajského libereckého svazu vítězům předali poháry. Jeden za mistrovský titul v dlouhodobé soutěži, druhý za pohárový úspěch!

Fakta, branky: 34. Barcuch - 42. Kopic. Rozhodčí: Vachek. ŽK: 2:0. ČK: 70. Halama (VTJ). Diváků: 230. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Šilhán, Nechanský, Hájek -Bistiak (46. J. Vrána), Zonyga, Hrbek, Barcuch - Paldus, Holman (65. Bláha). Rapid: Dostál - Slatinka, Poživil, Lukač (60. Myslivec), Soukeník - Kopic (70. Sonntag), Čeřovský, Uzel, Studnička - Vodička (65. Mečíř), Halama.