Dvoráci si doma vyšlápli na vedoucí Ovčáry

Dvůr Králové - Skalpem vedoucího týmu se od neděle mohou pyšnit fotbalisté Dvora Králové. Na stadionu pod Hankovým domem se jim podařilo lídra soutěže zaskočit zkraje druhého poločasu, kdy se trefil do šibenice Jan Řežábek, a vnastaveném čase se z dorážky prosadil Martin Otradovský.

31.5.2009

Fotbalisté Dvora Králové.Foto: Jan Bartoš

Dvůr Králové – Ovčáry 2:0 (0:0)

První poločas nenabídl divákům žádnou vážnější akci, hra se odbývala především ve středu hřiště. Druhá půle už byla mnohem záživnější, ačkoliv počasí spíše hovořilo pro opačnou variantu. Spustil se prudký liják, který skončil až po odpískání konce zápasu.

Domácí vlétli po přestávce na hřiště s vervou a už ve 46. minutě se prosadil po parádním sólu Řežábek. Od postranní čáry se prokličkoval až před vápno a z 18 metrů vymetl pravou nohou šibenici Strakovy branky. Další dravý průnik Klazara skončil rohovým kopem. Aktivitu domácích mohl přetavit v druhou branku Holub, který po trestném kopu a hlavičce Kruliše v tutové šanci přestřelil.

V 69. minutě se probil do pokutového území Klazar a po zákroku hostujícího hráče se domácí dožadovali penalty. Marně.

Poté začali přebírat iniciativu hosté a vytvořili si trvalejší tlak. Vůbec největší šanci si hosté vypracovali v 71. minutě, kdy po nedorozumění domácí obrany běžel Kruliš sám na Tomka, který však výborným zákrokem udržel vedení Dvora. V 74. minutě prolétl nebezpečný centr domácím pokutovým územím a Hyka v dobré příležitosti mířil hlavou mimo. Domácí již hrozili pouze brejky a při jednom z nich Řežábka vychytal Straka.

V závěru se Dvoru podařilo hru rozkouskovat dvěma střídáními a jedno z nich navíc přineslo pojišťovací branku. To, když již v nastaveném čase zahrál Kilevník trestný kop do vápna na Brendla. Ten si tělem udělal prostor, stihl vystřeli a z dorážky se prosadil M. Otradovský.

Fakta – branky: 46. Řežábek, 90. M. Otradovský. Rozhodčí: Kalenda (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 350. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Rejl, Kruliš, Bělina, S. Ježek – Kilevník, D. Novák, Holub, Urban (6. Řežábek, 89. Jurík) – Brendl, Klazar (87. M. Otradovský).

„Soupeř udělal pro výhru vše,“ zlobí se Tatran po Sobotce

Trutnov - Sedmadvacáté dějství I. A třídy patřilo z velké části domácím. Nejinak tomu bylo v utkáních, kde měl své zastoupení podkrkonošský region.

Na Sněžku šly pro Pavlínku dva tisíce lidí

Pec pod Sněžkou - Rekordní účastí podpořili účastníci sobotního výstupu na Sněžku zdravotně postiženou Pavlínku Josiekovskou. Pátý ročník charitativní akce pořádali představitelé nadačního fondu KlaPeto, kterým se prodejem žlutých triček a dalšími sponzorskými finančními dary podařilo letos vybrat 1 milion 42 tisíc 823 korun.

Lásce přes internet poslal 140 tisíc korun

Trutnov - Sedmačtyřicetiletý muž se stal obětí internetového podvodu. V seznamce uvěřil ženě z Ruska a poslal jí přes 140 tisíc korun. O peníze přišel.

Trutnov je už záchraně blízko

Trutnov - Také letos má osud východočeských mužstev v divizní soutěži velký vliv na sestupové počty v krajských třídách. A právě uplynulý víkend do Královéhradeckého kraje přivál samé povzbudivé zprávy.