Dvoráci si doma vyšlápli na vedoucí Ovčáry

Dvůr Králové - Skalpem vedoucího týmu se od neděle mohou pyšnit fotbalisté Dvora Králové. Na stadionu pod Hankovým domem se jim podařilo lídra soutěže zaskočit zkraje druhého poločasu, kdy se trefil do šibenice Jan Řežábek, a vnastaveném čase se z dorážky prosadil Martin Otradovský.

31.5.2009

Fotbalisté Dvora Králové.Foto: Jan Bartoš

Dvůr Králové – Ovčáry 2:0 (0:0)

První poločas nenabídl divákům žádnou vážnější akci, hra se odbývala především ve středu hřiště. Druhá půle už byla mnohem záživnější, ačkoliv počasí spíše hovořilo pro opačnou variantu. Spustil se prudký liják, který skončil až po odpískání konce zápasu.

Domácí vlétli po přestávce na hřiště s vervou a už ve 46. minutě se prosadil po parádním sólu Řežábek. Od postranní čáry se prokličkoval až před vápno a z 18 metrů vymetl pravou nohou šibenici Strakovy branky. Další dravý průnik Klazara skončil rohovým kopem. Aktivitu domácích mohl přetavit v druhou branku Holub, který po trestném kopu a hlavičce Kruliše v tutové šanci přestřelil.

V 69. minutě se probil do pokutového území Klazar a po zákroku hostujícího hráče se domácí dožadovali penalty. Marně.

Poté začali přebírat iniciativu hosté a vytvořili si trvalejší tlak. Vůbec největší šanci si hosté vypracovali v 71. minutě, kdy po nedorozumění domácí obrany běžel Kruliš sám na Tomka, který však výborným zákrokem udržel vedení Dvora. V 74. minutě prolétl nebezpečný centr domácím pokutovým územím a Hyka v dobré příležitosti mířil hlavou mimo. Domácí již hrozili pouze brejky a při jednom z nich Řežábka vychytal Straka.

V závěru se Dvoru podařilo hru rozkouskovat dvěma střídáními a jedno z nich navíc přineslo pojišťovací branku. To, když již v nastaveném čase zahrál Kilevník trestný kop do vápna na Brendla. Ten si tělem udělal prostor, stihl vystřeli a z dorážky se prosadil M. Otradovský.

Fakta – branky: 46. Řežábek, 90. M. Otradovský. Rozhodčí: Kalenda (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 350. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Rejl, Kruliš, Bělina, S. Ježek – Kilevník, D. Novák, Holub, Urban (6. Řežábek, 89. Jurík) – Brendl, Klazar (87. M. Otradovský).

(to)

31.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
Jakub Vaníček

Rukavice nechal doma a sesadil lídra tabulky

Cisterna zablokovala silnici mezi Kocbeří a Dvorem Králové.
4

Cisterna s naftou zcela zablokovala silnici

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Vrchlabí B stále bez ztráty bodu, druhá Vítězná uspěla v derby

Trutnovsko - Drtivým výsledkem 7:2 skončil nedělní šlágr okresního přeboru, ve kterém fotbalisté vrchlabské rezervy přehráli soupeře ze Rtyně 7:2.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Herec Jašków propadl z chemie na trutnovském gymplu. Na Děvín jezdí pořád

Pec pod Sněžkou - Herec Robert Jašków si sobotní týmovou soutěž ve vaření gulášů viditelně užíval. Aby ne, byl doma. V Peci pod Sněžkou vyrůstal. „Žil jsem v Peci 23 let, až pak jsem šel za prací do Prahy,“ prozradil. Narodil se v Trutnově, kde také chodil na gymnázium. „Pět let. Propadl jsem totiž ve třeťáku z chemie,“ prásknul na sebe.