Dvoráci si doma vyšlápli na vedoucí Ovčáry

Dvůr Králové - Skalpem vedoucího týmu se od neděle mohou pyšnit fotbalisté Dvora Králové. Na stadionu pod Hankovým domem se jim podařilo lídra soutěže zaskočit zkraje druhého poločasu, kdy se trefil do šibenice Jan Řežábek, a vnastaveném čase se z dorážky prosadil Martin Otradovský.

31.5.2009

Fotbalisté Dvora Králové.Foto: Jan Bartoš

Dvůr Králové – Ovčáry 2:0 (0:0)

První poločas nenabídl divákům žádnou vážnější akci, hra se odbývala především ve středu hřiště. Druhá půle už byla mnohem záživnější, ačkoliv počasí spíše hovořilo pro opačnou variantu. Spustil se prudký liják, který skončil až po odpískání konce zápasu.

Domácí vlétli po přestávce na hřiště s vervou a už ve 46. minutě se prosadil po parádním sólu Řežábek. Od postranní čáry se prokličkoval až před vápno a z 18 metrů vymetl pravou nohou šibenici Strakovy branky. Další dravý průnik Klazara skončil rohovým kopem. Aktivitu domácích mohl přetavit v druhou branku Holub, který po trestném kopu a hlavičce Kruliše v tutové šanci přestřelil.

V 69. minutě se probil do pokutového území Klazar a po zákroku hostujícího hráče se domácí dožadovali penalty. Marně.

Poté začali přebírat iniciativu hosté a vytvořili si trvalejší tlak. Vůbec největší šanci si hosté vypracovali v 71. minutě, kdy po nedorozumění domácí obrany běžel Kruliš sám na Tomka, který však výborným zákrokem udržel vedení Dvora. V 74. minutě prolétl nebezpečný centr domácím pokutovým územím a Hyka v dobré příležitosti mířil hlavou mimo. Domácí již hrozili pouze brejky a při jednom z nich Řežábka vychytal Straka.

V závěru se Dvoru podařilo hru rozkouskovat dvěma střídáními a jedno z nich navíc přineslo pojišťovací branku. To, když již v nastaveném čase zahrál Kilevník trestný kop do vápna na Brendla. Ten si tělem udělal prostor, stihl vystřeli a z dorážky se prosadil M. Otradovský.

Fakta – branky: 46. Řežábek, 90. M. Otradovský. Rozhodčí: Kalenda (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 350. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Rejl, Kruliš, Bělina, S. Ježek – Kilevník, D. Novák, Holub, Urban (6. Řežábek, 89. Jurík) – Brendl, Klazar (87. M. Otradovský).

(to)

31.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
Sobotní úklid řeky Úpy a jejího okolí
17

Umyvadla, televize, matrace... Dobrovolníci čistili řeku Úpu a okolí

Velitel Městské policie v Turnově Luboš Trucka

Městské policii chybí peníze i lidé. Jak nalákat mladé muže?

FOTBALOVÝ servis: Ztráta Mladých Buků na domácím hřišti

Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalové jaro pokračuje víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.

Právě jsme se narodili - duben 2017

Trutnovsko, Pojizeří /HLASUJTE/ - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Každý měsíc odměníme od ledna 2017 pouze jedno miminko.

Dvoráci vyrazili bojovat o návrat do druhé ligy

Dvůr Králové - Před dvěma týdny slavili královédvorští hokejisté historický postup do II. ligy a už zítra je mohou napodobit volejbaloví kolegové z města na Labi. Pouze s tím rozdílem, že oni již v celostátní soutěži před nedávnem působili.