Semily – Košťálov 2:1 (0:1)

Domácí tým nastoupil bez čtyř hráčů základní sestavy, přesto byl před utkáním favoritem. Mladí nadějní hráči však v úvodu nestíhali. Nováček soutěže z Košťálova byl hlavně v první půli lepší a ujal se vedení. Ve 24. minutě ještě Janatův trestný kop skvěle Koudelka vyrazil, o chvíli později ale ve stejném souboji uspěl střelec. Semily se na hřišti hledaly a v úvodním poločase byly horší.

Po změně stran ale favorit zabral. Po přeskupení útočných řad nejprve zabušil na břevno. A když v 53. minutě na druhé straně vychytal nejprve sólo Cermana Koudelka, udeřilo z pokutového kopu. Hrmo se nedal rozhodit ani opakováním penalty, i podruhé se trefil přesně a srovnal. Za osm minut navíc kapitán Nesvadba pohlednou střelou skóre otočil. Košťálov chtěl skóre srovnat, jeho útočná snaha však ovoce nepřinesla. Naopak mohl být vděčný Průchovi, který ho při závěrečné snaze podržel při šancích Kysely, Špidlena a Hájka.

„Nastoupilo za nás šest hráčů s ročníkem narození od 1996 do 1998, pro mladé to byl velký výkonnostní skok. V první půli ale hrála špatně většina hráčů. Ve druhé jsme se zlepšili a začali si vytvářet šance. Byl to náš nejslabší výkon v sezoně. Výhra nás těší, i když hra v oslabené sestavě určitě nebyla nejlepší," řekl k zápasu trenér SK Semily Miroslav Procházka.

„V prvním poločase jsme byli lepší a měli jsme více šancí. Pro nás to byl minimálně remízový zápas, s odstupem času naši porážku hodnotím jako ztrátu. Přitom jsme mohli mít klidně i tři body. Semily mě svým výkonem docela zklamaly. Nám zatím chybí gólový zabiják typu Zboroně," litoval po utkání trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Fakta – branky: 54. Hrmo z pen., 62. Nesvadba – 26. Janata. Rozhodčí: Millner. ŽK: 5:3. Diváků: 320. SK Semily: Koudelka – Hradecký (80. Špidlen), Hrmo, Nesvadba, Sládek (64. Seifert) – Hartman, Hájek – Vrchovský, Hurt, Kysela (86. Motejlek) – Ježek. FK Košťálov: Průcha – Grafek, Poledník, Móro, Klazar, Jísl – Janata, Piry, Cerman (77. Šif), Otmar (45. Landiga) – Stehlík (66. Houžvička).

Hrádek – Sedmihorky 1:0 (1:0)

Ani ve druhém soutěžním zápase na hřišti soupeře nedokázaly Sedmihorky vstřelit branku. V Hrádku sice měly po celé utkání herní převahu, míč měly častěji na kopačkách, ale nedokázaly si vypracovat vážnější brankovou příležitost. Domácí se naopak prosadili po půlhodině, když do sítě zapadla přesně mířená střela po rohovém kopu.

Hosté ani po změně stran nenašli recept na pozornou defenzivu soupeře. Těsně před koncem byl navíc po zbytečné druhé žluté kartě vyloučen obránce Marcel Špína.

„Jsem hrozně rozzlobený na rozhodčí. Ne, že by nám snad pan Bohatý prohrál zápas, to ne. Ale předvedl neuvěřitelné představení vůči našemu mužstvu. V zápase jsme byli herně lepší, ale chyběla nám vyložená šance, předfinální fáze útočné hry nám nefungovala. Byli jsme takoví jaloví. Kdybychom dělali krasobruslení, tak jsme za známky asi na bedně, ale gólový efekt nám tentokrát hodně chyběl," byl po utkání zklamaný trenér FK Sedmihorky Bohuslav Dvořák.

Fakta – branka: 35. Brožík. Rozhodčí: Bohatý. ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (80. Marcel Špína). Diváků: 180. FK Sedmihorky: Lamač – Marcel Špína, Bakeš, Marek, Čermák (87. Drahoňovský) – Červinka (55. Petrlák), Dvořák, Kroupa, Pařízek – Škréta (81. Mach), Martin Špína.

Velké Hamry – Bozkov 3:3 (0:1)

Vloni čtvrtý Bozkov mířil po domácí porážce na hřiště nováčka soutěže s jednoznačným bodovým cílem i s novou tváří, kterou se stal záložník Karel Vanc. Ve Velkých Hamrech se odehrálo vyrovnané utkání, plné rychlých a technických momentů, ale i bojovného nasazení. Hosté k němu dorazili bez pěti hráčů základní sestavy, přesto se ujali ve 25. minutě vedení. Domácí brankář neudržel míč a Havel ho doklepl za jeho záda.

Gólová smršť se spustila po změně stran. Domácí hráči po nástupu z kabin rozjeli kolotoč, díky kterému během čtvrthodiny otočili stav na 2:1. Bozkov se však nevzdal, převzal otěže zápasu zpět do svých rukou a díky Krejčíkovi a Červenému se mu podařilo stav otočit. V hektickém závěru však Velké Hamry stihly přece jen ještě vyrovnat, když se trefily v 94. minutě.

„Po utkání mě ztráta bodů samozřejmě mrzela, ale nyní s odstupem musím říct, že je remíza spravedlivá. Hrál se pohledný zápas, diváci se museli určitě bavit," řekl k zápasu sportovní manažer Sokola Bozkov Miroslav Gůra.

Fakta – branky hostů: 50. Průcha, 58. Vl. Prousek, 90(+4). Miček – 25. Havel, 70. Krejčík, 80. Červený. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 2:2. Diváků: 200.
Sokol Bozkov: Kanaval – Liďák, Jeník, M. Jíra, Coufal – Prousek, Vanc – A. Krejčík, Červený, Plátek – Havel (85. Kubán).

Višňová – Pěnčín-Turnov B 2:2 (0:1)

Turnovská rezerva vybojovala na hřišti úřadujícího obhájce krajského titulu první letošní bod. Na půdě favorita přitom dlouho vedla, protože už v 7. minutě byl střelecký pokus Kratochvíla tečován tak, že zapadl za záda bezmocného brankáře. V dalších minutách diváci sledovali hlavně boj mezi šestnáctkami. Hostující mladíci skóre nenavýšili, čehož naopak domácí využili.

Po nepříjemném zranění uvnitř pokutového území a delší prodlevě při ošetřování zranění se Višňová prosadila poprvé v 76. mnutě. Díky Soukupovi o chvíli později navíc z penalty skóre obrátila. Hosté se však nevzdali a díky bojovnosti si nakonec odvezli alespoň bod. Ten vystřelil Patka.

„Vázne nám kombinace a máme špatný pohyb. Nemohu klukům upřít, že bojovali. Ale bojujeme spíš sami se sebou než se soupeřem. Bod je vyválčený se štěstím," řekl trenér FK Pěnčín-Turnov Josef Petřík mladší.

Fakta – branky: 7. Kratochvíl, 90(+6). Patka – 76. Zimák, 86. Soukup z pen. Rozhodčí: Šmíd. ŽK: 3:4. Diváků: 100. FK Pěnčín-Turnov B: Semenský – Šteffan, Šimek (76. T. Horák), Matoušek, Veber (46. Poláček) – Patka, Korček – Petřivý, Kratochvíl, Fingerhut – Šulc (70. Žabokrtský).

Ostatní zápasy: Chrastava – Železný Brod 3:2 (3:0), Česká Lípa – Doksy 3:1 (1:0), Skalice – Mšeno 2:1 (1:1).