Žacléř opět nezvítězil, Mostek neudržel vedení na Pecce

23.4.2007

Hostinné - Staré BukyFoto: Jan Bartoš

A. třída

Žacléř – Kunčice 0:2 (0:0)
Po sobotním utkání ani největší optimisté už zřejmě nevěří v záchranu Baníku v 1. A třídě. Kunčice byly soupeř, který měl Baník dostat v tabulce pod sebe. Ale vše změnil jediný muž - hostující útočník Doležal.
V první půli byl Baník aktivnější, lépe kombinoval a po hlavičce Hejny byl i blízko vedoucímu gólu. Pak prošel zprava do vápna Špecián, ale jeho prudká přihrávka nikoho nenašla. Po dalších pěkných akcích střílel dvakrát Janata mimo. Do té doby nenápadní hosté udeřili ve 41. min., na hrbolatém terénu udělala obrana domácích hrubou chybu a osamocený Hornych trefil dobře postaveného Nývlta.
Ve druhém poločase Baník úplně vypadl z tempa, což potrestal v 68. min. kanonýr Doležal křížnou střelou přesně k tyči. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, Hrubý prostrčil míč do vápna Janatovi, jehož ránu brankář vyrazil, dorážka mířila nad branku a o chvíli později výbornou hlavičku Hejny vyrazil skokem k tyči bezchybný brankář Šanda. V 79. min. byl u postranní lajny faulován Karásek, domácí hráči protestovali a Vítek dalekonosnou střelou zvýšil na 2:0. Od této chvíle se už Baník na nic nezmohl a v klíčovém jarním utkání tak prohrál.
Fakta – rozhodčí: Jehlička. ŽK: 0:2. Diváků: 90. TJ Baník Žacléř: Nývlt - Baše, Gavor, Drábek, Brožek - Kovačík (71. Karásek), Poláček (71. Mlynár), Hrubý, Hejna - Špecián, Janata (90. Hradecký). ⋌(rk)

Trutnov B – Malšovice 2:0 (0:0)
Hosté přijeli do Trutnova s hodně defenzivní taktikou a ve hře dopředu spoléhali jenom na nakopávané míče. Domácím se však nedařila kombinace, a tak byl v první půli k vidění ne moc pohledný fotbal. Trutnovští stěží dvakrát vystřelili na branku. Do mnohem většího tlaku se domácí dostali až po přestávce a v 58. min. Cerman dorazil do branky Mucudisovu střelu – 1:0. Ještě několik minut po gólu béčko mačkala soupeře, ale Malšovice se ze sevření vymanily a začaly hrozit. Gólmana Kamitze v té době dvakrát zachránila branková konstrukce. Nejprve hosté zatřásli břevnem po přímém kopu a poté trefili tyč ze sólového úniku. Domácí hráči pochopili, že tudy by cesta k vítězství nemusela vést a v poslední desetiminutovce hosty opět k ničemu nepustili. Navíc v 88. min. se po akci Trunkáta trefil k tyči Prokop.
Fakta – branky: 58. Cerman, 88. Prokop. Rozhodčí: Kazda. ŽK: 4:1. Diváků: 30. FK Trutnov B: Kamitz – Cerman, V. Kozák, Přívratský – Poznar (55. Prokop), Brhel, Jaďuď, Mucudis, Tryzna (46. Finger ml.) – J. Makovský (80. Brejcha), Trunkát.

Rudník – Č. Kostelec 0:4 (0:2)
Domácí na vedoucí celek 1. A třídy vyrukovali bez útočných es Gregora (horečka) a Janaty (otřes mozku), a tak se na hrotu objevil odchovanec místní kopané Diviš, pro kterého je však fotbal sportem číslo 2. Mladý útočník totiž hraje hokej za extraligové Kladno. Letos také pomáhal Hradci v boji o první ligu.
Samotné utkání měli od začátku pod kontrolou hosté a jen vlastní nemohoucností v koncovce živili šanci Rudníku na slušný výsledek. To trvalo do 40. min., kdy se poprvé prosadili po dlouhém autu do vápna. Do přestávky pak domácí inkasovali ještě jednou, když míč skončil v síti po teči ostrého centru ze strany. Ve druhé půli hosté lehce polevili, ovšem Diviš, Víšek, Hylmar a ani po chybě gólmana Stolín nedokázali dostat míč do branky. To se naopak v závěru dvakrát podařilo hostům.
Fakta – rozhodčí: Leibisch. ŽK: 2:4. Diváků: 150. FC TJ Avon Rudník: Stránský – Řehák (84. Beláň), Václavík, Štemberka, Šafařík – Hympl, Víšek, Hylmar, Benecký (46. Mandát) – Jebavý (75. Stolín), Diviš.

B. třída

Pecka – Mostek 1:1 (0:1)
Očekávaný tlak domácího mužstva Mostek zmrazil už v 6. min., kdy V. Robek zahrál rohový kop do malého vápna a míč se přes dva domácí hráče snesl přímo na hlavu Bogáně - 0:1. Po inkasované brance sice domácí začali útočit, ale narážela na zformovanou defenzívu Mostku. Ve 26. min. se přesto dostali za hostující obranu, ale jejich jedinou šanci zneškodnil Lebeda. Naopak více možností ke zvýšení náskoku měli Mostečtí, ale V. Robek i Brádle v soubojích tváří tvář brankáři neuspěli.
Do druhé půle lépe vkročili domácí a Mostečtí se zmohli jen na odkopy. V 59. min. při jednom z nich zaváhal D. Duchek a po následném rohu se třetí hlavičkou prosadil Nezbeda – 1:1. Nerozhodný stav mohl odmítnout v 76. min. Bogáň po uličce V. Robka, ale vychytal ho domácí gólman.
Fakta – branka: 6. Bogáň. Rozhodčí: Králíček. ŽK: 3:4. Diváků: 150. FK Mostek: Lebeda – Kučera – O. Pacák, J. Pacák, D. Duchek, J. Duchek – Bogáň (81. A. Robek), Vojtíšek, V. Robek, S. Robek (65. Besšapošnikov) – Brádle.

Hostinné – Staré Buky 0:1 (0:0)
Utkání nevalné úrovně bylo od začátku vyrovnané. O první vzruch se postarali ve 24. min. domácí, když Pham vysunul Noska a jeho střelu bravurně vyrazil gólman Dvořák na roh. Hosté se do šance dostali ve 36. min., po centru netrefil z úhlu odkrytou branku Šťovíček.
Po změně stran začal Tatran náporem, ale šance Slavíka skončila opět v náručí Dvořáka. V 76.min. se po rohu hostů vyznamenal gólman Horák, když hasil závar před brankou, kdy se ani na několik pokusů nepodařilo hostům skórovat. Za dvě minuty se už ale hosté radovali, když míč po přímém kopu Němečka z pravé strany prošel až na zadní tyč, kde měl osamocený Nyklíček snadnou úlohu - 0:1.
Tatran pak vrhl všechny síly do útoku a výsledkem byla penalta odpískaná v 90. min. po faulu Görnera na Geletiče. Petružálkovu střelu však Dvořák vyrazil, a tak si hosté odvezli všechny body.
Fakta – branka: 78. Nyklíček. Rozhodčí: Votruba. ŽK: 3:2. Diváků: 80. Sestavy – TJ Tatran Hostinné: J. Horák – Drinka, L. Kracík, Petružálek, Punner – Kutifel (46. Geletič), Pham (83. Hartl), Kosina, D. Kracík – Slavík, Nosek. TJ Sokol Staré Buky: J. Dvořák - Görner, Miloš Dvořák, Michal Dvořák (40. Záplata), Soukup - Luštinec, Tobiáš, Šťovíček, Němeček (85. Počekajlo st.) - Nyklíček, Bednařík (79. Počekajlo ml.)

Lánov – Jičín B 1:0 (1:0)
Jako zlomový moment utkání se ukázaly dvě nevyužité šance hostů v prvním poločase. Těsně před odchodem do kabin se totiž po centru Půlpána nádherně z otočky trefil Losenický, který tím notně pozvedl lánovské sebevědomí. Po přestávce už na hřišti existovalo jen jediné mužstvo. Hosté si s ofenzivním koncertem domácích nevěděli rady. Lánovští však zahazovali jednu šanci za druhou. Dvakrát sám na brankáře běžel Půlpán, Havránek dokonce čtyřikrát. Gól nevstřelil v závěru ani z dalšího úniku Farský, který sice jičínského gólmana přelstil, ale jeho lob skončil nad brankou.
Fakta – branka: 43. Losenický. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (91. Heslajš). Diváků: 120. Sestava TJ Lánov: Čáp – Polák, Volech, Tringela, Tošovský – P. Vališka, J. Farský, Půlpán, Mencl – Losenický (80. Schliegsbir), Havránek (83. Šaraj).

23.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem

Nemocnice ve Dvoře Králové má strach o budoucnost. Kraj klidní emoce

Za pád lanovky senát krajského soudu vynesl mírnější trest

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ v Úpici a Rudníku

Trutnovsko - Ve středu 27. září přinese Krkonošský deník čtenářům třetí díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím zveřejňuje  tabla prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Rukavice nechal doma a sesadil lídra tabulky

Trutnovsko - Brankář divizního A mužstva Jakub Vaníček se čtyřmi góly podílel na vítězství dvorské rezervy ve šlágru I. B třídy proti hradecké Lokomotivě.