Náchod přišel o bod v 89. minutě

VÝCHODNÍ ČECHY - Letohradští fotbalisté dokázali ve Vlašimi smazat dvougólové manko.

27.8.2007

Vlašimští hráči sahali v utkání s Letohradem po třech bodech. Jejich výpověď po závěrečném hvizdu je zřejmáFoto: Petr Roubíček

AC Sparta Praha B – FK Náchod–Deštné 3:2

Hosté začali na Strahově s respektem a pykali za to již v 10. minutě. Aktivní Slepička byl nešetrně faulován, z následného přímého kopu se dostal k míči Rada a trefil odkrytou branku. Po dvaceti minutách těsně překopl po Zinkeho centru Martin Merganc, vzápětí na druhé straně těsně minul opět Slepička. Agilní Zinke „posadil“ ve 27. minutě míč na hlavu Havrdy, ale i on těsně minul. Hosté se konečně dočkali ve 39. minutě, kdy se parádně z trestného kopu trefil Martin Merganc – 1:1. V posledních vteřinách první půle však strhla vedení na svou stranu Sparta, když se přesně z přímého kopu trefil Zeman. Na další branku se na Strahově čekalo až do 70. minuty, kdy se do vápna domácích prodral Zinke, gólman Grigar ho srazil a z nařízené penalty se nemýlil Kopřiva – 2:2. Utkání spělo ke spravedlivé remíze, avšak v 89. minutě po teatrálním pádu Koláře nařídil rozhodčí Mareš proti hostujícímu mužstvu pokutový kop, který proměnil Jan Krob – 3:2.

Fakta
– branky: 10. Rada, 45. Zeman, 89. Krob (pen.) – 39. Merganc, 70. Kopřiva (pen.). Rozhodčí: Mareš. ŽK: 2:1. Diváků: 207. Poločas: 2:1. AC Sparta Praha B: Grigar - Beutel, Šmejkal, Rada, Kúdela – Krob, Kokoška, Zeman (73. Glazer), Kolář – Slepička (61. Fikejz), Simpson (78. Nádeníček). FK Náchod–Deštné: Černík - Hudec, Vašata, Nejman, Kopřiva, Kaplan, Havránka, Zinke, Hubička, Havrda (89. Pohl), Merganc.

FC Graffin Vlašim – FK OEZ Letohrad 2:2

Do prvního gólu se hrála celkem vyrovnaná partie. Ve 28. minutě se podařilo překonat střeleckou nemohoucnost domácímu Průchovi: nedávný mistr světa v soutěži policejních družstev proměnil přímý kop z pravé strany střelou k tyči – 1:0. Další šance Vlašimi na sebe nenechaly dlouho čekat. Růžičkovu ránu Kykal vytáhl s obtížemi, následnou dorážku vytlačil gólman na tyč a nebezpečí hasil odkopem od brány Strasmeier. I do druhé půle vstoupili lépe Vlašimští. V 51. minutě zakončil rychlý atak do letohradské obrany Vebr a domácí vedli 2:0. V 55. minutě duo Vořechovský – Kabele putovalo osamoceně na bránu, Kykal však jistému gólu zabránil. V 67. minutě se letohradský gólman vytáhl i proti střele Křečka z přímého kopu. V 78. minutě předvedl Gerža individuální akci a po skvělém úniku mezi několika bránícími hráči snížil. To ovšem nebylo ze strany Letohradu všechno. V 81. minutě z další Geržovy akce profitoval Myšák, jenž z hranice vápna dokázal vyrovnat na 2:2.

 Fakta – branky: 28. Průcha, 51. Vebr – 78. Gerža, 81. Myšák Rozhodčí: Němec. ŽK: 1:2. Diváků: 450. Poločas: 1:0. FC Graffin Vlašim: Malý – Petrů, Švec, Šilhavý, Veselý – Vebr, Křeček, Růžička (87. Potůček), Průcha – Kabele (69. Zajac), Vořechovský. FK OEZ Letohrad: Kykal – Kuchta (59. Kempf), Strasmeier, Řehák, Rompotl – Gerža, D. Stejskal, Čada, Hundák (69. Kvapil) – Kočí (46. Hynek), Myšák.

27.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Sprejer poškodil budovu turnovského divadla

Krkonošský veletrh 2017
21

Krkonošský veletrh začal, lidé zaplnili Uffo

KAM NA FOTBAL: Přibrzdí Košťálovští rozjeté Přepeře?

Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalové jaro pokračuje víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.

Úpice otevře přestavěný atletický stadion. Ponese jméno tělocvikáře

Úpice - Městský atletický stadion u Základní školy Úpice – Lány prochází už od druhé poloviny loňského roku výraznou rekonstrukcí. I když kvůli problémům s počasím dělníci konečné úpravy areálu dokončují právě teprve v současných dnech, už v pondělí proběhne jeho slavnostní otevření.

Digitální hodiny jsou zpátky na místě činu

Trutnov - Místo bílých číslic červené, místo dvou údajů tři. Tím se na první pohled nejvíc liší nové hodiny na budově bývalého ZPA od 31 let starého ukazatele.