Boj o sestup se pořádně zamotává

Trutnovsko - Krom Volanova všechny týmy hrající o sestup vyhráli. Rozdílem třídy skončil zápase mezi Kunčicemi a Libčí, kdy domácí zvítězili o šest branek!

5.5.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Janské Lázně – Kocbeře 5:3 (2:1). Branky: Romančák 2 z penalt, Regina, Němeček, Kuric – Tulach z pen., Jarolím, Hulík. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 3:3, ČK: 1:0 (J. Sapár). Diváků: 60. Utkání v němž byli hosté i přes divoký výsledek vyrovnaným soupeřem. Jako penaltový střelec se ukázal dvěma proměněnými Romančák. Hosté po první z nich vyrovnali také z penalty Tulachem na 1:1. Domácí do přestávky přeci jenom dorážkou Reginy strhli vedení na svou stranu. V rozmezí 60. až 67. minuty domácí přidali další tři góly, Romančákem, který proměnil i druhou penaltu za ruku hostů, Němečkem z voleje krásně trefenou střelou a dorážkou Kurice. Zdálo se být rozhodnuto. Vše zamotalo vyloučení Jana Sapára za stažení soupeře před domácím pokutovým územím a jeho odchod pod sprchy v 77. minutě. Hosté získali novou chuť do hry a dvěma góly řádně zdramatizovali jasný zápas. Nutno dodat, že k oběma gólům přispěli svými chybami domácí hráči. Více ale hosté již nestihli, a tak body i přes dramatickou zápletku zůstaly doma.

Vrchlabí B – Vítězná 6:1 (1:0). Branky: Jirsa 2, Kraus, Chlup, P. Mejsnar, L. Mejsnar – Robek. Rozhodčí: Mahrla. Bez karet. Diváků: 50. Zasloužená výhra domácího týmu, který převyšoval soupeře ve všech směrech.

Dolní Kalná – Rtyně 3:2 (1:0). Branky: Vaněk 3 – Černý, Pour z pen. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 1:1. Diváků: 95. Domácí se ujali vedení rychlou brankou již v 5. minutě. Jinak se celou první půli hrál naprosto vyrovnaný fotbal, zejména mezi oběma vápny. Ve druhém poločase měli hosté výraznou převahu, ale domácí paradoxně odskočili na 3:1. Hosté snížili ve druhé minutě nastavení z penalty. Hattrickem se blýskl znovuzrozený domácí kanonýr Vaněk.

Podhůří – Mladé Buky 2:2 (1:0). Branky: Přívratský, Havel – Hrubeš, Moravec. Rozhodčí: Prokop ml. ŽK: 2:0. Diváků: 80. Favorit měl v Hartě namále! Osmnáct minut před koncem ještě prohrával 2:0. Poté ale zapnul na sto dvacet procent a poprvé ze závaru a zmatku snížil a v 84. minutě po hlavičce z rohového kopu stanovil konečný výsledek. Celý zápas se hrál výtečný fotbal ve vysokém tempu, kde první dějství bylo pod taktovkou domácích, ve druhém měli navrch hosté. Obě strany se shodly, "dobrý bod".

Kunčice – Libeč 6:0 (3:0). Branky: Petrák 2, D. Jeřábek, Adolf, Danihelka z pen., Grigel. Rozhodčí: Teichmann. ŽK: 4:2. Diváků: 40. Zasloužená výhra domácích. Zkušenost hostí nestačila na dravější a mladší domácí hráče.

Bílá Třemešná – Volanov 2:0 (2:0). Branky: D. Kubelka, J. Hažer. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:3. Diváků: 80. Celé utkání se hrálo s velkým nasazením obou celků, ale za stálé převahy domácích, kteří zaslouženě získali všechny body.

Pilníkov – Žacléř B 1:0 (1:0). Branka: J. Kratochvíl. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 2:2. Diváků: 40. Utkání, ve kterém měli domácí více ze hry, a také si vytvořili více brankových příležitostí.

5.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Miminka z našeho regionu
7

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

ČÍSLO ČTRNÁCT v národním dresu patří Trutnovu. V Šoproni jej nosila Anna Rylichová, v Bourges zase Kristýna Holubcová.

„Hrát za reprezentaci nám dává hodně“

Vyučil se ve vrchlabské Tesle, za holkama chodil s gramofonem pod paží

Vrchlabí - Vždy, když zpěvák a herec Josef Laufer zavítá do Vrchlabí, nese jeho návštěva kus sentimentu. Ve městě strávil tři roky, při kterých se vyučil v místní Tesle.

KAM NA FOTBAL: Dvě okresní derby v 1.B třídě

Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalový podzim začíná víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.