VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pilný: Suchomela jsem měl vyhodit dávno

Trutnov - Ač mám v současné době o využití svého času nadmíru postaráno (příprava valné hromady OFS Trutnov, příprava celého nového ročníku s rozpisy soutěží a rozlosováním atd.), nedá mně, abych nereagoval na článek pána, který se zde představil jako „Karel Suchomel, trenér staršího dorostu KP RMSK Rozkoš“.

24.6.2008
SDÍLEJ:

Marek Pilný při ONLINE rozhovoruFoto: DENÍK/Tomáš Cerman

Jsem rád, že se zde nepředstavil také jako rozhodčí, protože tento pán jím již není a ani na půdě OFS Trutnov už nikdy nebude. Jsem rád, že se ve svém článku hodnotí: „…ale mě je padesát a mám vychování i úctu…“. Přeji mu to a byl bych za to i rád. Ale nemohu si nevzpomenout na stížnosti různých klubů, například Jiskry Kuks, kterým vyhrožoval, že „…až vás budu někde pískat, tak vás pěkně zařežu…“ (mělo jít o nějaký přestup jeho syna a klub nepostupoval dle jeho představ). Nyní se ale musím všem omluvit za laxní přístup OFS, protože jsme to neměli řešit pouze domluvou rozhodčímu a nenasazováním na utkání Ji Kuks, ale onoho pána jsem měl VYHODIT rovnou!

Dál si nemohu nevzpomenout na chování tohoto „trenéra dorostu Rozkoš“ při utkání DIVIZE mužů D. Králové – Trutnov na podzim 2006, kdy jako divák (ale v té době ještě stále nedopatřením i aktivní rozhodčí) pokřikoval několikrát na Petra Brejchu, vedoucího družstva FK Trutnov (ale zároveň sekretáře OFS Trutnov), hrubé výrazy typu: „Brejcho, Brejcho, sedni si na tu prdel a zalez do tý boudy, zmr.. jeden“ a podobně, ale zde uvádím pouze ty „jemnější“. Jestli mu to v klubku okolo stojících diváků mělo přinést vážnost, sílu a pocit hrdinství, ví jen on sám. Když mně tohle sekretář Brejcha později říkal, měl jsem sto chutí se s ním již konečně rozloučit.

Bohužel, chyba č. 2. Za toto může jen poděkovat benevolentnosti Petra Brejchy, kterého kdo zná, tak ví, že dokáže něco i překousnout. Tak to jen na okraj informace o někom, kdo napíše sám o sobě, že má „vychování i úctu“.

Co se týká jeho „pamfletu“ zaslaného nejdříve na KFS (v obsahu je i odvolávka na zaslání na „řídící orgány ČMFS do Prahy“), tak ten byl tím impulsem k rozhodnutí „3x a dost“. Kdo tuto „stížnost“ četl, ten se musí zhrozit nad stylizací a množstvím hrubých chyb toho nejhrubšího zrna. Samozřejmě, že onen dopis měl mít asi i nějaký obsah, ale ten považuji jen za bohapusté plácání a vymýšlení.

Kdo se chce pobavit, může na stránkách OFS Trutnov, přímo www.ofstrutnov.com/suchomel (než se mně tento dokument dostal do ruky, někdo se u něj pokoušel opravovat chyby, ale asi již neměl trpělivost, tak jich tam vychytal jen několik).

Mluvil jsem o tom s lidmi, kteří na utkání byli, ať už jako zainteresovaní či jako nezúčastnění. Ti, kteří zmíněnou akci viděli, potvrdili, že nešlo o ofsajd hráče, který později vstřelil branku, ale o ofsajdové postavení (lidově řečeno „mrtvý ofsajd“) hráče, který se do hry nezapojoval. Jestli ale z jedné jím zmiňované situace, kterou on jednostranně vykládá, bude urážet každého kolem sebe a podezírat z podvodů a ovlivňování, tak nebylo jiného východiska než si p. Suchomela pozvat k podání vysvětlení.

Na jednání komise rozhodčích s p. Suchomelem jsem přišel o chvilku později a naše přítomnost v jedené místnosti trvala asi minutu. Po mém dotazu: „Jak tomu mám rozumět a proč si myslí, že nám to z kraje poslali zpět s potutelným smíchem?“, neodpověděl. Poté jsem řekl svou větu o tom, že „…tohle by nenapsalo ani největší prase…“.

Kdo si na stránkách OFS dokument vyhledá a přečte, pojem prase ihned rozklíčuje… Potom, co jsem mu řekl, že za současného stavu nebude pokračovat jako rozhodčí OFS Trutnov, pan Suchomel se sebral a s nějakými blíže neidentifikovanými výkřiky doslova utekl z místnosti. Na moje výzvy k návratu a že jsme ještě neskončili jednání, nereagoval, pouze dodal: „… tak teď se z toho všichni poserete, to poženu do novin a dál…“.

Do novin to opravdu hnal, jen mě mrzí, že nebyl jeho článek otisknut bez úprav, protože jsem přesvědčen, že bych nemusel vůbec reagovat. Čtenář by si udělal úsudek sám… Nechci vést polemiku přes noviny, ale na tohle prostě nešlo nereagovat.

PS: 12. července na valné hromadě máte jedinečnou možnost se vy, Suchomelové a podobní, kteří používáte termín „NADLIDI“, chopit vesla a začít veslovat a vlastními silami pohánět onu okresní fotbalovou nevděčnou loď. Píšu schválně VESLA, protože to není jen o kormidlování a řízení, ale je to o každodenní dřině.

Marek Pilný, předseda OFS Trutnov

24.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

FOTBALOVÝ servis: Sedmihorky zdolaly Semily

Havárie paraglidisty na Zvičině.

Na Zvičině havarovali dva paraglidisté, utrpěli vážná zranění

Šikovné ruce v Hostinném nebyly rozhodně zbytečné

Hostinné - Střední škola a Základní škola Sluneční v Hostinném zorganizovala klání truhlářů, tesařů, dřevařů a knihařů. Název soutěže Nechodím sem zbytečně byl splněn bezezbytku. Všichni předvedli svou zručnost.

V útulku se rozmohl nešvar. Adoptovaní psi se vracejí zpátky

Královéhradecko - V broumovském městském útulku se rozmohl nešvar. Lidé začali vracet psy, které třeba před několika měsíci adoptovali. Vedení útulku, který momentálně praská ve švech, takovou situaci nepamatuje. Důvody jsou různé a mnohdy připomínají spíše výmluvy.

Mezi podkrkonošské speciality patří i lomnické suchary

Lomnice nad Popelkou - Hořické trubičky, miletínské modlitbičky a lomnické suchary tvoří nejznámější sladký sortiment Podkrkonoší. Ovšem jediné lomnické suchary mají svoji stálou expozici v místním muzeu. A i když se už dávno uzavřely brány zdejších Čokoládoven a později firmy Nestle, tradiční lomnická pochoutka žije dál. Dnes si ji můžete koupit přímo v lomnickém muzeu nebo u zdejších výrobců.

„Závod nezabalím ani po nepovedené střelbě“

Vrchlabí - Čtyřiadvacetiletá vrchlabská biatlonistka LUCIE CHARVÁTOVÁ má za sebou druhou sezonu ve Světovém poháru. Během bilančního rozhovoru pro Krkonošský Deník hledala příčiny svých opakujících se chyb ve střelbě a vzpomínala na biatlonové začátky v podhůří Krkonoš.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies