Staré Buky – Hostinné 1:3 (1:1)
Proti Tatranu Hostinné domácí tým zdaleka nenastoupil kompletní, a tak měli hosté cestu za postupem kapánek snazší. Co se ale zdálo před utkáním, vůbec neplatilo v jeho úvodu. Už po dvou minutách si vzal slovo zdaleka nejstarší (včetně trojice rozhodčích) muž na trávníku Jan „Němec“ Němeček a k radosti slušné návštěvy poslal domácí do vedení 1:0. Účastníkovi I. A třídy chvíli trvalo, než se dostal ze sevření „nadrženého“ soka, minuty před přestávkou už ale patřily hostům. Zasloužené vyrovnání přišlo krátce před odchodem do kabin, kdy se prosadil Maličký.

O přestávce hostující lavička poslala do hry tři náhradníky, a jelikož svěřenci trenéra Skučka neměli na střídání žádného, začaly jim postupně odcházet síly. Tatran toho dokonale využil v závěrečné čtvrthodině a trefami Valáška s Valešem uzmul vítězství i postup pro sebe.

„Bez čtyř hráčů základní sestavy jsme byli protivníkovi důstojným soupeřem a brzy se i ujali vedení krásnou brankou Němečka. Dvacet minut jsme předváděli pohledný fotbal, pak ale hosté převzali iniciativu, zaslouženě vyrovnali a ve druhé půli bylo jen otázkou času, kdy vstřelí další góly,“ hodnotil utkání domácí Pavel Korec.

Podobná slova padla i ze strany vítězů: „Šlo o typický pohárový zápas. Domácí šli rychle do vedení, následovalo dlouho marné dobývání jejich branky, které vyvrcholilo gólem do šatny. Po změně stran domácím ubývaly síly, přesto byl výsledek otevřený až do konce,“ řekl vedoucí hostující výpravy Zdeněk Macháček.

Fakta – branky: 2. J. Němeček – 44. Maličký, 77. Valášek, 89. Valeš. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 3:2. Diváci: 100. TJ Sokol Staré Buky: Pelc – Moravec, Záplata, Týnek, Trunkát – Šošovička, Brutovský, N. Mucudis, Pálinkáš – P. Knap, J. Němeček. TJ Tatran Hostinné: Zítko – J. Marek – Šmucer (46. J. Slavík), Valeš, D. Polák – Brož (46. R. Polák), A. Rodr (72. Purkert), D. Kracík (46. Hykel), Pištora (70. M. Slavík) – Maličký, Valášek.