Nový Bydžov sahal po vítězství, v závěru mu ho sebral Dvořák

Východní Čechy - Fotbalová divize C: Náchod doma prohrál s nováčkem ze Lhoty pod Libčany. Pardubická rezerva nedala v derby žádnou šanci Ústí nad Orlicí.

18.3.2013

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Nový Bydžov – Letohrad 1:1

Domácí měli více gólových příležitostí. Kromě trefy Bastina zvonila za Volšíkem ještě třikrát branková konstrukce. Hosté získali cenný bod díky Dvořákovi, jenž deset minut před koncem hlavou vyrovnal.

Fakta – branky: 66. Bastin – 80. Dvořák. Rozhodčí: Poživil (Liberec). ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Drugda – J. Vaněk, Přikryl, Krejčí, Pavlásek – Tlustý, Žalman, Věchet (89. Novák), Tomeš – Bastin, T. Labík (75. Janouch). FK OEZ Letohrad: Volšík – Černohorský, Strasmeier, Vaniš (19. Macek), Kail – Štěpán, Dvořák, Jedlička, Nadrchal – Václavek (70. Konečný), Kabourek (60. Tichý).

Svitavy – Dobrovice 2:1

V silném větru dosáhli domácí velice cenného vítězství nad kvalitním soupeřem, který se rychle ujal vedení, ale gólem „do šatny" Brůna vyrovnal. Po změně stran mohly rozhodnout oba týmy a povedlo se to Svitavským, konkrétně Svobodovi sedm minut před koncem. Když poté J. Novák odvrátil z prázdné branky střelu Ansumy, mohli se domácí radovat z výborného výsledku.

Fakta – branky: 45. Brůna, 83. Svoboda – 8. Miškovský. Rozhodčí: Mrkáček (Turnov). ŽK: 2:2. Diváci: 300. Poločas: 1:1. TJ Svitavy: J. Ehrenberger –  J. Novák, Kroulík, Ptáček, Šplíchal – Seidler (90. Urban), Čížek (61. Filip), Paděra, Brůna, Belej – Svoboda (88. Kovář).

Dvůr Králové – Semily 1:0

Utkání hrané na náhradním hřišti s umělou trávou v Náchodě bylo bez zájmu diváků. Vyrovnaný zápas rozhodl už v první desetiminutovce Radek Klazar, který se tak prosadil poprvé po návratu z působení v Hradci Králové. Hosté se před brankou neúspěšně domáhali odpískání ruky přihrávajícího hráče. V dalším průběhu měl Dvůr dvě stoprocentní šance, ale neuspěl. Stejně se ovšem vedlo i hostům, kteří tak odešli poraženi.

Fakta – branky: 9. Klazar. Rozhodčí: Starý (Chrudim). ŽK: 3:4. Diváci: 10. Poločas: 1:0. TJ Dvůr Králové: Ulrych – Volf, Kruliš, Rejl, Ježek – Samler, Fejk, Moník, Čenovský – M. Otradovský, Klazar.

Pardubice B – Ústí nad Orlicí 3:0

Pomsta. Pardubičtí mladíci vrátili soupeři pokoření za podzim. Tehdy prohráli v Ústí 1:5. V první půli byli jasně lepší a do vedení se dostali už v 6. minutě. Trestný kop Buriánka prodloužil  do sítě na přední tyči číhající Baldrych. Ve 34. minutě trefil V. Kakrda po rohu tyč. Po přestávce hosté hru vyrovnali, nicméně radovali se opět jen domácí. Uklidnění do jejich řad přinesla výstavní pumelice o břevno Vencla z hranice šestnáctky. Třetí gól pak přidal po centru Norka z voleje Janecký.

Fakta – branky: 6. Baldrych, 72. Vencl, 82. Janecký. Rozhodčí: Vrzal (Tábor). Bez karet. Diváci: 70. Poločas: 1:0. FK Pardubice B: Frydrych – Konvalina, Baldrych, Šejvl, Norek – V. Kakrda, Buriánek, Vencl, Polák (88. Křivka) – Janecký (86. Rydval), Vágner (83. T. Kakrda). Jiskra Ústí nad Orlicí: Křivka – Roupec, Hudec, Feldr (78. Kaláb), Tomášek – Felcman (69. Grepl), Pázsto, Vaňous, P. Falta, Kukla – Ráb (46. Knápek).

Náchod – Lhota pod Libčany 1:2

První šanci zápasu si vypracovali domácí. Trestný kop z půli hřiště našel nabíhajícího Šulce, jehož hlavičku brankář srazil na roh. Vedoucí gól tak padl na druhé straně. Ve 38. min. hosté rychlým brejkem přečíslili domácí obranu a Krejčík dával na 0:1. Krátce po změně stran zahrávala Lhota standardní situaci z půli hřiště a Michálek prodloužil míč za marně se natahujícího  Baláže – 0:2. Domácí vykřesali jiskru naděje v závěru, ale vyrovnat už nedokázali.

Fakta – branky: 88. Rompotl – 38. Krejčík, 47. Michálek. Rozhodčí: Vít (Jičín). ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (88. Petera – trenér Lhoty a zároveň druhý brankář za slovní napadání sudího). Diváci: 80. Poločas: 0:1. Náchod: Baláž – Nejman, Kudláček, Hubka (46. Gross), Rompotl – Šulc (41. Malý), Hubička, Srkal, Petr (81. Punar) – Kuťák, Faltus. Lhota pod Libčany: Martinovský – Kabeláč, Hrabík, Kábrt, Michálek – Bednář (76. Langr), Jiřík, Janč (74. Krátký), Krejčík – Polyakov (44. Motyčka), Karanský.

Kutná Hora – Holice 5:1

Hostující tým nezvládl první poločas. Vzadu hořel, navíc ho nepodržel gólman. Domácího favorita nastartovaly slepené góly během dvou minut.

Fakta – branky: 15. a 33. Wolf, 14. Vančura, 21. Schwarz, 89. Tomíšek –  65. T. Jedlička. Rozhodčí: Svatík (Plzeň). ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 4:0. SK Holice: Schmeiser – Pištora, Kopřiva, Ručka, Skalický (46. Valenta) – Krpata, Chvála, Merkl, Starý – Michalec (75. Zeman), T. Jedlička (68. Kroutil).

Další zápasy – 17. kolo: Mšeno – Jirny,  Turnov – Nová Paka (oba duely odloženy).

18.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

DUEL S RYCHNOVEM si ve Vrchlabí podmanil teprve osmnáctiletý Milan Tomčík (vpravo), jenž soupeři nastřílel tři branky.

Vrchlabí vítalo krajský přebor. Zářil Tomčík

Kostelem na Kuksu zněla trubka a varhany.
7

Kostelem na Kuksu zněla trubka a varhany

Na Sejfy vede opravená cesta

Mladé Buky - Stará spojovací cesta z Mladých Buků do osady Dolní Sejfy se dočkala obnovy. Vede mezi lukami a poli a v dřívějších dobách ji hojně využívali farníci z údolí potoka Kalná pod Rýchorami k cestě do chrámu Páně, ale i školáci do školy v Mladých Bukách.

Dobře myšlená charitativní akce v Dolcích přišla vniveč

Trutnov - Charitativní projekt Naděje z kamionu, s kterým objíždí republiku řidič kamionu Jirka Hučko, je zřejmě v ohrožení. Iniciátor charitativních akcí se po víkendovém festivalu v Dolcích u Trutnova rozhodl, že další koncerty pořádat už nebude.

Opilý cyklista boural v Kocléřově, měl přes tři promile

Vítězná - Notně opilý cyklista havaroval v obci Vítězná - Kocléřov na Královédvorsku. Osmačtyřicetiletý muž s největší pravděpodobností při projíždění pravotočivé zatáčky nebyl schopen z důvodu opilosti včas na změnu zareagovat a vyboural se.

OBRAZEM: Oči všech se upíraly k nebi, zemi i vodě

Horní Branná - Modely letadel, tanků, tahačů, aut, vrtulníků i lodí mohli obdivovat návštěvníci nedělní 36. Krkonošské modelářské show, kterou pořádá místní spolek LMK.