KRAJSKÝ PŘEBOR

Žádné velké tabulkové posuny nenabídlo předposlední 25. kolo krajského přeboru Libereckého kraje. Sedmihorky po remíze s Bozkovem živí naději na konečnou třetí příčku, aby na ni však dosáhly, musejí v derniéře urvat tři body v České Lípě. Lomnice s Bozkovem si to zase ve vzájemném utkání rozdají o konečnou jedenáctou pozici.

Sedmihorky – Bozkov 1:1 (1:0)

Podzimní pojizerské derby ovládl Bozkov (4:3), proto se čekalo, s čím přijdou fotbalisté Sedmihorek. První poločas nasvědčoval vydařené odvetě, to když úvodní nápor přetavil ve vedoucí branku Vitkovič, jenž ve 25. minutě proměnil samostatný únik na Kanavala – 1:0.

Po přestávce čím dál častěji vystrkovali růžky hosté a v 65. minutě se dočkali vyrovnání. Landyš milimetrově vysunul Makulu, na jehož zakončení Špína neměl nárok – 1:1. Nakonec mohli být favorizovaní domácí rádi i za bod, v samotném závěru totiž zahodil tutovku Landyš.

Fakta – branky: 25. Vitkovič – 65. Makula. Rozhodčí: Klimpl. ŽK: 3:4. Diváci: 100. FK Sedmihorky: Špína – J. Drahoňovský, Čermák, Feurich, M. Marek (17.Lemak) – Vaníček, R. Beneš (78. M. Janata), Škréta, Ložek (70. Cymbál) – O. Kodr, Vitkovič. TJ Sokol Bozkov: Kanaval – Tuma, Hypius, Vanc, Vrchovský (46. Červený) – Lakatoš (75. Králíček),Landyš, T. Mazánek, Makula – M. Havel, Řeháček (90. Dolejš).

Semily – Česká Lípa 2:4 (1:1)

Poslední tým tabulky odehrál proti favoritovi skvělý zápas, během něhož dokonce dvakrát vedl. Poprvé poslal Semily do náskoku Pácalt, jenž skóroval po půlhodině hry. Hosté udeřili trefou do šatny. Sedm minut po návratu z kabin vrátil domácím radost Lukeš, už za tři minuty ale bylo znovu srovnáno po penaltě Kaňkovského.

Druhé nejlepší mužstvo přeboru se očekávanému vítězství přiblížilo v 72. minutě gólem Kýčka, pět minut před koncem ale mohlo být vše jinak. Také Semilští dostali výhodu pokutového kopu, Javůrek jej ale neproměnil. Definitivu na hostující kopačky tak dal až čtvrtý gól Hodače ze závěrečné minuty povedeného zápasu.

„Perfektně odehrané utkání od všech hráčů. Nemůžeme klukům vytknout vůbec nic. Určitě to bylo naše nejlepší utkání na jaře. Takhle by to mělo vypadat každý zápas,“ chválil poražený tým asistent trenéra Semil Petr Javůrek.

Fakta – branky: 30. Pácalt, 52. Lukeš – 45. a 90. Hodač, 55. Kaňkovský z pen., 72. Kýček. Rozhodčí: Pavlů. ŽK: 4:3. Diváci: 50. SK Semily: Frolík – Javůrek, Motejlek, Seifert, M. Hájek – Zelenka, Liška, Pácalt, Chlupáč – Houžvička (88. D. Hruška), M. Lukeš.

Višňová – Lomnice 4:1 (2:0)

Poslední lomnický výjezd sezony skončil zaslouženou porážkou. Hosté k utkání přicestovali se základním počtem jedenácti hráčů a o jejich porážce bylo rozhodnuto už po první půli, v níž inkasovali dvě branky. Čestný úspěch zaznamenal až za stavu 3:0 Petr Zboroň.

Fakta – branky: 19. Štrbák, 39. Mazánek z pen., 67. Dobrovodský, 85. Nosek – 78. Zboroň. Rozh.: Hnětynka. ŽK: 0:1. Diváci: 150. FC Lomnice nad Popelkou: Cink – Košťák, D. Drahoňovský, Starý, P. Janata – Kutek, Drusan, Dlouhý, Švehla – P. Zboroň, Lufinka.

Další výsledky 25. kola

Frýdlant – Mšeno 1:3 (1:1), Bílý Kostel – Velké Hamry 1:0 (1:0), Skalice – Doksy 3:3 (1:3), Hrádek – Železný Brod 1:3 (0:2).

Program 26. kola (17. 6.)

Sobota 10.15: Mšeno – Skalice. 17.00: Lomnice – Semily, Bozkov – Frýdlant, Česká Lípa – Sedmihorky, Doksy – Bílý Kostel, Železný Brod – Višňová. Předehráno v úterý: Velké Hamry – Hrádek 2:0 (1:0).