Poslední výjezd Kuksu s rekordním nášupem

Trutnovsko - 25. kolo okresního přeboru bylo plné nevšedních událostí. Tak třeba výsledek 19:0 se nerodí každý den…

12.6.2017

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Předposlední dějství nejvyšší okresní soutěže mužů definitivně vyřešilo otázky ohledně postupových a sestupových příček. Ačkoliv si nejvíce diváků našlo cestu na duel Podhůří s Žacléřem, šlágr kola se hrál ve Vítězné. O druhé postupové (!) místo zde hrály Mladé Buky. A nejen, že hrály, ale také vyhrály.

Staré Buky – Kuks 19:0 (8:0)

Branky: 2., 40., 78., 82. a 89. Tryzna, 3. a 41. Němeček, 6. a 15. J. Prokop, 42. a 85. Tošovský, 44. N. Mucudis, 50. Pálinkáš, 54. Záplata, 60. a 79. Wimmer, 66., 67. a 68. Brutovský. Rozhodčí: Šolc. Hráno bez karet. Diváci: 50. Starobučtí odehráli celou jarní část na domácím hřišti, tak jednoduchý zápas ale nepamatují. Soupeř z Kuksu do jejich areálu totiž dorazil pouze v osmi lidech a od začátku utkání tak šlo o hru kočky s myší. Zatímco do dvou aut se před cestou hosté nasoukali s přehledem, pytel „banánů" se jim snadno nevezl.

Vítězná – Mladé Buky 1:2 (0:0)

Branky: 73. Hlavatý – 47. Ruml, 53. Štěpánek. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Přímý souboj o druhou příčku nabídl hrstce diváků bezbrankový první poločas. Na začátku toho druhého vstřelili hosté dva slepené góly a Vítězné již nepomohla ani kontaktní trefa Hlavatého.

Mostek – Vrchlabí B 4:0 (1:0)

Branky: 30. a 82. Lashchuk, 80. Hampl, 88. Krkonoška z pen. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (80. Zajíc). Diváci: 50. Vrchlabská rezerva před utkáním živila naděje na konečnou druhou příčku, která letos nabízí místenku do krajské soutěže I. B třídy. Na hřišti Mostku ale hosté propadli. Domácí poslal do vedení po půlhodině kanonýr Lashchuk a v závěrečné desetiminutovce Mostek přidal ještě tři góly.

Podhůří – Žacléř 2:1 (0:1)

Branky: 55. Dufek, 90. Smejkal – 15. J. Těžký. Rozhodčí: Michl. Hráno bez karet. Diváci: 150. Ještě na konci dubna byli fotbalisté Jiskry Podhůří zralí na sestup do III. třídy. S osmi body se krčili na posledním místě tabulky. Pak ale přišlo nevídané zmrtvýchvstání, během něhož Harta vyhrála šest duelů v řadě. Nezastavil ji ani Žacléř, který přitom v utkání vyhrál první poločas. Ve druhém ale po zásluze vyrovnal Dufek a v poslední minutě dokonal obrat druhou trefou Zdeněk Smejkal. Podhůří je zachráněno.

Poříčí – Janské Lázně 2:5 (1:4)

Branky: 15. Tomšík, 88. D. Killar – 10. a 29. Plocha, 12. Stránský, 34. Sameš, 63. Dewat. Rozhodčí: Trejbal. ŽK: 0:0. ČK: 0:1 (68. M. Sapár). Diváci: 50. Trutnovské derby žádné překvapení nepřineslo. Na jaře poloviční Poříčí inkasovalo od rivala pět branek, když čtyři stihli fotbalisté Janských Lázní již za první půli. Dvakrát se v derby prosadil Lukáš Plocha.

Bohuslavice – Strážné 1:6 (0:3)

Branky: 71. Najman – 5. Plecháč, 7. a 23. Skrbek, 52. Srnský z pen., 81. a 83. Zárybnický. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Fotbalisté Strážného chytli na konci sezony parádní formu, když z posledních čtyřech duelů vydolovali maximální počet dvanácti bodů. Nastříleli přitom devatenáct branek. Hráči Bohuslavic soupeři tentokrát nestačili, alespoň čestný úspěch zaznamenal dvacet minut před koncem Najman.

Bílá Třemešná B – Rtyně 1:7 (0:3)

Branky: 90. Kulhánek – 7. Studnička, 28., 53. a 68. Jaroš, 45. a 63. Zvara, 62. Černý. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 1:2. Diváci: 51. Fotbalisté Rtyně „Na Dubině" nenechali nic náhodě a s přehledem potvrdili roli favorita. Rozhodnuto bylo už po prvním poločase, v němž hosté nastříleli tři branky. Po pauze Baník přidal čtyři trefy během patnácti minut a vypadalo to na atak desítky. Nakonec se ale domácí osmělili. Při vědomí, že jde o poslední domácí zápas mužstva před jeho odhlášením ze soutěže, přidali a odměnou jim byl čestný úspěch Kulhánka po parádním sólu Hradeckého.

Nést českou vlajku? Byla by to čest, ale jsem moc mladá a přihlouplá

Milan Luštinec začínal na koleni v garáži, měl smůlu na společníky. V těžkých začátcích ho zachránila objednávka na sto snowboardů od rakouské firmy, na jehož zástupce vydržel čekat čtyři hodiny na smluveném místě v hotelu.