Poslední výjezd Kuksu s rekordním nášupem

Trutnovsko - 25. kolo okresního přeboru bylo plné nevšedních událostí. Tak třeba výsledek 19:0 se nerodí každý den…

12.6.2017

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Předposlední dějství nejvyšší okresní soutěže mužů definitivně vyřešilo otázky ohledně postupových a sestupových příček. Ačkoliv si nejvíce diváků našlo cestu na duel Podhůří s Žacléřem, šlágr kola se hrál ve Vítězné. O druhé postupové (!) místo zde hrály Mladé Buky. A nejen, že hrály, ale také vyhrály.

Staré Buky – Kuks 19:0 (8:0)

Branky: 2., 40., 78., 82. a 89. Tryzna, 3. a 41. Němeček, 6. a 15. J. Prokop, 42. a 85. Tošovský, 44. N. Mucudis, 50. Pálinkáš, 54. Záplata, 60. a 79. Wimmer, 66., 67. a 68. Brutovský. Rozhodčí: Šolc. Hráno bez karet. Diváci: 50. Starobučtí odehráli celou jarní část na domácím hřišti, tak jednoduchý zápas ale nepamatují. Soupeř z Kuksu do jejich areálu totiž dorazil pouze v osmi lidech a od začátku utkání tak šlo o hru kočky s myší. Zatímco do dvou aut se před cestou hosté nasoukali s přehledem, pytel „banánů" se jim snadno nevezl.

Vítězná – Mladé Buky 1:2 (0:0)

Branky: 73. Hlavatý – 47. Ruml, 53. Štěpánek. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Přímý souboj o druhou příčku nabídl hrstce diváků bezbrankový první poločas. Na začátku toho druhého vstřelili hosté dva slepené góly a Vítězné již nepomohla ani kontaktní trefa Hlavatého.

Mostek – Vrchlabí B 4:0 (1:0)

Branky: 30. a 82. Lashchuk, 80. Hampl, 88. Krkonoška z pen. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (80. Zajíc). Diváci: 50. Vrchlabská rezerva před utkáním živila naděje na konečnou druhou příčku, která letos nabízí místenku do krajské soutěže I. B třídy. Na hřišti Mostku ale hosté propadli. Domácí poslal do vedení po půlhodině kanonýr Lashchuk a v závěrečné desetiminutovce Mostek přidal ještě tři góly.

Podhůří – Žacléř 2:1 (0:1)

Branky: 55. Dufek, 90. Smejkal – 15. J. Těžký. Rozhodčí: Michl. Hráno bez karet. Diváci: 150. Ještě na konci dubna byli fotbalisté Jiskry Podhůří zralí na sestup do III. třídy. S osmi body se krčili na posledním místě tabulky. Pak ale přišlo nevídané zmrtvýchvstání, během něhož Harta vyhrála šest duelů v řadě. Nezastavil ji ani Žacléř, který přitom v utkání vyhrál první poločas. Ve druhém ale po zásluze vyrovnal Dufek a v poslední minutě dokonal obrat druhou trefou Zdeněk Smejkal. Podhůří je zachráněno.

Poříčí – Janské Lázně 2:5 (1:4)

Branky: 15. Tomšík, 88. D. Killar – 10. a 29. Plocha, 12. Stránský, 34. Sameš, 63. Dewat. Rozhodčí: Trejbal. ŽK: 0:0. ČK: 0:1 (68. M. Sapár). Diváci: 50. Trutnovské derby žádné překvapení nepřineslo. Na jaře poloviční Poříčí inkasovalo od rivala pět branek, když čtyři stihli fotbalisté Janských Lázní již za první půli. Dvakrát se v derby prosadil Lukáš Plocha.

Bohuslavice – Strážné 1:6 (0:3)

Branky: 71. Najman – 5. Plecháč, 7. a 23. Skrbek, 52. Srnský z pen., 81. a 83. Zárybnický. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Fotbalisté Strážného chytli na konci sezony parádní formu, když z posledních čtyřech duelů vydolovali maximální počet dvanácti bodů. Nastříleli přitom devatenáct branek. Hráči Bohuslavic soupeři tentokrát nestačili, alespoň čestný úspěch zaznamenal dvacet minut před koncem Najman.

Bílá Třemešná B – Rtyně 1:7 (0:3)

Branky: 90. Kulhánek – 7. Studnička, 28., 53. a 68. Jaroš, 45. a 63. Zvara, 62. Černý. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 1:2. Diváci: 51. Fotbalisté Rtyně „Na Dubině" nenechali nic náhodě a s přehledem potvrdili roli favorita. Rozhodnuto bylo už po prvním poločase, v němž hosté nastříleli tři branky. Po pauze Baník přidal čtyři trefy během patnácti minut a vypadalo to na atak desítky. Nakonec se ale domácí osmělili. Při vědomí, že jde o poslední domácí zápas mužstva před jeho odhlášením ze soutěže, přidali a odměnou jim byl čestný úspěch Kulhánka po parádním sólu Hradeckého.

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Originální ilustraci k 50. výročí od premiéry filmu Hoří, má panenko namalovala na zeď Kulturního domu Střelnice Tereza Bartůňková.

Pomalovala fasádu Střelnice. Jaké komentáře si vyslechla od Vrchlabáků?

Trutnoff Open Air se stěhuje do Mladých Buků

Festival má z Mladých Buků vyhnat i petice

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Expozice historie cyklistiky láká milovníky starých kol do Žirče

Dvůr Králové - V Barokním areálu Žireč je od 10. června k vidění Expozice historie cyklistiky. Mezi vystavenými exponáty si každý najde to své „první" kolo, děti se zasmějí při pohledu na historické tříkolky a koloběžky a tatínkové zavzpomínají na „favority" a „esky". Upoutává rovněž replika Dresíny, na které Karl Drais 12. 6. 1817 poprvé vyrazil do ulic a udal tak směr novému trendu v přepravování osob.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Nejnižší soutěž vyřešil dvanáctigólový finiš

Pojizeří - Závěrečným kolem se s ročníkem loučili fotbalisté okresních soutěží. V přeboru potvrdila nadvládu Bělá, která ve Stružinci vyhrála přesvědčivě 4:1. Tříbrankovým rozdílem skončila také přímá bitva o druhé místo, ve které Jilemnice přehrála Přepeře B.