Rozjetý Lánov zastaven, nečekaně v Pilníkově

Trutnov - Už pouze jediný celek má vokresním přeboru visačku „vítězného“ týmu. Jsou to fotbalisté Starých Buků, kteří ipopáté vyhráli, tentokrát sbéčkem Vrchlabí 4:1. Druhý tým, který se do soboty pyšnil maximálním počtem bodů, byl Lánov. Jeho série ovšem předevčírem skončila. Překvapivě vPilníkově, kde prohrál2:3.

30.8.2009

Ilustrační fotoFoto: Karel Čermák

Pilníkov – Lánov 3:2 (1:1). Branky: Ruml, J. Kratochvíl, Kolín – Tošovský, Chleborád. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 5:0. Diváků: 80. Velice pěkné, vyrovnané a bojovné utkání. V 15. minutě se hosté ujali vedení, domácí za pět minut vyrovnali. V závěru poločasu kopal Lánov sérii rohových kopů, branka z nich však nepadla. Na začátku druhého dějství šli do vedení domácí, po chvíli bylo opět srovnáno. Čtvrt hodiny před koncem skóroval Kolín a domácí znovu vedli. V závěru se střídaly šance na obou stranách, Lánov se tlačil dopředu, domácí hráči ale díky své vůli a bojovnosti výsledek udrželi.

Staré Buky – Vrchlabí B 4:1 (2:1). Branky: Gábrle z pen., Záplata, Vilám, Kaplan – Gazi. Rozhodčí: Přiklopil. ŽK: 2:4. Diváků: 110. V ne příliš pohledném zápase se domácím tentokráte tolik nedařilo, přesto měli po celé utkání mírnou převahu a dokázali dovést další duel do vítězného konce, za což patří celému týmu pochvala.

Žacléř – Vítězná 1:2 (0:1). Branky: Baše z pen. – Robek z pen., Vágner. Rozhodčí: Mlynář. ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (Ikri). Diváků: 60. Hosté byli v první půli lepším týmem a jejich samostatné úniky dvakrát vychytal brankář Volhejn. Ve 30. minutě přesprintoval Robek domácího zadáka Ikriho, ten ho fauloval a poroučel se do sprch. Vzápětí přišla další pohroma – penalta a Robek 0:1. Po změně stran dostal Baník další direkt, po sprostém zákroku brankáře Vachka byl na nosítkách odnesen střelec Janata a nařízenou penaltu proměnil Baše 1:1. Překvapivě nepřišlo žádné potrestání. Oslabený Baník vyrovnání nastartovalo a statečně bojoval proti přesile. V 85. minutě však domácí udělali trestuhodnou hrubku ve vápně a inkasovali po mazáckém gólu Vágnera. V nastavení při jednom z posledních útoků srazili hosté centr rukou a kopala se penalta. Baše však druhou v utkání neproměnil.

Bílá Třemešná – Kocbeře 1:1, pen. 3:2 (1:0). Branky: T. Kubelka – Hrneček. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 0:1. Diváků: 170. Ve vcelku vyrovnaném utkání se domácím podařilo skórovat před koncem poločasu. Hosté vyrovnávali pět minut před závěrem utkání. V penaltové loterii byla úspěšnější Třemešná.

Podhůří – Rtyně 1:6 (0:3). Branky: Aliger – Žďárský 3 (1 z pen.), Krátký 3. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 3:2. Diváků: 70. Po tradičně dobrém začátku a nevyužitých brankových příležitostech Jiskry, převzali otěže hry hosté ze Rtyně, kteří třemi góly v první půlce dali zapomenout na nevydařený začátek sezony. Do druhého poločasu domácí vystřídali, ale obraz hry se příliš nezměnil. Jiskra chybovala v rozehrávce a hosté tvrdě trestali. Za zmínku stojí to, že dva hráči Baníku dokázali dát hattrick.

Libeč – Strážné 2:2, pen. 2:3 (1:2). Branky: Herout, Jan Sekera – Smolík, Danihelka. Rozhodčí: Kocurek. ŽK: 3:2. Diváků: 50. V utkání se hrál kvalitní fotbal, domácí nevyužili své vyložené šance, a tak se body dělily. Při střelbě pokutových kopů se štěstí usmálo na hostující tým.

Kunčice – Dolní Kalná 4:2 (1:0). Branky: A. Kracík, J. Jeřábek, D. Adolf, vlastní – D. Ježek, M. Najman. Rozhodčí: F. Dostál. ŽK: 3:1. Diváků: 60. Vyrovnané bojovné utkání s mnoha šancemi na obou stranách. Domácí vedli od 4. minuty po pěkné akci J. Jeřábka a dorážce A. Kracíka. Hosté vyrovnali ve 46. minutě D. Ježkem. V 55. minutě po samostatné akci dostal domácí znovu do vedení J. Jeřábek. Hostům se po chybě domácí obrany podařilo znovu srovnat Najmanem. Tři body pro domácí hráče zařídil v 86. minutě z trestného kopu D. Adolf. Před tímto gólem nevyužili hosté samostatný únik a závar před kunčickou brankou. Pojistkou po dlouhém autovém vhazování A. Kracíka byla vlastní branka kalenské obrany.

Svoboda – Hostinné 5:2 (2:0). Branky: M. Brejcha 3 (2 z pen.), Zbořil, Kalaš – Hradecký, Harvančák. Rozhodčí: Teichmann: ŽK: 0:3. Diváků: 50. Domácím pomohl rychlý gól už v 1. minutě, hra byla poté vyrovnaná, branka z penalty před půlí ale vrátila klid do domácích řad. Ve druhém poločase přidali domácí další dvě trefy, hosté sice korigovali, ale pátý gól je srazil do kolen. Hattrickem se blýskl Martin Brejcha.

30.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

DUEL S RYCHNOVEM si ve Vrchlabí podmanil teprve osmnáctiletý Milan Tomčík (vpravo), jenž soupeři nastřílel tři branky.

Vrchlabí vítalo krajský přebor. Zářil Tomčík

Kostelem na Kuksu zněla trubka a varhany.
7

Kostelem na Kuksu zněla trubka a varhany

Na Sejfy vede opravená cesta

Mladé Buky - Stará spojovací cesta z Mladých Buků do osady Dolní Sejfy se dočkala obnovy. Vede mezi lukami a poli a v dřívějších dobách ji hojně využívali farníci z údolí potoka Kalná pod Rýchorami k cestě do chrámu Páně, ale i školáci do školy v Mladých Bukách.

Dobře myšlená charitativní akce v Dolcích přišla vniveč

Trutnov - Charitativní projekt Naděje z kamionu, s kterým objíždí republiku řidič kamionu Jirka Hučko, je zřejmě v ohrožení. Iniciátor charitativních akcí se po víkendovém festivalu v Dolcích u Trutnova rozhodl, že další koncerty pořádat už nebude.

Opilý cyklista boural v Kocléřově, měl přes tři promile

Vítězná - Notně opilý cyklista havaroval v obci Vítězná - Kocléřov na Královédvorsku. Osmačtyřicetiletý muž s největší pravděpodobností při projíždění pravotočivé zatáčky nebyl schopen z důvodu opilosti včas na změnu zareagovat a vyboural se.

OBRAZEM: Oči všech se upíraly k nebi, zemi i vodě

Horní Branná - Modely letadel, tanků, tahačů, aut, vrtulníků i lodí mohli obdivovat návštěvníci nedělní 36. Krkonošské modelářské show, kterou pořádá místní spolek LMK.