Závěrečné dějství krajské soutěže I. A třídy bylo pro kluby z větší části bezstarostné. Přesto se našly duely, ve kterých se hrálo o hodně. Vedle dvou již známých sestupujících mužstev (Třebechovice a Lokomotiva Hradec Králové) mohl totiž letos Černý Petr zbýt ještě na 14. tým tabulky. V případě, že by žádné z prvních čtyř mužstev krajského přeboru nevyužilo právo postupu do divize, sestupovaly by jak z přeboru, tak z I. A třídy tři celky.

Týniště si záchranu uhrálo na hřišti Hostinného a v tabulce zaokrouhlilo své bodové konto na rovných 40. Po závěrečné porážce v Trutnově už skrývali hlavy v dlaních fotbalisté Sobotky (39 bodů), ale nakonec jim udělala radost prohra Nepolis (38 bodů) od Černilova.

JAKO I. A TŘÍDA

Roudnice – Vrchlabí 3:3 (0:0), penalty 2:3

Velmi kvalitní utkání skončilo remízou. Domácím patřil bezbrankový první poločas, ve druhém si vítěz soutěže zajistil dvoubrankový náskok, o který jej ale připravil roudnický špílmachr Stoszek. Penalty vyšly lépe hostům.

Fakta – branky: 63. Koutník, 81. a 83. Stoszek – 49. Hájek, 55. Tomčík, 70. Janoch. Rozhodčí: Bečvář. ŽK: 0:2. Diváci: 120. FC Vrchlabí: P. Hladík – Hájek, A. Zajíc (76. Jech), Kout, Janoch – Tomčík, Dominik Zdržálek, Matěják, Tauchman – P. Kraus, Žďárský.

Roman Fictum (Vrchlabí): „V zápase velmi dobré úrovně bylo znát, že proti sobě nastoupila mužstva, která preferují kombinační hru. Nám se bohužel nepodařilo udržet vedení o dvě branky a tak přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých jsme tentokrát uspěli.“

Bílá Třemešná – Náchod B 5:2 (2:0)

Také „Na Dubině“ se potkali dva soupeři z horních pater tabulky. První poločas si pronajal uzdravený střelec Hendrych, jenž brzy po pauze zkompletoval hattrick. Pak předvedli svou sílu i hosté, Sokol si už ale tříbrankové vítězství vzít nenechal a sezonu dohrál na skvělé šesté příčce.

Fakta – branky: 7., 20., 56. Hendrych, 78. a 86. M. Jákl – 65. Pavlíček, 80. Král. Rozhodčí: L. Říha. ŽK: 1:4. Diváci: 80. TJ Sokol Bílá Třemešná: Dobřichovský (46. Vočka) – J. Pátý, J. Hažer, Josef Kubelka, M. Pátý – Jaroslav Kubelka, Hruška, D. Kubelka, Jaroslav Jákl (26. Schneider) – Hendrych (61. Macek), Žaba (73. M. Jákl).

Zbyněk Šturma (Bílá Třemešná): „Zápas jsme začali perfektně a první poločas vyhráli 2:0. Ve druhé půli nás hosté hodně zlobili, párkrát jsme měli namále a podržel nás brankář Vočka. Produktivita ale byla tentokrát na naší straně a z protiútoků jsme soka dorazili.“

Úpice – Nový Hradec 2:2 (1:0), penalty 4:5

Úpická Sparta sezonní derniéru skvěle rozehrála a zásluhou dvou tref Jana Kuchty vedla ještě 22 minut před koncem 2:0. Pak ale hosté dvěma slepenými góly vyrovnali a ovládli i penaltový rozstřel.

Fakta – branky: 24. a 58. Kuchta – 68. Bendig, 73. L. Matějka. Rozhodčí: P. Vítek. ŽK: 1:3. Diváci: 70. SK Sparta Úpice: Erben – P. Kejzlar, Hanzlík, J. Pich, Mindek – Romančák (64. M. Novotný), Biederman, Marel, T. Skála (72. Hodbod) – L. Rada, Kuchta.

Radek Kaplan (Úpice): „Do šedesáté minuty se pro nás utkání vyvíjelo dobře, vedli jsme o dvě branky a kontrolovali hru. Poté jsme nechali soupeře snížit, vyrovnat a nakonec i vyhrát na penalty. Z naší strany naprostý kolaps a ztráta vyhraného zápasu.“

Trutnov B – Sobotka 6:2 (3:1)

Nejdůležitější duel víkendu vyzněl výsledkově jasně pro trutnovskou rezervu. Hosté ze Sobotky se ale proti silné sestavě Trutnova rvali seč mohli. Zlomily je až góly, které orámovaly poločasovou přestávku.

Fakta – branky: 21. Holubec, 28. J. Matějka, 40. P. Matějka, 48. a 55. Kejzlar, 63. Vošanovič – 18. Klečal, 57. Přikryl. Rozhodčí: Fišer. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (68. Pavlíček). Diváci: 37. MFK Trutnov B: Miloš Kamitz – Vyhnánek, P. Matějka, Ficner, M. Přívratský – Tobiáš, J. Matějka (52. Štěpánek), Groer, P. Doubic (46. Zezula) – P. Holubec (71. Hejna), M. Kejzlar (60. Vošanovič).

Miloš Dvořák (Trutnov B): „Závěrečný zápas nebyl vůbec jednoduchý a jednoznačný, jak tomu napovídá výsledek. Tři body jistoty jsme ale vybojovali, což je nejdůležitější.“

Hostinné – Týniště 1:4 (1:1)

Aby se fotbalisté z Týniště zachránili v I. A třídě, potřebovali na hřišti Hostinného vyhrát. To se jim i podařilo, ačkoliv všechny své čtyři branky vstřelili v oslabení po hloupém vyloučení Tomáška.

Fakta – branky: 40. Jakoubek – 45., 57. a 70. Mládek, 85. Fidra. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (36. Tomášek). Diváci: 100. Tatran Hostinné: Zítko – L. Horák – Šmucer (74. D. Polák), Valeš, Brož (77. Bartůněk) – R. Polák, Valášek, Pištora (83. M. Slavík) – Maličký, J. Slavík, (53. Marek) Jakoubek (66. Rodr).

Zdeněk Macháček (Hostinné): „Zasloužená výhra hostujícího mužstva, které prokázalo větší vůli po vítězství. Přestože jsme hráli od 36. minuty přesilovku, dokázali jsme se prosadit pouze jednou, zatímco hosté čtyřikrát gólově udeřili. My jsme pokračovali v tragických jarních výkonech, a pokud na toto navážeme i na podzim, bude asi brzy o prvním sestupujícím rozhodnuto.“