V krajských soutěžích se žádné velké překvapení nekonalo. V I. A třídě potvrdil slušnou formu třemešenský Sokol, šlágr I. B třídy byl k vidění v Hostinném. Domácí Tatran v podzimní derniéře před 240 diváky porazil vítěze z Rudníku.

I. A třída

Vysoké n. L. – Vrchlabí 3:0 (2:0)

Více než půl hodiny drželi hosté s lídrem tabulky krok, když se šance střídaly na obou stranách. Pak ale přišla série hrubek, kterou domácí hravě potrestali a do přestávky nastříleli tři branky! Druhý poločas přinesl snahu hostů o korekci výsledku, jenže branka Vysoké jako by byla v sobotu zakletá. Spousta šancí přinesla jen dvě tyče a břevno, a tak se museli hosté tentokrát před soupeřem sklonit.

Fakta – branky: 32. Hejzlar, 38. Camacho Del Pino, 43. Starý. Rozhodčí: Kos. ŽK: 2:4. Diváků: 70. FC Vrchlabí: Michal Šulc – Vejnar, Zajíc, Hawel, Miloš Šulc – Horák (57. Pokorný), Fink, Panýr, Kolář (65. O. Kraus) – Mejsnar, Renner (80. Tauchman).

Roman Fictum, vedoucí mužstva Vrchlabí: „Výsledek neodpovídá průběhu hry. Do 32. minuty jsme se přetahovali v šancích o vstřelení prvního gólu. Pak hráči vyrobili hrubé chyby a inkasovali jsme do přestávky tři branky. Ve druhé půli jsme se snažili ještě něco se zápasem udělat, ale nebylo nám přáno."

Třebechovice – Dvůr Králové B 3:1 (1:1)

Dvorská rezerva v zápase na hřišti druhého týmu tabulky představila sedm dorostenců, kteří měli v nohách dopolední zápas VČ přeboru U19. Ač se mladíci snažili, na soupeře nestačili. Gól Bíla sice stihl precizně zahraným trestným kopem „smazat" junior Krejsa, ve druhé půli se ale domácí prosadili ještě dvakrát.

Fakta – branky: 15. M. Bíl, 61. Hruška, 83. M. Vích – 37. Krejsa. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 2:2. Diváků: 70. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – Picha, Ježek, Krejsa, Černý – Kasan, M. Hák (76. Gábor), V. Hák, Tichovský (30. Machek) – Marks, Honců.

Čeněk Celler, trenér Dvora B: „Domácí vyhráli zcela zaslouženě, když ještě spoustu dalších šancí neproměnili. Náš mladý tým tentokrát na soupeře neměl."

Bílá Třemešná – Ohnišov 3:1 (3:0)

Sokol z posledních šesti duelů dokázal vyhrát pět a zatím poslední úspěch přidal v utkání s Ohnišovem. Domácím vyšel první poločas. Nejprve faul na Hendrycha potrestal z penalty Josef Kubelka a krátce před pauzou přidal další dvě trefy jeho bratr David. Po přestávce se nováček na „pomláceném" terénu spíše trápil a nepřispěla mu ani kontaktní branka soupeře. Výsledek 3:1 ale vydržel až do konce.

Fakta – branky: 15. Jos. Kubelka z pen., 41. a 45. D. Kubelka – 53. Nožka. Rozhodčí: Vlachýnský. ŽK: 3:7. Diváků: 110. TJ Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Kiss, J. Hažer, Jos. Kubelka, Bednář – Jar. Kubelka (79. Forman), Hruška, T. Kubelka, T. Otradovský (59. Čuboň) – D. Kubelka, Hendrych (84. M. Jákl).

Zbyněk Šturma, trenér Bílé Třemešné: „Na těžkém terénu jsme utkání rozhodli už v prvním poločase, ačkoliv výkon týmu měl k dokonalosti daleko. Zlepšení nepřišlo ani po pauze, a tak místo, aby si hráči zápas užili, museli o výsledek bojovat až do konce."

V I. A třídě zbývá na podzim odehrát ještě jedno kolo.

I. B třída

Hostinné – Rudník 3:2 (1:1)

Šlágr kola přinesl souboj rozjetého Tatranu s vítězem podzimní části. Hosté začali lépe a už po sedmi minutách je poslal do vedení Zeman. Další šance soupeře domácí přežili a po půlhodině hry sami udeřili Jakoubkem. Po pauze sledovala vynikající návštěva velkou bitvu, kterou rozhodlo vydařené střídání Tatranu. Žolík Petružálek totiž vsítil během dvou minut dva góly a Avonu již nepomohl ani gól Víška tři minuty před koncem.

Fakta – branky: 33. Jakoubek, 79. a 80. Petružálek – 7. Zeman, 87. Víšek. Rozhodčí: Franěk. ŽK: 2:0. Diváků: 240. Tatran Hostinné: J. Horák – Slavík, L. Kracík (89. L. Horák), Przybyla (57. Petružálek) – Polák, Kosina – Jakoubek, Nossek, Janouch, D. Kracík – Maličký. TJ FC Avon Rudník: Rodr – Beláň, Štemberka, Václavík, Kment – Sucháň, Hylmar, Víšek, Hloušek (65. Čáp) – Zeman (52. Havránek), Privara.

Milan Polomčák, sekretář Hostinného: „Utkání, které s naprostým přehledem odřídil rozhodčí Franěk, rozhodl dvěma slepenými góly střídající předseda klubu Petružálek. Povedl se nám husarský kousek, když jsme vyhráli všech sedm podzimních odvet."

Juraj Sucháň, asistent trenéra Rudníku: „Hrál se fotbal nahoru dolů, v němž byli domácí o gól lepší. Diváci museli být spokojeni. I přes porážku jsme uhájili první místo ve skupině a s naším soupeřem se utkáme ještě na jaře. Doufám, že mu porážku oplatíme."

Trutnov B – Dolní Kalná 6:2 (3:1)

Domácí nastoupili znovu s velice mladým kádrem, do vedení je však poslal zkušený matador Hejna. Nováčkovi soutěže se podařilo vyrovnat Kodytkem, chvíli před pauzou ale vstřelil dva slepené góly Toth a poločasový stav 3:1 dával hostům minimální naděje. Po pauze se Kalná ještě jednou přiblížila na dostřel, nakonec se ale z trutnovské umělky poroučela s nášupem.

Fakta – branky: 26. Hejna, 42. a 43. Toth, 66. Rejl, 77. Máhrla, 80. Z. Doubic – 36. V. Kodytek, 63. Tauchman st. Rozhodčí: Mucha. ŽK: 2:1. Diváků: 40. MFK Trutnov B: Dousek – Tobiáš (62. Turner), Kozák, Přívratský, Poznar – Knap, Bednařík, Groer, Z. Doubic – Toth (60. Reil), Hejna (74. Máhrla). FK Dolní Kalná: Junek – V. Bartoš, Tauchman st., Jan Smetana, Dědek – J. Jiřička (46. M. Bartoš), Navrátil, Najman, Jakub Smetana, Hampl – V. Kodytek.

Jiří Skuček, trenér Trutnova B: „Výsledek hovoří za vše. Jak jsme doopravdy na tom, ukáže až jarní postupová část. Soupeři přeji ve druhé skupině hodně úspěchů."

Tomáš Navrátil, člen klubu Dolní Kalné: „Utkání mělo jednoznačný průběh, domácí mladíci byli ve všech ukazatelích lepší, rychlejší, fotbalovější a výhodou pro ně byl určitě umělý povrch. Soupeři blahopřejeme k postupu do finálové skupiny, a myslím si, že i zde by měl patřit k favoritům."

Mladé Buky – Žacléř 0:2 (0:0)

První poločas na náročném terénu přinesl v souboji dvou nepostupujících celků méně záživnou partii a hned po pauze ovlivnilo duel hloupé vyloučení hostujícího kapitána Skály. Domácí věřili, že v převaze jednoho muže soupeře přehrají, opak byl ale pravdou. Už po čtyřech minutách se totiž krásně trefil Lukáš Vít a stejný hráč upravil v 67. minutě na konečných 0:2.

Fakta – branky: 53. a 67. L. Vít. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:0. ČK: 0:1 (49. Skála). Diváků: 70. FC Mladé Buky: Koščál – Kvíčala, Miloš Dvořák ml., Haider, Pavlis – Štěpánek, Doležal, Michal Dvořák, Hrubeš – Machalík, Minařík (66. Kaňka). TJ Baník Žacléř: Pelc – Franze, Baše, Knap, Skála – Mádle, Ondráško, L. Vít (81. Kocek), Petru – L. Brožek (77. Gajdoš), Horváth.

Pavel Hrubeš, sekretář Mladých Buků: „Náš tým předvedl špatný výkon. Ani v početní převaze jsme nedokázali vstřelit gól, naopak soupeř se po vyloučení svého hráče prosadil dvakrát."

Radek Kotyk, předseda Žacléře: „Po celý zápas jsme byli o něco lepší než domácí, lépe jsme se pohybovali a zaslouženě jsme vyhráli. Zcela nesmyslně se však nechal krátce po pauze vyloučit dnešní kapitán Skála a to paradoxně naší hře pomohlo."

Miletín – Janské Lázně 5:0 (1:0)

Hosté k utkání dorazili jen se základním počtem hráčů, a tak se dalo očekávat, že na body moc pomýšlet nemohou. Ke všemu musel do branky hráč z pole David Brát. Ten, ač předvedl velice dobrý výkon, na pět domácích střel nestačil.

Fakta – branky: 30. a 51. Urban, 48. Leplt, 72. Horák, 86. Machačka. Rozhodčí: Hlavsa. Bez karet. Diváků: 50. SK Janské Lázně: Brát – Jan Hradecký, Demuth, Macháček, Mihalík – Bartusik, Kult, Krudenc, Štelzer – Doležal, Šaral.

Petr Janovec, vedoucí mužstva Janských Lázní: „Náš tým v naprosto neúplné sestavě a bez brankáře neměl proti rozjetému soupeři šanci. Prešovským betonem v obraně jsme drželi krok první poločas, v tom druhém domácí trestali naše chyby."