Šlágr kola v Bílé Třemešná rozhodla Stárkova penalta

Trutnov – Bitva o čelo okresního přeboru skončila smírně. Po devadesáti minutách hráli fotbalisté Bílé Třemešné v domácím prostředí s Vítěznou nerozhodně 1:1. Triumf Kubelkově družině pak vynesl penaltový rozstřel, který domácí vyhráli 4:3. Rozhodující pokutový kop proměnil Jiří Stárek.

11.4.2010

Bílá Třemešná - Vítězná.Foto: Jan Bartoš

Bílá Třemešná – Vítězná 1:1 (1:1), pen. 4:3. Branky: T. Kubelka – Lahtinen. Rozhodčí: Říha. ŽK: 2:5. Diváků: 150. Ve šlágru kola se hrál pěkný a vyrovnaný fotbal. Hosté se zásluhou Lahtinena už v 5. minutě ujali vedení, neradovali se ale dlouho, T. Kubelkovi se brzy podařilo lobem vyrovnat. Ke konci první půle hosté ještě nastřelili břevno. Ve druhé části se šance střídaly na obou stranách, branka však už nepadla. V penaltové loterii byli úspěšnější domácí.

Staré Buky – Hostinné 0:3 (0:0). Branky: Petružálek, L. Horák, Jakoubek. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 1:2. Diváků: 95. V prvním dějství na umělé trávě v Trutnově byli domácí po všech stránkách lepší, do 25. minuty si vypracovali pět vyložených šancí, ale ani jednu z nich neproměnili. Poločasové skóre tak zůstalo na nulách. Ve druhém poločase domácím pozvolna docházely síly, čehož hosté dokonale využili. Nejprve skóroval po rohovém kopu hlavou hrající trenér Petružálek, pak po chybě domácí obrany Luboš Horák. Vítězství hostů potvrdil nechytatelnou bombou z dvaceti pěti metrů Jakoubek. Když domácí nevstřelí ani jednu branku, nemohou myslet na body.

Pilníkov – Dolní Kalná 2:5 (1:2). Branky: J. Kratochvíl 2 – Najman 2, Jiřička, Tauchman, Nossek. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 2:0. Diváků: 50. Hosté byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli.

Kunčice – Strážné 0:3 (0:0). Branky: Hampl 2, Pfeifer. Rozhodčí: Lamberský. ŽK: 4:2. Diváků: 50. První půlhodinu se hrálo většinou od vápna k vápnu. Potom svoje dvě šance domácí hráči nevyužili. Závěr poločasu ovládli hosté, ale ani oni nedokázali branku vstřelit. Do druhého poločasu lépe vstoupili hráči Strážného a v 50. minutě se ujali vedení. I v dalším průběhu hosté utkání kontrolovali a dokázali proměnit svoje šance. V 80. minutě domácí nastřelili břevno, skórovat se jim ale nepodařilo.

Libeč – Rtyně 1:1 (0:0), pen. 3:1. Branky: Herout – B. Bareš. Rozhodčí: P. Prokop. ŽK: 2:1, ČK: 0:1 (M. Čihák). Diváků: 30. Na velice těžkém terénu domácí borci v první půli nepustili protivníka do vyložené šance. Domácí tutovku neproměnil Jan Sekera. Ve druhé půli se počasí ještě zhoršilo a to fotbalu moc neprospělo. Ojedinělou, ale krásnou akci domácích zakončil gólem Herout. Z vedení se ale dlouho neradovali, když zaváhání domácí obrany využil Bedřich Bareš. Konec utkání dohrávali hosté o deseti mužích. V penaltovém rozstřelu se štěstí přiklonilo na libečskou stranu, a tak alespoň dva body zůstaly doma.

Podhůří – Kocbeře 1:5 (0:4). Branky: L. Gottstein – Šmíd 2, Šturma, Hulík, Jarolím. Rozhodčí: Kocurek. Bez karet. Diváků: 50. Fatální chyba domácí obrany ve 2. minutě nabídla soupeři zahájení cesty k jasnému vítězství. Další hrubky zadních řad nabídku jen utvrdily, a tak se šlo za takřka zimního lijáku do kabin s rozdílem čtyř branek. Trochu pozměněná sestava do druhého dějství přinesla domácím i šance, jejich využití ale bylo nad síly či schopnosti „harteckých borců“. Hru výrazně oživil střídající Lukáš Gottstein, který z nevyjasněných důvodů mrzl v prvním poločase na lavičce. Mužstvo hostí zvítězilo zcela zaslouženě. Nejlepšími hráči na hřišti byli oba gólmani. Domácí Kulhánek, i přes pět branek, na kterých ale nenese jakoukoli vinu.

Žacléř – Vrchlabí B 1:1 (1:1), pen. 2:1. Branky: Poláček – Nejedlý. Rozhodčí: Teichmann. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Déšť a poté i sníh ovlivnily průběh utkání v němž měl Baník trvalou převahu, ale gólově se mu nedařilo. Hosté si za celý zápas vypracovali dvě šance. Hned ve 12. minutě využili hrubku v rozehrávce a Nejedlý obstřelil vyběhnutého brankáře. Baník srovnal ve 34. minutě krásnou střelou Poláčka, ke kterému se míč ze skrumáže šťastně odrazil. Ve druhé půli spálil dvě šance domácí Maňuch, a když v závěru trefil hlavou tyčku a po něm ve vyložené pozici napálil Karásek gólmana, šlo se k penaltovému rozstřelu. V něm byl opět výtečný brankář Volhejn. Dva body jsou pro domácí bohužel málo.

Svoboda – Lánov odloženo

(oddíly)

11.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vyprodané Uffo ozářil operní mág Adam Plachetka
70

Fotbalisté Vrchlabí na domácím hřišti přerušili sérii sedmi porážek v řadě a v souboji s Kostelcem nad Orlicí urvali dva body. V normální hrací době skončil duel nerozhodně 2:2, na penalty byli úspěšnější domácí.
10

Sparta hořela. Trenér se omluvil fanouškům

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

Sychrov - Módní svátek zažil zámek Sychrov.

Trutnov opět za dva body. Dvoráci excelovali

Trutnovsko, Turnov - Fotbalisté Turnova doma tápou. Před vlastním publikem prohráli potřetí v řadě.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.