Tak jako v nejvyšší domácí soutěži, ani v okresním přeboru Trutnovska není stále jasné, kdo nad hlavu zvedne pohár pro vítěze. Zde ale na rozdíl od epojisteni.cz ligy zbývají odehrát ještě čtyři kola. Už v tom příštím však mohou slavit fotbalisté Starých Buků. Pouze tedy v případě, že zvládnou domácí souboj s Bílou Třemešnou B a ve stejném čase druhá Vítězná neporazí Strážné.

Staré Buky – Vítězná 5:2 (4:1)

Fakta – branky: 9. Záplata, 13., 24. a 77. Pálinkáš, 22. Brutovský – 4. Krákora, 85. V. Robek z pen. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Tohle už Sokol Staré Buky nepustí! Čtyři kola před koncem se mohou svěřenci trenéra Skučka chlubit čtyřbodovým náskokem na druhou Vítěznou. Zajistili si jej ve vzájemném utkání obou mužstev, které bylo šlágrem 22. kola nejvyšší okresní soutěže. Start zápasu se lépe podařil hostujícímu celku, který šel do vedení už po čtyřech minutách. Trefil se Krákora. Za dalších devět minut už ale vedli Starobučtí, když se o odpověď postarali Záplata s Pálinkášem. Druhý jmenovaný borec se stal mužem utkání. Nejprve ve 24. minutě zvyšoval už na 4:1, ve druhé půli pak dokonal hattrick a soupeři na cestu přibalil pátý gól. Poslední slovo patřilo nejlepšímu střelci přeboru. Vítězslav Robek z penalty upravil na 5:2, přičemž šlo o jeho již 29. trefu sezony.

Strážné – Mladé Buky 3:1 (2:1)

Fakta – branky: 8. Grégr, 12. Srnský, 90. Stejskal – 40. Ruml. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 4:4. Diváci: 60. Strážné se svým fanouškům představilo po sérii pěti zápasů na cizích hřištích a návrat „domů" týmu vyšel skvěle. Už v 8. minutě se trefil z přímého kopu Grégr a ve 20. po pěkné akci zvyšoval Srnský na 2:0. Hosté před pauzou stihli snížit Rumlem, druhá část se navíc hrála pod jejich taktovkou, místo vyrovnání ale v 90. minutě Stejskal po akci Pfeifera definitivně rozhodl.

Poříčí u Trut. – Rtyně 4:2 (1:1)

Fakta – branky: 20. Machalík, 50. Geisler z pen., 64. a 87. D. Killar – 30. Rudolf, 83. Slavíček. Rozhodčí: Prinz. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Domácí nastoupili ve značně oslabené sestavě, přesto se s rolí papírového outsidera vypořádali skvěle. Na úvodní trefu Machalíka ještě dokázal odpovědět Rudolf. Po pauze ale nejprve Geisler proměnil pokutový kop a pak se ze samostatného úniku nemýlil dobře hrající Dominik Killar. Hosty do hry vrátila trefa Slavíčka, Killar však o tři minuty později ranou pod břevno přidal čtvrtý poříčský gól a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Žacléř – Bílá Třemešná B 6:0 (5:0)

Fakta – branky: 16., 25. z pen. a 33. D. Horváth, 27. a 41. J. Těžký, 74. Ondráško. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (89. M. Jákl). Diváci: 60. Třemešenská rezerva na hřiště Baníku dorazila v silně okleštěné sestavě a za stálé převahy domácích se dostávala pouze ke sporadickým útokům. Žacléřští už v prvním poločase vstřelili po hezkých akcích pět branek, když sám David Horváth stihl hattrick. Od vyššího přídělu hosty uchránil nejlepší člen jejich sestavy – navrátilec do branky Lukáš Zlatník. Druhá půle se již dohrávala v mírnějším tempu, jediný gól navíc přidal čtvrt hodiny před koncem Ondráško.

Janské Lázně – Kuks 9:0 (6:0)

Fakta – branky: 8. Mihalík, 11. a 14. Pelcl, 17. a 65. J. Hradecký, 27., 36. a 74. Plocha, 67. Michal Dvořák. Rozhodčí: Žák. ŽK: 0:1. Diváci: 45. Hosté k utkání nastoupili pouze s devíti hráči, přesto ale zaslouží uznání za to, že se snažili hrát fotbal a nebyli jen „zalezlí" před svým brankářem. Ten hodně šancí soupeře zlikvidoval, na devět branek ale společně se svými spoluhráči nestačil. S ohledem na jarní výsledky se zdá, že nováčka soutěže po roce čeká sestup zpět do okresní soutěže.

Mostek – Podhůří 1:1 (0:1), na penalty 1:2

Fakta – branky: 53. Laschuk – 21. Pařez. Rozhodčí: L. Nývlt. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Fotbalisty Mostku na jaře ničí nebývalá marodka a také díky ní domácí se soupeřem z Podhůří vydrželi hrát rovnocennou partii pouhých 15 minut. Jinak byli hosté lepším týmem. Přesto duel dvou mužstev ze spodní poloviny tabulky dospěl k remíze. V penaltovém rozstřelu svěřenci trenéra Lebedy jen potvrdili, že jim to ze značky pokutového kopu prostě nejde. V sezoně totiž prohráli čtvrtý ze čtyř.

Vrchlabí B – Bohuslavice 2:1 (1:0)

Fakta – branky: 8. Janoch, 49. Jech – 57. D. Mucudis z pen. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (57. Tuž). Diváci: 50. Čtyři minuty po přestávce se zdálo, že mají domácí duel pod kontrolou. Po vyloučení svého brankáře a penaltovém snížení na 2:1 se však museli o výsledek strachovat až do konce.

1. St. Buky 22 16 3 0 3 80:25 54
2. Vítězná 22 14 2 1 5 64:33 47
3. Ml. Buky 22 13 3 0 6 64:37 45
4. Vrchlabí B 22 13 2 1 6 58:27 44
5. Rtyně 22 12 0 2 8 65:47 38
6. Žacléř 22 11 0 3 8 53:35 36
7. Strážné 22 11 0 1 10 57:46 34
8. Poříčí 22 10 1 0 11 59:51 32