Zatímco na čele nejvyšší okresní soutěže je pod Krkonošemi jasno, v dolních patrech se situace pořádně zamotala. Fotbalisté Podhůří totiž vyhráli počtvrté za sebou a oživili naděje na záchranu. Momentálně jim s dvoubodovou ztrátou na třemešenskou rezervu patří dvanáctá (nejspíš barážová) příčka.

Staré Buky – Bílá Třemešná B 11:2 (5:0)

Branky: 9. Pálinkáš, 21. a 38. Šošovička, 25. Wimmer, 41. Němeček, 51. Tryzna, 60. J. Moravec, 70., 73. a 80. Maňuch, 76. Kuric – 81. O. Pitro, 83. Tarant. Rozhodčí: Žák. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Lídr tabulky rozhodl o svém povinném vítězství již v prvním poločase. Oslabené sestavě soupeře nasázel pět branek a v kanonádě pokračoval i po přestávce. Také hosté měli spoustu šancí, dvakrát nastřelili břevno a neproměnili pokutový kop. Alespoň čestných úspěchů se ale v závěru dočkali. Po utkání domácí žhavili linky do Vítězné a poté, co se dozvěděli výsledek, mohly propuknout bujaré oslavy. Jestli okresní titul bude znamenat i účast v krajské soutěži I. B třídy, o tom se v sokolském oddíle bude teprve rozhodovat.

Vítězná – Strážné 3:6 (0:3)

Branky: 68. Špůr, 82. Hlavatý, 90. V. Robek – 25. Grégr, 29. a 57. Balcar, 41. a 61. Stejskal, 87. Bradler. Rozhodčí: Šiling. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (63. Kňourek). Diváci: 60.

Duel ve Vítězné přinesl překvapení kola. Jarní štika v něm narazila na skvělou produktivitu svého soupeře, který po hodině hry vedl již 0:5. Až o deseti po vyloučení Kňourka našli i domácí střelecký apetit, na jakýkoliv zvrat už ale bylo pozdě.

Mladé Buky – Rtyně 2:3 (0:1), na penalty 1:3

Branky: 63. Hrubeš, 85. Kahoun – 35. Slavíček, 78. Studnička. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 1:3. Diváci: 55. Souboj dvou mužstev z horní části tabulky nabídl vyrovnaný fotbal. Hosté v něm dvakrát vedli, favorit ale pokaždé dokázal vyrovnat. Bonusový bod z penaltového rozstřelu přesto patřil Rtyni.

Bohuslavice – Žacléř 0:2 (0:1)

Branky: 32. a 73. Ondráško. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Také na hřišti Bohuslavic se hrála vyrovnaná partie. Střelecky se v ní ale dokázal prosadit pouze jeden hráč. Patrik Ondráško nejprve ve 32. minutě poslal svůj tým do vedení a v polovině druhé pětačtyřicetiminutovky přidal za zády brankáře Nagela i druhou trefu.

Mostek – Poříčí 7:1 (4:0)

Branky: 2. Piwko, 16. Hampl, 30., 42., 49., 50. a 54. Lashchuk – 81. D. Killar. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 5:4. Diváci: 60. Po sérii nepovedených duelů si fotbalisté Mostku v utkání s na jaře matným Poříčím spravili chuť. Nejvíc střelec pěti branek Oleksandr Lashchuk, jenž poslední tři góly napěchoval do pěti minut.

Podhůří – Janské Lázně 2:1 (1:0)

Branky: 3. Dufek, 49. Smejkal – 58. Mihalík. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 2:1. ČK: 1:1 (90. Urban – 90. J. Hradecký). Diváci: 50. Neuvěřitelné zmrtvýchvstání Jiskry pokračuje. Za 19 kol Podhůří dokázalo vyhrát pouhé dva zápasy, z toho jeden až po penaltovém rozstřelu. Teď ale po sérii čtyř vítězství v řadě oživilo byť jen teoretické šance na záchranu v nejvyšší okresní soutěži.

Kuks – Vrchlabí B 3:5 (3:2)

Branky: 6. Pišl, 27. Pojezdný, 37. Prokůpek – 25. a 55. Janda, 40. a 86. z pen. Kraus, 71. Jech. Rozhodčí: Petrů. ŽK: 3:1. Diváci: 40. Jediný nedělní duel nabídl hrstce diváků osm branek. Poslední celek tabulky odehrál výborný první poločas, během něhož vedl už rozdílem dvou gólů. Hosté ale stihli snížit a ve druhé půli stav zápasu překlopili na svoji stranu.

1. St. Buky 23 17 3 0 3 91:27 57
2. Vrchlabí B 23 14 2 1 6 63:30 47
3. Vítězná 23 14 2 1 6 67:39 47
4. Ml. Buky 23 13 3 1 6 66:39 46
5. Rtyně 23 12 1 2 8 67:49 40
6. Žacléř 23 12 0 3 8 55:35 39
7. Strážné 23 12 0 1 10 63:49 37
8. Poříčí 23 10 1 0 12 60:58 32