Trutnov zaskočil rivala a vládne Krkonoším

Trutnovsko - Hrdiny očekávaného derby se stali brankář Jan Šťastný, který nepustil Dvoráky do vedení, a bek Petr Makovský, jenž soupeře načal gólem.

24.9.2013

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

Nepotřebovali být lepším týmem, přesto vyhráli zaslouženě. Fotbalisté Trutnova dvorského rivala v neděli přechytračili. Přečkali velké soupeřovy šance a pak sami dvakrát udeřili. Dvořákovi svěřenci oslavili vítězství v derby zcela po právu a hráči Dvora se mají po druhé porážce v řadě nad čím zamýšlet.

Divize C

Trutnov – Dvůr Králové 2:0 (1:0)

Bylo to vydařené nedělní odpoledne. Na stadion Osvobození si našlo cestu takřka osm stovek diváků a ti od začátku sledovali zajímavé momenty před oběma brankami. Dvůr začal ve velkém stylu a už ve 2. minutě vykopával míč po gólové hlavičce Černíka z brankové čáry J. Holubec. V 10. minutě Fejk z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout gólmana Šťastného a strážce domácí branky se zaskvěl i v 17. minutě, kdy chytil jasný gól Řežábkovi. Až poté začali vystrkávat růžky i domácí hráči, po půlhodině hry si ale hluboce oddychli po hlavičce Kilevníka, která minula Šťastného tyč doslova o centimetry.

Pak ale přišla odpověď Trutnova a hned z toho byl gól. Kamitz v šestnáctce posunul míč na Makovského, ten při centru uklouzl a oblouček k překvapení všech skončil u vzdálenější tyče Ulrychovy branky – 1:0. Do pauzy mohli domácí klidně přidat další gól, Kovář ale v tutovce minul.

Po přestávce hosté drželi míč se snahou o nátlakovou hru, obranný val Trutnova ale fungoval skvěle, navíc domácí využívali každou možnost na brejk. Velké šance nejprve spálili Vilám s Kamitzem, druhý jmenovaný ale v závěru po ťukesu s Kovářem přece jen výhru pojistil dalším gólem!

.. na slovíčko se střelcem vítězného gólu Petrem Makovským

„Byla to náhoda, centroval jsem"

V derby nastoupil na pravém kraji obrany, především aby eliminoval nájezdy dvorského rychlíka Řežábka. Defenzivní úkoly si PETR MAKOVSKÝ plnil na 100 procent a ve 35. minutě přidal bonus. Vsítil totiž vedoucí gól, který se nakonec stal i vítězným.

Ve 35. minutě jste otevřel skóre povedeným obloučkem na zadní tyč. Šlo o střelu nebo centr?
Byla to náhoda, každopádně (usmívá se). Chtěl jsem to centrovat, jenže jsem se podsmekl a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

V úvodu zápasu vás soupeř zatlačil a výrazně vás podržel gólman Šťastný. Co jste říkal na jeho nedělní výkon?
Všichni víme, že Šťása je pan gólman a on to jenom dokazuje. Podržel nás nejen v tomto utkání, ale už před tím. Když máme za sebou takového gólmana, tak se hraje samozřejmě jinak. Měl i štěstí, to ale k dobrému brankáři patří.

Soupeře jste porazili zásluhou bojovného výkonu. V čem cítíte, že jste byli v neděli lepší?
Muselo to být hlavně krásné utkání pro diváka. Ne už tak pro trenéry. Na obou stranách byla spousta šancí. Nám pomohlo, že jsme vstřelili první gól. Kdyby Dvoráci dali úvodní gól, zápas by vypadal jinak. My jsme se pak už mohli soustředit na obranu a spoléhat na brejky. Jeden i vyšel.

Výhra přišla v pravý čas. Pomůže mladému týmu v nadcházejících duelech?
V to doufám. Měli jsme opravdu těžký los. Teď už na tom ale nejsme špatně. Divize je vyrovnaná a jak se ukazuje, každý může porazit každého.

Na derby přišlo 800 diváků. To je skvělá návštěva, co myslíte?
Bylo to jedno z krásných utkání a hlavně divákům se muselo líbit. Z obou stran to byl bojovný fotbal, mělo to pěknou atmosféru. Pro každého ideální odpoledne.

Na faře vozíčkářům předvedli zásahy policisté na koních

Trutnov /FOTO/ - Prostranství kolem fary v Úpické ulici ve středu odpoledne zažilo nečekanou premiéru. Klub vozíčkářů totiž pozval mezi své členy zástupce Krajského ředitelství Policie hlavního města Prahy z oddělení služební hipologie.

Jel rychle a vlétl s autem do baráku

Lánov - Zřejmě nepřiměřená rychlost stojí za nehodou, ke které došlo v pondělí před 22. hodinou večer v obci na Vrchlabsku.

Druholigové trio připisovalo jen porážky

Trutnovsko - Takovou hokejovou středu si trojice východočeských mužstev nepředstavovala. Všichni podkrkonošští rivalové totiž prohráli, když za největší překvapení lze rozhodně označit porážku vrchlabského Stadionu od nováčka z Letňan.

Finále poháru: Penalty přiřkly pohár "domácímu" Poříčí

Trutnov /FOTO/ - S velkou parádou byl ve středu dohrán Okresní pohár Fotbalové asociace ČR. Do letošního ročníku se sice přihlásilo pouze pět oddílů, atraktivní průběh finálového duelu ale možná odmítavé kluby znovu přesvědčí o tom, aby se do soutěže přihlásily.