Turnovské déjà vu odnesla Admira

Trutnovsko, Turnov - Všichni tři regionální zástupci ve Fortuna Divizi C za pět odehraných kol inkasovali už deset branek!

11.9.2017

Trutnov - ZbuzanyFoto: Jiří Petr

Výhra a dvě porážky. Taková je bilance dalšího víkendu v divizi. Ačkoliv papírově nejtěžší soupeř stál v 5. kole před fotbalisty Turnova, radovali se ze zisku bodů právě oni. Trutnov naopak propadl v domácím duelu s nováčkem ze Zbuzan, Dvůr si ze hřiště Mšena přivezl porážku 0:2.

Turnov – Admira Praha 4:0 (0:0)

Jako by prožili své déjà vu. Turnovští hráči před týdnem odehráli bezbrankový poločas na hřišti Dvora Králové, po pauze ale inkasovali čtyři branky a odjeli s debaklem. Tentokrát se role obrátila a v pozici obětního beránka byla pražská Admira, tedy tým, který před sezonou vyhlásil boj o postup do ČFL.

Hosté v Českém ráji potvrzovali kvalitu hlavně v první půli, i díky pozornému Hykovi ale vydržel stav 0:0 až do přestávky. Navíc na druhé straně Kordík nastřelil břevno.

Z druhého poločasu neuběhly ještě ani čtyři minuty, když domácí udeřili akcí, kdy míč po ose Š. Havel – Papoušek – Houžvička doputoval až za záda gólmana Víška – 1:0. Po hodině hry přišly rozhodující momenty zápasu. Papoušek povedenou ranou zvýšil na 2:0 a po neproměněných příležitostech hostů přidal třetí gól Havel. Dílo zkázy pro Pražany dokonal pokutový kop proměněný v 76. minutě Cigánkem. „Po vyrovnaném prvním poločase jsme rádi, jak to nakonec dopadlo. Ve druhé části už všichni správně bojovali jako tým, Šimek například odehrál velkou část zápasu s roztrženou pusou. Admiru řadíme k favoritům celé soutěže, o to víc nás těší vysoká výhra,“ pochvaloval si utkání spokojený kouč Turnova Josef Petřík mladší.

Fakta – branky: 49. Houžvička, 60. Papoušek, 68. Š. Havel, 76. Cigánek z pen. Rozhodčí: Čechlovský. ŽK: 3:4. Diváci: 208. FK Turnov: Hyka – J. Šimek (78. P. Havel), D. Novotný, Kordík, Tvrdý – Cigánek (89. Dlouhý), Benek (18. Houžvička), M. Petrlák, Š. Havel – Papoušek (86. Svoboda), M. Horák.

Trutnov – Zbuzany 1:3 (1:3)

Ač Trutnovští proti nováčkovi nabitému exligisty (Lička, Šírl, Dosoudil, Kincl) od 34. minutě vedli trefou Kejzlara, ještě do přestávky stihli třikrát inkasovat a z těžkého direktu se už ve druhé půli nesebrali.

Mšeno – Dvůr Králové 2:0 (1:0)

Dvoráci na hřišti dalšího nováčka neodehráli špatný zápas, pohořeli však střelecky. Zatímco hosté soupeřova gólmana překonat nedokázali, za domácí se dvakrát prosadil zkušený Čížek.

Autor: Tomáš Otradovský

11.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jakub Vaníček

Rukavice nechal doma a sesadil lídra tabulky

Cisterna zablokovala silnici mezi Kocbeří a Dvorem Králové.
4

Cisterna s naftou zcela zablokovala silnici

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Vrchlabí B stále bez ztráty bodu, druhá Vítězná uspěla v derby

Trutnovsko - Drtivým výsledkem 7:2 skončil nedělní šlágr okresního přeboru, ve kterém fotbalisté vrchlabské rezervy přehráli soupeře ze Rtyně 7:2.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Herec Jašków propadl z chemie na trutnovském gymplu. Na Děvín jezdí pořád

Pec pod Sněžkou - Herec Robert Jašków si sobotní týmovou soutěž ve vaření gulášů viditelně užíval. Aby ne, byl doma. V Peci pod Sněžkou vyrůstal. „Žil jsem v Peci 23 let, až pak jsem šel za prací do Prahy,“ prozradil. Narodil se v Trutnově, kde také chodil na gymnázium. „Pět let. Propadl jsem totiž ve třeťáku z chemie,“ prásknul na sebe.