Z pásma sestupu prchla jarní štika z Vítězné

Trutnovsko - Jako velice důležité se ukázalo 21. hrané kolo nejvyšší okresní soutěže. Ve šlágru kola se zrodila takřka nic neřešící remíza, možná klíčový penaltový rozstřel celého letošního ročníku ale lépe zvládl domácí Trutnov C. Ten má díky dvoubodovému náskoku na kocbeřskou Jiskru momentálně nejblíž k postupu do krajské I. B třídy

12.5.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Trutnov C – Kocbeře 1:1 (1:1), na penalty 3:2. Branky: Z. Poznar – Šmíd. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 2:0. Diváků: 70. Utkání o čelo tabulky, hrané na těžkém terénu, bylo plné nepřesností. O vítězi rozhodly až pokutové kopy, ve kterých byli šťastnější domácí.

Poříčí – Podhůří 4:2 (3:0). Branky: Kuric 2, Brus, Janas – Jirků, David Zdržálek. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 1:1. Diváků: 50. Utkání se odehrálo zcela v režii domácích. Hned v úvodu zápasu Pilný nádherně uvolnil Kurice, ten se nemýlil a Poříčí šlo do vedení. Domácí stále drželi soupeře na jejich půli a do šaten šli s třígólovým náskokem. Hned v úvodu druhého poločasu opět Pilný našel Bruse, a ten změnil skóre počtvrté. Domácí poté začali hrát zbytečně profesorsky, což se jim nevyplatilo a ke konci utkání Podhůří upravilo stav na 4:2.

Rtyně – Libeč 3:1 (2:0). Branky: J. Pich, Krátký, Prouza – Herout. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:2. Diváků: 50. Ve Rtyni se odehrálo utkání velice průměrné úrovně, které skončilo povinným vítězstvím domácích.

Mostek – Kunčice nad Labem 1:1 (1:0), na penalty 3:4. Branky: Kuhn – Stejný. Rozhodčí: Pelc. ŽK: 0:2. Diváků: 50. Podruhé za sebou přišli mostečtí fotbalisté doma o vítězství až v závěrečných minutách a následně padli v penaltovém rozstřelu. V prvním poločase souboje s Kunčicemi se dostali do vedení zásluhou bojovníka Brádleho a nekompromisně střílejícího Kuhna. Bohužel pro mostecký tým zůstaly další šance nevyužity. Po přestávce se míče zmocnili hosté, jenže jejich útočné snažení postrádalo nějaký moment překvapení, kterým by zaskočili bojovnou mosteckou obranu. Ta udělala jen jedinou chybu v 84. minutě, střídající Stejný ji ale dokázal potrestat. V pokutových kopech se stal hrdinou hostující hráč z pole Krejčík, který už v první půli musel do branky místo odstoupivšího Mence. Ve čtvrté sérii nejprve penaltu proměnil a pak vychytal Brádleho.

Vítězná – Lánov 5:1 (2:0). Branky: Vohnout, Poloprudský, Robek, Černota, Hlavatý – Milan Půlpán. Rozhodčí: Vaníček (OFS Náchod). ŽK: 1:0. Diváků: 50. Celý zápas měli domácí více ze hry a ve druhém dějství přidali ke dvěma trefám další tři. Tím definitivně rozhodli o tom, že tři body zůstaly zaslouženě doma.

Jiří Jakubec (uprostřed)

Jiří Jakubec: Fanoušci? Patří jim velké díky!

Muž spadl ze Sněžky, musel pro něj vrtulník

Krkonoše - Ani v průběhu oslav Dne Horské služby záchranáři nezaháleli, ve čtyřech případech zasahovali spolu s vrtulníkem Letecké záchranné služby.

Volejbalisté Turnova slaví historický úspěch, titul v I. lize!

Turnov - Místní TJ Zikuda stvrdila v pátek večer vítězné tažení druhou nejvyšší soutěží v republice. Ve třetím finálovém utkání přehrála na domácí palubovce tým Black Volley Beskydy 3:1 a celou sérii ovládla přesvědčivě 3:0!