HC BAK Trutnov - HC Děčín 6:4
Třetí výhru v řadě a pátou z posledních šesti utkání si v sobotu připsali hokejisté Trutnova. Na jejich led v roli favorita dorazili děčínští Medvědi a od úvodního buly prokazovali své kvality. Gólman Jeschke dlouho držel bezbrankový stav, v závěru první dvacetiminutovky jej ale překonal Fajgl a v nástupu do prostřední části z trestného střílení Sladkovský.

Jestli si hosté v té době mysleli, že utkání v pohodě dohrají, pořádně se spletli. Hned ve 25. minutě totiž vrátil Draky do zápasu Aleš Půlpán a pak v rozmezí 52 vteřin otočili vývoj duelu Smékal s Polívkou – 3:2.

Na góly nejbohatší ale byla třetí perioda. Trutnov nejprve odskočil do dvoubrankového vedení zásluhou Janouškovy dělové rány. Hosté ale nejprve v oslabení snížili a pak v přesilovce dokonce vyrovnali. Děčínští toužili i po vítězství, závěr ale vůbec nezvládli. V čase 59:10 rozburácel slušně zaplněnou arénu dorážkou Kolářovy střely Aleš Půlpán a v power-play přidal šestý gól kapitánův bratr Tomáš.

Branky a nahrávky: 26. A. Půlpán (Kolář), 35. Smékal, 36. Polívka, 45. Janoušek (Smékal, Malík), 60. A. Půlpán (Kolář, Vácha), 60. T. Půlpán (Kastner) – 19. Faigl (Kopta), 25. Sladkovský (TS), 54. Kaltenböck (Oliverius), 57. Kaltenböck (Hašek).
Rozhodčí: Čáp – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Třetiny: 0:1, 3:1, 3:2.

Sestavy - Trutnov: Jeschke – Poul, Polívka, Vácha, Fedulov, Malík, Suk, D.Vacek – A.Půlpán, Martinec, Kolář, T.Půlpán, Kastner, Chytráček, Zahradník, Smékal, Ukhin, Janoušek, Adolf
Děčín: Dlouhý – Hříbal, Havlík, Kaltenböck, Vaněk, Balcar, Loukota, Michajličenko – Hašek, Volráb, Zajan, Sladkovský, Oliverius, R.Vacek, Kopta, Faigl, Chovanec, Amirov.

HC Stadion Vrchlabí - HC Řisuty 5:3
Zatímco Děčín do Trutnova přijel v roli favorita, Řisuty do Vrchlabí jako outsider. Přesto i tento duel rozhodovaly jeho závěrečné okamžiky. Přitom tomu dlouho nic nenasvědčovalo. Skóre otevřel na začátku 16. minuty domácí Šťastný a na dvoubrankový náskok navyšovali vedení Stadionu nejprve Šimoníček, po trefě hostujícího Kellera pak čtyři vteřiny před druhou přestávkou Filip – 3:1.

Jenže klidný závěr utkání si domácí borci neužili. Středočeši dvěma góly vyrovnali a stav 3:3 svítil na tabuli ještě v 57. minutě. Pak se ale jako správný kapitán projevil Martin Filip a při hře hostů bez brankáře stanovil skóre na konečných 5:3 taktéž svým druhým gólem v zápase Šimoníček.

Branky a nahrávky: 16. Šťastný (Filip, Abraham), 25. Šimoníček (Bláha), 40. Filip (Moník, Maďar), 57. Filip (Urban, Šťastný), 59. Šimoníček (Bláha, Pojkar) – 26. Keller (Záleský), 45. Babický (Krpata, Kos), 55. Krpata (Babický, Náprstek). Rozhodčí: Pilný – Urubčík, Kettner. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváků: 739. Třetiiny: 1:0, 2:1, 2:2.

Sestavy - Vrchlabí: Abrahám – Abraham, Chleborád, Niko, Matějček, Pojkar, Moník, Erban – Maďar, Filip, Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha, Miškovský, Urban, Pšurný, Kerekanič, Krsek, Mach.
Řisuty: Ilašenko – Keller, Dostál, Havelka, Bílek, Babický, Kužel, Petržílka – Krpata, Kos, Náprstek, Fortelka, Janeček, Záleský, Vildumetz, Hampl, Kalla, Kail, Choc.

HC Vlci Jablonec nad Nisou - HC RODOS Dvůr Králové 6:1
Dvoráci vyrazili dobrou formu z posledních dnů potvrdit na led jabloneckých Vlků a dlouho se jim to na severu Čech i dařilo. Domácí asi nečekali, jak moc se na další vítězství nadřou. Už ve třetí minutě zvonila za jabloneckým gólmanem tyč po střele Zmítka, po chvíli neproměnil samostatný nájezd Jakub Luštinec.

To domácí byli produktivnější. Zužitkovali hned svoji první přesilovku a na 2:0 zvyšovali ve 34. minutě taktéž při početní výhodě.
Ještě před odchodem do šaten ale vyloučení soupeře využili i hosté a trefa Janeby je v naději na bodový zisk držela dlouhé minuty. Nakonec však Vlci žádné překvapení nepřipustili a v závěrečné desetiminutovce čtyřmi góly zklamali početný kotel hostující fanoušků.

Branky a nahrávky: 17. Peřina, 34. Peřina (Čechura, Víšek), 52. Havlas (Mulač, Pilař), 55. Tondr (Tondr, Bříška), 56. Víšek (Peřina), 56. Homolka (Bříška, Tondr) – 38. Janeba (Pozdnyakov, Hrazdíra). Rozhodčí: Milan Vyštejn – Patrick Goltsch, Michal Janíček. Vyloučení: 6:6. Třetiny: 1:0, 1:1, 4:0.

Sestavy - Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, P. Pilař, M. Tondr, Zeman – Homolka, Bříška, L. Tondr – Víšek, Peřina, Nevyhoštěný – Mulač, Havlas, Babec – Marek Frk, Gecko. Trenér: Tomáš Demel.
Dvůr Králové: Čáp (56. Veselý) – Vitebský, Klust, Hamerský, Janeba, Petira, Junek – D. Filip,. Hrazdíra, Kmošek – Pozdnyakov, Sedláček, Lelka – Zmítko, Kocián, Luštinec – Ďurač, Ježek, Valášek. Trenér: Ivan Houda.