Osmnácté dějství druhé ligy, skupiny Sever již bylo poznamenáno stavem českého organizovaného sportu, v němž jsou do zápasů vpuštěni pouze očkovaní. Řada týmů tak nemohla pro duely využít několika svých členů a poznalo to i východočeské trio v třetí výkonnostní soutěži.

V atraktivním šlágru se potkaly celky Hronova a Nové Paky, naopak hokejistům Dvora Králové nad Labem byl duel v Jablonci nad Nisou kvůli prokázané nákaze COVID-19 u jednoho z hráčů odložen.

Druhá liga, 18. kolo

Hronov – Nová Paka 3:4p

Regionální derby proti sobě postavilo rivaly, kterým se v poslední době výsledkově daří, přesto byl favoritem domácí celek. Hronov šel do vedení už v 10. minutě, když si přihrávku Chalupy srazili do vlastní branky beci soupeře.

Do posledního kola základní části jde v roli lídra tabulky celek Nového Bydžova.
Očkovaných hokejistů se v kraji sešlo dost. Závěrečné kolo bude hodně zajímavé

I s přispěním přesilové hry domácí jistě věřili ve výraznější náskok, ten ale nepřišel a místo toho to byli Bruslaři, kteří do poloviny zápasu stav otočili. Nejprve srovnal Nezbeda, ve 31. minutě jej napodobil Komarov. Wikovu hodně chyběl mimo jiné kanonýr Tyurin, zastoupit jej však dokázal ve 35. minutě Matouš, jenž svižnou ranou k pravé tyči Vackovy svatyně vyrovnal na 2:2.

V závěrečné periodě nejprve Novopackým zajistila náskok teč Foerstera, na konečných 3:3 však tři minuty před sirénou odpověděl zachránce Chalupa.

Aktuální nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR (k 22. 11.):
- osobám starším 18 let je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště umožněn pouze pokud se jedná o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované (a tuto skutečnost mohou pořadateli akce prokázat příslušným certifikátem), nebo pokud se jedná o osoby ve fázi zahájeného očkování (viz bod I odst. 17. Opatření) a prokáží se v takovém případě negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně.

V prodloužení nejprve domácí přežili přesilovku soupeře, pak přesto inkasovali. Před Nečasem se zjevil osamocený Hnik a blafákem rozhodl o druhém bodu pro své mužstvo.

Fakta – branky a asistence: 10. Chalupa (Kučera, Kynčl), 35. Matouš (Achmedjanov, Duchan), 57. Chalupa (Moník) – 27. Nezbeda (Hnik), 31. Komarov (Nezbeda, Foerster), 45. Foerster (Suvorov, Filip), 63. Hnik (Foerster). Rozhodčí: Bernat – Řezníček, Hofman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 191. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 – 0:1.

HC Wikov Hronov: Nečas (Ševců) – Pavelka, J. Kynčl, T. Kynčl, Sýkora, Heligr, Degtěrev, Exner, Oliva – F. Moník, Bucek, Duchan, Kozák, Chalupa, Jirků, Kučera, Achmedjanov, Matouš. BK Nová Paka: Vacek (Malyšev) – Filip, Suvorov, Leder, Komarov, Jachanov – Nezbeda, Šípek, Foerster, Dlask, Rozanov, Klíma, Janda, Hnik, Pekárek.

Třetí krajský zástupce HC Rodos Dvůr Králové nad Labem k utkání 18. kola do Jablonce nad Nisou neodcestoval. Proti byl výskyt nákazy COVID-19 v královédvorském mužstvu a situaci klub okomentoval na vlastních internetových stránkách.

„Ministerstvo zdravotnictví změnilo řadu proticovidových opatření a mimo jiné rozhodlo o tom, že organizované sportování ve skupinách se již bude týkat pouze očkovaných. Jelikož takřka ve všech oddílech hrajících amatérské soutěže od basketbalu, přes házenou po lední hokej je vedle očkovaných i spousta neočkovaných, nastaly klubům po celé zemi velké problémy. Vedení klubu dělalo maximum, aby k utkání vyrazilo co nejvíce hokejistů. Podařilo se přesvědčit několik hráčů k procesu očkování, podařilo se zajistit testování několika hráčů. Co si však nikdo nepřál, u jednoho hráče Rodosu vyšel test pozitivně a z důvodu společného tréninku nebylo možné se utkání na severu Čech zúčastnit vůbec."

Další výsledky 18. kola: Letňany - Děčín 5:4 po prodloužení, Bílina - Mostečtí Lvi 2:3. Utkání Jablonec nad Nisou – Dvůr Králové nad Labem bylo odloženo.

Program 19. kola – sobota 17.00: Hronov – Letňany. 17.30: Mostečtí Lvi – Nová Paka. 18.00: Děčín – Jablonec nad Nisou. Utkání Dvůr Králové nad Labem – Bílina bylo odloženo.