Ještě tři minuty před koncem byla na spadnutí jejich první porážka v sezoně, tu ale odvrátily góly Luštince a Zmítka. Díky nim má HC Rodos šest kol před koncem jistotu vítězství v základní části soutěže!

Jičín – Dvůr Králové 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Fakta – branky a asistence: 9. Nový (Kollman, Vajsejtl), 31. Kollman (Nový, Vajsejtl), 50. Nový (Vajsejtl, Kollman) – 18. Polák (Veselý, Fořt), 31. Fořt, 57. Luštinec (Polák), 59. Zmítko. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Karlík, Hamerský, Vitebský, Mišinec, Zmítko, Vacek – Polák, Veselý, Fořt – Filip, Ježek, Luštinec – Szakal, Lelka, Sedláček – Rychtera.

Domácím vyšla skvěle první polovina základní části soutěže, po níž se vyhřívali na třetí příčce. Pak ale v osmi zápasech nezískali ani bod a po porážce od Rodosu poprvé opustili osmé místo, poslední postupové do play off!

Přitom tomu tak být nemuselo. Jičínští totiž proti lídrovi odehráli skvělý zápas. Do vedení je poslal v 9. minutě Nový a stejný hráč v 50. upravoval skóre na 3:2. S hosty to nevypadalo dobře. Vyrovnání jim ale v čase 56:26 zajistila trefa Luštince a pouhých 67 před koncem vstřelil vítěznou branku Zmítko.

Čtyřiadvacáté dějství přitom přineslo pohromu favoritů. Prohrály v něm Náchod, Jaroměř i Hronov. Pro Dvůr to má jeden význam – náskok 21 bodů znamená, že tým z první příčky již nikdo nesesadí.