HC Letci Letňany – HC RODOS Dvůr Králové 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Mišner (Štěpán, Zima), 59. Valder (Božilov, Novák) – 22. Daňo (Luštinec, Ježek), 35. Filip (Ježek), 53. Zmítko (Rutrle, Hamerský). Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík. Sestavy, HC Letci Letňany: Pařík – Zima, Šulc, Major, Uhlíř, Novák, Božilov, Kučera, Kazda, Kautský, Koubík – Štěpán, Šramota, Mišner – Nadaný, Horáček, Mrázek – Valder, Bílek, Král. HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Čáp – Vitebský, Krejcar, Vacek, Hamerský, Mišinec, Daňo, Zmítko – Karlík, Rychtera, Filip, Rutrle, Háze, Sedláček, Lelka, Luštinec, Szakal, Fořt, Ježek.

Dvoráci do hlavního města dorazili společně se svými fanoušky, kteří jim v pěkné, leč malé letňanské Ice aréně vytvořili naprosto domácí prostředí. Pražský klub soupeři sympaticky vyčlenil sektor pro 150 příznivců! Úvodní dvacetiminutovka byla před zaplněnou halou odehrána především takticky. Oba soupeři si dokázali vytvářet gólové šance, brankáři však byli dlouho nepřekonatelní.

Úvodní změna skóre tak přišla až na začátku 22. minuty. Za domácí brankou si pohrál s pukem kroužící Ježek, střela Luštince ještě Paříka nepřekvapila, dorážka obránce Daňa si ale takřka z nulového úhlu místo v brance našla – 0:1.

PoděkováníZdroj: Miloslav KnapRadost hostujícímu táboru fanoušků vydržela pouhé dvě minuty. Při trestu Hamerského Pražané uzamkli soupeře v obranné třetině a obléhání Čápovy branky ukončil přesnou ranou nejlepší střelec všech soutěží po celé republice Jan Mišner.

Dvorskými hráči inkasovaný gól nijak neotřásl. Hosté dál předváděli svoji hru a po tyči nastřelené Lelkou si ve 35. minutě vzali náskok zpět. Daniel Filip šikovně objel branku a mezi tyčkou a Paříkovými betony dokázal najít skulinu – 1:2.

Utkání hrané ve skvělé atmosféře bylo definitivně rozhodnuto osm minut před koncem. Ve výhodě jednoho hráče na ledě hráli tentokrát hosté a šťastnou dorážkou zvýšil na 1:3 dvorský univerzál Zmítko. Svěřence kouče Houdy pak nemusela mrzet ani korigující trefa Valdera, jenž už jen zmírnil porážku svého mužstva na konečných 2:3.

Propuknout tak mohly mohutné oslavy hráčů s fanoušky. Prezident klubu splnil již na ledě slib a s pomocí „kadeřníků" přišel o svůj populární knírek.

Zdroj: Youtube

Podkrkonošský region slaví postup Dvora do druhé ligy

Dokonáno jest. Hokejisté z města na Labi v sobotu zakončili veleúspěšnou sezonu postupem do II. ligy. Vítěz nejvyšší krajské soutěže zvládl všech šest utkání kvalifikační fáze a výhrou 3:2 na ledě Letňan potvrdil čtyři dny staré vítězství (6:2) z domácí arény.

Tým HC Rodos Dvůr Králové se tak od příštího ročníku stane třetím východočeským celkem, který bude hrát třetí nejvyšší soutěž v republice. Zpráva o úspěchu podkrkonošské party obletěla celý region a potěšila nejen dvorské fanoušky, ale i příznivce odvěkých rivalů z Trutnova a Vrchlabí.

Vrchlabí - TrutnovZdroj: Anton Martinec„Kvalifikaci jsme samozřejmě sledovali a Dvorákům postup přejeme. Uhráli si ho sami a nutno říct, že slavit mohou naprosto zaslouženě. Na další derby se těšíme. Z našeho hlediska stále platí, že nejvíc prestižní pro Trutnov zůstávají duely s Vrchlabím. Je tu nějaká politická minulost a prostě to tak společně s fanoušky cítíme. Přesto je skvělé, že nám přibyl další okresní rival. Druhá liga je naprosto jinou soutěží než kraj a je na Dvoru, jak se s postupem popasuje," řekl Deníku organizační manažer a zároveň obránce trutnovského HC Ondřej Poul.

Možná ještě větší radost postup Dvoráků způsobil v další hokejové baště, jíž je nedávno ještě prvoligové Vrchlabí.

„Nemohli jsme si nevšimnout, jak celou kvalifikaci sledovali naši příznivci. Všichni jsme ve Vrchlabí rádi a je nám jasné, že vzájemné zápasy s HC Rodos budou diváky táhnout. Se Dvorem jsme svým způsobem provázaní, máme dobré vztahy a to platí také o fanoušcích. Očekávám, že při našich duelech bude klid a vše podstatné se bude odehrávat jen na ledě. Máme dalšího soupeře kousek od nás, ubyl nám naopak Sokolov, jsme rádi," okomentoval postup dvorského rivala bývalý skvělý hráč, pamětník řady okresních derby a nyní sportovní manažer Jiří Jakubec.

Těšme se tedy nejen na podkrkonošská derby, ale na celou II. ligu 2017/2018.