Písek – Hradec Králové 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Písek, Hradec Králové – Mičkova družina se zdařile oklepala z výprasku v minulém kole, kdy prohrála s Benátkami 1:7. U nováčka z Písku, který uzavírá tabulku první ligy, zvítězila především díky skvělým vstupům do jednotlivých třetin.

Hradci stačily necelé dvě minuty ke vstřelení první branky. Z úvodního tlaku profitoval po spolupráci s Kubicou útočník Moskal. V první části byli Východočeši aktivnější, ale druhou uklidňující trefu přidali až jednatřicet vteřin po zahájení prostřední třetiny. První lajna hostů rozebrala píseckou obranu a mazák Kadlec uklidil podruhé kotouč za exhradeckého brankáře Jágra.

Těsně před polovinou utkání zaúřadoval Moskal. Pět vteřin po svém návratu z trestné lavice vystihl chybnou rozehrávku Jágra a zvýšil na tříbrankový rozdíl.

V závěrečném dějství si Východočeši třígólový náskok bez problémů hlídali. Když dal Koudelka čtvrtou branku, bylo rozhodnuto. Hostujícího brankáře Filipa Luňáka navíc může těšit kromě důležitého vítězství i vychytané čísté konto.

Fakta – branky a asistence: 2. Moskal (Kubica), 21. Kadlec, 29. Moskal, 51. Koudelka. Rozhodčí: Lacina – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 2:4. Bez využití. IHC Komterm Písek: Jágr – Procházka, Kalečík, Vráblík, Slavík, Kellner, L. Luňák, Výborný, Všetečka – Polodna, Nedvěd, Kudrna – Bauer, Suja, Dragoun – Fadrný, Stejskal, Ferebauer. HC VCES Hradec Králové: F. Luňák – Čáp, Křetínský, Hendrich, Vágner, Pánek, Chmelíř, Klement, Višňák – Budínský, Roubík, Kadlec – J. Hruška, Koudelka, Volráb – Berger, Moskal, Kubica – Macháň, Čermák, O. Hruška. (šp)

Chrudim – Havlíčkův Brod 4:6 (2:2, 2:1, 0:3)

Chrudim – Domácí potřebovali body jako sůl pro „zaplutí“ do klidnějších vod tabulky…

Utkání pro ně začalo nadějně. V 9. minutě využil přesilovku Semorád, který dorazil do sítě Fořtovu střelu – 1:0. Ve 12. minutě se radovali Rebelové, když Landsman neudržel v lapačce puk po střele Sedláka. V 19. minutě otočil misku vah na stranu hostů dorážkou J. Ondráček, ale za pouhých deset vteřin srovnal přízemní střelou Kaut.

Silnou zbraní obou týmů byly přesilovky. Ve druhé části se při ní nejprve prosadil hostující Němec, aby jej potom hned dvakrát napodobil hrdina utkání Fořt.

V závěrečném dějství nejprve Třetina v 52. minutě vyrovnal na 4:4 a krátce poté trefil J. Ondráček břevno. Závěr byl pro domácí ještě smutnější, neboť Třetina při přesilovce otočil na 4:5 a při neúspěšné power play pečetil Meidl.

Fakta – branky a asistence: 9. Semorád (Fořt), 19. Kaut (Fořt, Král), 23. Fořt (Toužimský, Semorád), 32. Fořt (Toužimský) – 12. Sedlák (Stromko, Švaňhal), 19. J. Ondráček (M. Ondráček), 22. Němec (Šenkeřík, Třetina), 52. Třetina (Meidl), 58. Třetina (Šenkeřík), 59. Meidl (Třetina). Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:5, navíc Žák (CR) 10 OT. Využití: 3:3. Diváci: 1060. HC Chrudim: Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Mocek, Charousek, Kobela, Drtina - Fořt, Král, Kaut - Sýkora, Blažek, Šeda - Klejna, Kubišta, Semorád - Goiš, Kousal, Žák - Martinec. HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (32. Neruda) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, Soldán, Pavlík, Jelínek - Meidl, Třetina, Němec - Zohorna, Zábranský, J. Ondráček - M. Ondráček, Stromko, Rytnauer - Sedlák, Švaňhal, Knotek. (pn)

Benátky n. J. – Vrchlabí 2:1 v pr. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Benátky nad Jizerou, Vrchlabí – Vrchlabští hokejisté na ledě Benátek jen potvrdili střeleckou mizérii. Opět nebyli schopni nastřílet více než dvě branky, tentokrát se prosadili jen jednou.

Přitom do vedení šli svěřenci kouče Josefa Řeháčka již v osmé minutě. Beck se dostal před Kajínka, vystřelil na Vošvrdu, který jeho pokus vyrazil před sebe, ale přímo do místa, kde stál Radek Hubáček, jenž doklepl kotouč za brankovou čáru – 0:1. V úvodní části měli hosté i další šance, nevyužili žádnou a trest přišel zkraje druhé třetiny. Obrana se dopustila hrubky a po příhře Kolmanna se pohodlně prosadil Vantuch – 1:1.

V závěrečné části mělo Vrchlabí opět spoustu nadějných možností, gól ale ne a ne přijít. V 54. minutě si Filip položil domácího Vošvrdu, neproměněním obrovské šance ale dal jen vzpomenout na sobotní tutovku proti Jihlavě. A tak přišlo prodloužení. V něm se nechal vyloučit ve druhé minutě Tvrdek a Benátky toho využily. Střelu od modré čáry Koutský neudržel. Tam, kde měl být, byl přesně Urban, který doklepl puk za záda hostujícího gólmana – 2:1.

Fakta – branky a asistence: 22. Vantuch (Kolmann), 63. Urban - 8. Hubáček (Beck). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0, Diváci: 456 HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda - Kolmann, V. Drábek, Tondr, Vála, Pavlů, Mrkvička, Hobza, Kajínek - Kica, Weiss, Kopic – Liška, Vantuch, Urban – Pabiška, Klimt, Jech – Hudíček, Krejčík. HC Vrchlabí: Koutský - Matějíček, Pácal, Zukal, Chaloupka, Hanzl, Poživil, Bendík, Čížek - Hubáček, Gengel, Látal – Rusnák, Bezouška, Beck – J. Drábek, Tvrdek, Zíma – Kubeš, Filip, Bláha. (to)

I. liga – další výsledky 19. kola:

Litoměřice – Třebíč 2:5, Jihlava - Ústí n. L. 1:3, Znojmo – Chomutov 4:7, Olomouc – Beroun 2:1 v prodl., Kadaň - Tábor 7:4

Hokejová extraliga – další výsledky 21. kola:

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 10:1 (3:1, 2:0, 5:0), BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 9:5 (3:4, 3:0, 3:1), PSG Zlín - HC Sparta Praha 3:2 (3:0, 0:0, 0:2), HC Kometa Brno - HC Mountfield Č. Budějovice 4:3 (0:1, 4:0, 0:2).