HC Trutnov – Vlci Jablonec 3:2 na sam. nájezdy (2:2, 0:0, 0:0 – 0:0).

Po desetigólové nakládačce v České Lípě, kde hráči Trutnova inkasovali šest gólů v první třetině, nezahájili moc dobře ani duel s Jablonec. Už ve 107. vteřině hostující Beránek využil zmatku před Ševčíkem a do odkryté branky usměrnil volně ležící puk - 0:1. "Ty naše začátky bych přikládal k špatné soustředěnosti mladých hráčů, chybí tam trochu disciplíny," prohlásil trutnovský trenér Ivan Houda.

Z inkasované branky se ale jeho tým rychle oklepal. V 5. minutě se domácí hráči natlačili před jabloneckého gólmana Kousala a posledním, kdo se dotkl puku, předtím než prošel za brankovou čáru, byl Mikšovský - 1:1.

Ve vyrovnané úvodní části se Severočeši brankově vzdálili ještě jednou, ale v čase 19.53 skóroval Andres – 2:2.

Od druhé třetiny však nad střelci začali vítězit gólmani a duel dospěl až do samostatných nájezdů. V těch jediný gól vstřelil Andres.

Fakta – branky a asistence: 5. Mikšovský (Divíšek), 20. Andres (Jaroměřský), rozh. nájezd Andres – 2. Beránek, 17. Bříška (Kapička). Rozhodčí: Pražák - Daněk, Prokop. Vyloučení: 12:10, navíc Hornyš – Kapička oba 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 375.

HC Trutnov: Ševčík – Chaloupka, Matějíček, Jaroměřský, Hornyš, Rejzek – Divíšek, Mikšovský, Andres – Potůček (41. Chytráček), Polák, Horák – Nakládal, Havlíček, Jindřich

V neděli se Trutnov představí na ledě Jindřichova Hradce.