Hokejisté Vrchlabí si i letos podmanili Růžičkovu Slavii

Vrchlabí - A pak že dvakrát do téže řeky nevstoupíš. Hokejisté Vrchlabí i ve svém historicky druhém zápase proti pražské Slavii soupeře z extraligy porazili. Loni to v Tipsport Hockey Cupu bylo 3:2, letos 4:3 v prodloužení.

18.8.2009

Tipsport Hockey Cup 2009: Vrchlabí - Slavia Praha.Foto: Petr Kraus

Horalé předvedli vynikající výkon, když góly od favorita inkasovali pouze v přesilových hrách. Všechny tři přitom už v první třetině. V brance zazářil Petr Ševčík. Vítězný gól v prodloužení vstřelil po 74 vteřinách Hubáček.

Vrchlabí – Slavia Praha 4:3 v prodloužení (2:3, 0:0, 1:0 – 1:0)

Stejně jako v loňském souboji s Růžičkovým komandem horalé i úterní zápas zahájili skvěle, když se jim podařilo vstřelit úvodní gól utkání. V 6. minutě si v přesilové hře do palebné pozice vybruslil Rusnák a parádním švihem nad Furchovo rameno rozsvítil světlo za slávistickou brankou – 1:0.

Před rokem hosté z hlavního města pustili Vrchlabí až do tříbrankového vedení, které pak marně stahovali. Letos podobnou chybu neudělali a na začátku 12. minuty už to byli oni, kdo měl o gól navrch. Dvěma trefami v přesilovkách výsledek otočil Ondráček. Nejprve do prázdné branky dorazil výpad Endála a poté v pravý čas vložil hůl do střílené přihrávky Kadlece.

Vedení však favoritovi vydrželo pouhé čtyři minuty. V signalizované výhodě přihrál Beck na modrou Pácalovi a jeho prudkou střelu po ledě za Furcha tečoval Filip – 2:2. Vzápětí však Vrchlabští potřetí usedli na trestnou lavici a Slávisté potřetí využili přesilovou hru. Prosadil se Čermák. První třetinu tak nakonec vyhrála Slavia.

Po přestřelce v úvodní části se zaplněné tribuny Elektromont arény ve druhé dvacetiminutovce žádné branky nedočkaly. Ale hokej, ten se hrál dál výborný. Nahoru dolu. Se šancemi na obou stranách. Vrchlabským útočníkům Filipovi, Tvrdkovi, Kubešovi k vyrovnání moc nescházelo.

Na druhé straně se obrovská příležitost navýšení náskoku naskytla Červenkovi. Ve 33. minutě se šikovný hostující forvard rozjel k trestnému střílení proti Ševčíkovi! Domácí brankář se do poslední chvíle jeho kličku snažil ustát, čímž Červenku vyhnal do ostrého úhlu, ze kterého vrchlabskou svatyni přestřelil. Minutu a půl před koncem prostředního dějství zamířil přesně Vondrka, kopnutí bruslí do puku však sudí Hribík postřehl a gól neuznal.

Ve třetí třetině se Vrchlabí tlačilo za vyrovnáním a dočkalo se ve 48. minutě zásluhou uzdraveného útočníka Becka - 3:3. Slávisté v Krkonoších chtěli vyhrát, ale v postoji výborného Ševčíka nemohli najít žádnou skulinku. Navíc si možnost vstřelit vítěznou branku promarnili sami tím, že nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři a poté i čtyři na tři. Domácí hráči dřeli a bojovností zasloužně dotáhli zápas do prodloužení.

To však trvalo jen 74 vteřin. K radosti patnácti set domácích příznivců ukončil utkání vrchlabský útočník Radek Hubáček.

Fakta – branky: 6. Rusnák (Gengel, Urban), 16. Filip (Beck, Pácal), 48. Beck, 62. Hubáček (Vála) – 9. Ondráček (Endál, Sklenář), 13. Ondráček (Roth, Žižka), 17. Čermák (Kadlec, Žižka). Rozhodčí: Hribík – Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:9, navíc Mikšovský (Vrchlabí) 10 min. OT. Využití: 2:3. Střely na branku: 26:36. Diváci: 1510.

HC Vrchlabí: Ševčík – Bendík, Pacál, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Hanzl – Tvrdek, Filip, Beck – Kubeš, Hubáček, Mikšovský – Urban, Rusnák, Andres – Gengel, Hruška.

HC Slavia Praha:
Furch – Žižka, Kolařík, Jebavý, Kadlec, Špelda, Drtina, Roth – Hruška, Beránek, Čermák – Doležal, Růžička, Micka – Vondrka, Červenka, Tomica – Endál, Ondráček, Sklenář.

Hlasy trenérů

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): "Pro nás to byl další přípravný zápas. Potřebovali jsme odehrát o něco lepší utkání než s Pardubicemi a myslím, že se nám to povedlo díky tomu, že jsme k utkání od začátku přistoupili zodpovědně a bez ostychu. Zápas jsme odmakali. Nechci říct, že nás výsledek úplně nezajímá, porazit Slavii je samozřejmě hezké, já si však více cenním toho nasazení a přístupu, které jsem v předchozích zápasech postrádal. Hodně nám pomohlo i to, že se někteří hráči vrátili do základní sestavy. Náš výkon se zvedl."

Vladimír Růžička (Slavia Praha): "Bylo to podobné utkání jako loni. Vrchlabí hrálo vcelku dobře, jeho hráči dobře bruslili. Zápas se lámal za stavu 3:2, kdy jsme nedali trestné střílení. Měli jsme i další šance na to, abychom odskočili, ale místo toho jsme pak inkasovali laciný gól na 3:3 a v prodloužení další. Náš výkon nebyl dobrý, ale je to příprava. Ještě před sebou máme několik zápasů."

Hokejisté Vrchlabí v letošním ročníku Tipsport Hockey Cupu obsadili ve skupině C poslední páté místo, když jediné dva body získali právě až ve svém závěrečném vystoupení proti Slavii. Skóre ze čtyř utkání (Kladno 1:6, Pardubice 0:3, Jihlava 0:2, Slavia 4:3p) mají 5:14.

Autor: Michal Bogáň

18.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
Jakub Vaníček

Rukavice nechal doma a sesadil lídra tabulky

Cisterna zablokovala silnici mezi Kocbeří a Dvorem Králové.
4

Cisterna s naftou zcela zablokovala silnici

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Vrchlabí B stále bez ztráty bodu, druhá Vítězná uspěla v derby

Trutnovsko - Drtivým výsledkem 7:2 skončil nedělní šlágr okresního přeboru, ve kterém fotbalisté vrchlabské rezervy přehráli soupeře ze Rtyně 7:2.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Herec Jašków propadl z chemie na trutnovském gymplu. Na Děvín jezdí pořád

Pec pod Sněžkou - Herec Robert Jašków si sobotní týmovou soutěž ve vaření gulášů viditelně užíval. Aby ne, byl doma. V Peci pod Sněžkou vyrůstal. „Žil jsem v Peci 23 let, až pak jsem šel za prací do Prahy,“ prozradil. Narodil se v Trutnově, kde také chodil na gymnázium. „Pět let. Propadl jsem totiž ve třeťáku z chemie,“ prásknul na sebe.