Olomouc – Vrchlabí 3:1 (1:0 0:0 2:1)

Domácím, kteří před sezonou výrazně posílili, k vedení napomohla chyba ve vrchlabské obraně. Dlouhý pas Zbořila překvapivě prošel přes půl hřiště a dvojice Černý, Kucharczyk se dostala do samostatného nájezdu. Druhý jmenovaný puk zasunul mezi Ševčíkovy betony - 1:0.

Od druhé třetiny však iniciativu převzali Vrchlabští, kteří mohli vyrovnat při dvojnásobné přesilovce. Hubáčkovi však puk skákal po čepeli hokejky a na prázdnou branku vůbec nevystřelil.

Také Mora měla příležitost početní výhody pět na tři. Naložila s ní však prachmizerně. „Oslabení nás nakoplo a měli jsme navrch,“ řekl vrchlabský kouč Vladimír Jeřábek. „Tahle přesilovka nám spíš ublížila,“ přidal se olomoucký trenér Petr Vlk.

Na začátku třetí třetiny se horalé dočkali zaslouženého vyrovnání. Útočník Mikšovský projel přes útočné pásmo a bekhendovou střelou nad lapačku nedal domácímu gólmanovi šanci – 1:1. Mora však kontrovala deset minut před koncem, kdy faulovaný Davídek zasunul puk přesně k pravé tyči - 2:1.

Tento gól s hosty otřásl a po rychlé kombinaci přidal třetí pojistku střelou do pravé šibenice Polodna. „Třetí třetina už byla z našeho pohledu dobrá. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce, což jsme rádi,“ dodal Vlk.

Fakta - branky a asistence: 18. Kucharczyk (Černý, Zbořil), 50. Davídek (Lhotský, Mikšan), 56. Polodna (Řípa, Zbořil) – 42. Mikšovský (Hubáček). Rozhodčí: Smitka, Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:9, navíc Pácal 10 min. Bez využití. Diváků: 1200.

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Mikel – Vyrůbalík, Nedbálek – Ondrušek, Lhotský – Janáček – Davídek, Ministr, Mikšan – Černý, Kucharczyk, Zbořil – Řípa, Brančík, Polodna – Bordowski, Čuřík, Haluza.

HC Vrchlabí: Ševčík – Chatrnůch, Pácal – Flašar, Chaloupka – Chmelíř, Vála – Andres – Tvrdek, Filip, Beck – Kubeš, Hubáček, Mikšovský – Urban, Zíma, Gengel – Konečný, Potůček, Rusnák.

Ve středu čeká tým z Krkonoš domácí premiéra. Na led do Elektromont arény zavítá nováček z Tábora, který v úvodním kol porazil doma Havířov 2:1. Utkání začíná v 18 hodin.