Dvůr Králové – Třebechovice 10:2 (4:0, 4:1, 2:1)

Fakta – branky Dvora: 17. a 26. Bárta (Rychtera, Zmítko), 19. a 46. Rychtera (Zmítko), 19. a 36. Vítek (Dušička, Janiga), 16. Jirousek (Všetečka), 24. Dušička (Vítek, Antonín), 27. Janiga (Dušička), 60. Hamerský. HC BAL Dvůr Králové: Poláček (41. Karban) – Hamerský, Antonín, Vobořil, Pospíšil, Dufek, Krejcar – Janiga, Dušička, Vítek – Jirousek (41. Vlasák), Karban – Všetečka, Rychtera, Bárta, Zmítko.

Suverénním způsobem vstoupili do nové sezony Krajského přeboru I. třídy hokejisté ze Dvora Králové. Obhájce titulu doma smetl Třebechovice 10:2!
„Chvilku nám trvalo, než jsme se do toho dostali, ale po dvou slepených gólech v 17. minutě jsme už měli utkání v naší moci,“ uvedl trenér Dvora Aleš Hrubý, že tým nastartovaly Jirouskova dorážka Všetečkovy střely a o devatenáct sekund později únik Bárty. V první třetině pak ještě neměl problém trefit odkrytou branku Rychtera a kombinační akcí se zakončením Vítka se blýskla i první řada.

Čtyři góly vsítili domácí i ve druhé třetině. Až za stavu 7:0 se poprvé zásluhou Rejzka prosadili hosté. „Kluci zahráli dobře, výborně junioři, zvláště Rychtera,“ hodnotil duel Hrubý, jehož tým v závěrečné části dočepoval hostujícímu celku královédvorskou “10“.

Nové Město – Trutnov 7:3 (0:1, 3:2, 4:0)

Fakta – branky: 22. a 29. Okrouhlický, 16. Javůrek. HC Trutnov: Škop (50. Chrenko) – Vácha, O. Řehák, Synek, John, Pavlík – Minarčík, Erban, Okrouhlický – Javůrek, Koutský, Dlab – M. Řehák, Soukup, Jirásek.

Naprosto neuvěřitelný výsledek svítil v polovině utkání na tabuli v Novém Městě. Hokejisté Trutnova ve svém první utkání v sezoně (nehráli ani žádné přípravné) vedli na ledě největšího aspiranta na postup do II. ligy 3:0! „Více méně se hrálo na jednu bránu, jenom jsme se bránili domácím útokům a čekali jsme na šanci k brejkům,“ prozradil asistent trenéra Robin Vlček „styl“, kterým hosté nabyli tříbrankový náskok.

V první třetině se trefil Javůrek, na 2:0 zvýšil na začátku druhé části Okrouhlický, který se znovu v polovině zápasu prosadil z přesilovky. „Domácí udělali tři chyby a my dali tři góly, jinak jsme skoro nevystřelili na bránu,“ sdělil Vlček, že Trutnov de facto z ničeho vytěžil maximum. „Soupeř nás však přehrával a byla jen otázka času, kdy se chytí,“ uvedl Vlček, který dodal, že hosté pět ze sedmi gólů vstřelili v přesilových hrách. Domácí tříbrankové manko vymazali ještě do přestávky a ve třetí čtyřmi góly rozhodli.