Dvůr Králové – Jaroměř 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Velmi cenné vítězství nad silným soupeřem si ve středu mohli vychutnat Dvoráci. Předvedený výkon však trenéra Aleše Hrubého plně neuspokojil. „Byli jsme lepší než Jaroměř, to ano, ale hráli jsme špatně. Výhru jsme vydřeli,“ sdělil dvorský kouč. Jeho tým měl bleskový start do utkání, když se již ve 46. sekundě před brankou hostů nejlépe Zorientoval Dušička. Na vedoucí gól ještě v první třetině při vlastním oslabení (!) Haken, kterého ke zteči vyzval Kollman. Více než dva góly se však domácím v zápase nepodařilo vstřelit, přestože od začátku druhé třetiny při tvrdé hře Jaroměře mohli hrát na dlouhé minuty pouze proti třem hráčům. „Nevyužité přesilovky se podepsaly na dalším průběhu utkání,“ poznamenal Hrubý. Kontaktní branku Jaroměře vsítil v polovině zápasu Hamáček – 2:1. Hosté dostali domácí pod tlak, ale jejich enormní snaha narážela na skvělého gólmana Poláčka.

Branky: 1. Dušička (Hamerský, Janiga), 16. Haken (Kollman) – 31. Hamáček (Rybín, Šotola). HC BAL Dvůr Králové: Poláček – Hamerský, Antonín, Vobořil, Pospíšil, Vitebský, Dufek – Janita, Dušička, Rychtera – Kollman, Haken, Pletka – Všetečka, Jirousek, J. Karban – Zmítko, Voděrek, Bárta.

Trutnov – Opočno 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)

Branka v oslabení v závěru utkání připravila Trutnov o první letošní bod. Utkání s nováčkem z Opočna přitom domácí začali dobře. Jenomže branka Erbana si vybrala krutou daň v podobě zranění klíčového hráče Okrouhlického, který si natáhl tříslo. „Paradoxně nám vedoucí gól ublížil i z hlediska taktiky. Kluci najednou chtěli dávat další,“ uvedl asistent trenéra Robin Vlček. „Mysleli jsme si, že je přehrajeme, ale dělali jsme školácké chyby,“ vysvětloval Vlček, co vedlo k obratu skóre z 1:0 na 1:4.
Přesto Trutnov, který od druhé třetiny kvůli osobním trestům zápas dohrával prakticky na deset, ještě po dvou úspěšných přesilovkách a Minarčíkově trefě v 52. min. vyrovnal na 4:4. „Pět minut před koncem jsme ubránili přesilovku 5 na 3, pak ale klukům došly síly,“ sdělil Vlček. Opočenský Chmelík tak 12 sekund před koncem zápasu rozhodl v přesilovce o výhře hostů.

Branky: 5. Erban (Okrouhlicý), 35. John (Pavlík), 52. Soukup (John), 54. Minarčík (Vácha) – 6. Lukášek, 11. Čtvrtečka, 15. Felcman, 20. Černík, 60. Chmelík. HC Trutnov: Chrenko – Vácha, Synek, M. Řehák, John, Pavlík – Minarčík, Javůrek, Okrouhlický – Dlab, Koutský, Erban – Štěpán, Jirásek, Soukup.