Jaroměř – Dvůr 2:10 (0:4, 1:3, 1:3)

„Po celý zápas jsme byli jasně lepší,“ spokojeně se po utkání usmíval dvorský trenér Aleš Hrubý. „Jaroměř se snažila, ale moc jí to nešlo,“ dodal k nečekaně vysokému vítězství, které se proměnilo v generálku na bitvu s Novým Městem. „Snad potvrdíme naši stoupající formu i v neděli.“
V Jaroměři Dvoráci poprvé udeřili v 10. min., kdy Hakenovo zápěstí mířilo přesně – 0:1. Za osmatřicet sekund Dufko nahození od modré rychle zpracoval Vlasák, a bylo to 0:2. Poté přišla chvíle skvělého Dušičky, který zvýšením na 0:3 vyhnal Macháně z branky. Ten se do branky vrátil na začátku druhé třetiny, když už to bylo 0:4, ovšem než se rozkoukal inkasoval gól od Vítka – 0:5. Pak o sobě teprve dali vědět domácí, ale těm se podařilo dvakrát skórovat až za stavu 0:7. Vzápětí se však prosadil junior Rychtera, který navíc po Janigově brance na 2:9, dočepoval Jaroměři „desítku“.

Fakta – branky Dvora: 45. a 59. Rychtera (Všetečka, Vlasák), 10. Haken (Říčař), 10. Vlasák (Dufek), 13. Dušička, 17. Říčař (Haken, Kubelka), 21. Vítek (Janiga), 32. Pletka (Říčař), 37. Hamerský (Dušička), 51. Janiga (Dušička).
HC BAL Dvůr Králové: Poláček – Hamerský, Antonín – Říčař, Pospíšil – Dufek, Vobořil – Janiga, Dušička, Vítek – Haken, Pletka, Kubelka – Všetečka, Vlasák, Zmítko (41. Rychtera)

V neděli se ve šlágru kola Dvůr utká od 18 hodin doma s Novým Městem!

Opočno – Trutnov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Pro další prohru, v sezoně už sedmou, si ve středu dojeli hokejisté Trutnova do Opočna. Přestože při hře pět na pět měli navrch, doplatili na hru v oslabení. V tabulce se tak Trutnov stále nemůže odpoutat z poslední pozice.

„V Opočně nemají pleksiskla, takže každé vyhození puku za mantinel jsou dvě minuty. na což domácí jsou zvyklí, my ne,“ vysvětloval trutnovský asistent Robin Vlček, proč si jeho svěřenci kvůli tomuto prohřešku odseděli na hanbě pět trestů.

Již od samotného začátku utkání hostující hráči odjížděli zahřívat trestnou lavici v Opočně. „Snad prvních osm minut jsme hráli jen v oslabení, z toho i jednou pět na tři,“ poznamenal Vlček, že právě při dvojnásobném početní výhodě soupeře Trutnov inkasoval první branku. Také druhá trefa domácího celku padla v jeho přesilovce. Hosté se na dostřel Opočnu dostali v polovině zápasu, kdy se prosadil ve vlastním oslabení J. Řehák – 2:1 Jenomže domácí hokejisté odpovědět na kontaktní gól Trutnova stihli ještě v prostředním dějství.

A jak jinak než při hře pět na čtyři. „Bohužel neustálá hra v oslabení nás připravila o lepší výsledek. Domácí dali tři góly v přesilovce a čtvrtý vstřelili do prázdné brány,“ uzavřel asistent trenéra Robin Vlček.

Fakta – branka Trutnova: 30. J. Řehák (Vácha).
HC Trutnov: Škop – Pavlík, John, Vácha, Synek, Šantroch – Minarčík, Erban, Okrouhlický – M. Řehák, Javůrek, Dlab – Koutský, J. Řehák, Soukup – Šťěpán.

V neděli hokejisté Trutnov hostí od 17 hodin nováčka z Nového Bydžova.