Vrchlabí se pokusí postoupit ve čtvrtek!

Vrchlabí - Až pátý duel ve čtvrtek určí čtvrtfinalistu play off. Hokejisté Vrchlabí včera prohráli na Horáckém zimním stadionu i druhé utkání a za nerozhodného stavu série 2:2 se tak týmy budou stěhovat opět pod Krkonoše.

19.2.2008

Ze zápasu Dukla Jihlava - HC Vrchlabí.Foto: DENÍK/Josef Němec

Po sedmigólovém pondělním výprasku začali horalové utkání mnohem disciplinovaněji, a proto jim také patřila první třetina. Gól však nedali. V největší šanci Horčičkovu radost překazila tyč.

V pondělí Jeřábkův tým inkasoval branku v úvodu každé třetiny a tohoto nešvaru se hosté nevyvarovali ani v úterý na začátku druhé části.Po 52 sekundách hry projel Čachotský středem hřiště přes všechny hráče Vrchlabí a své sólo zakončil přesnou střelou nad Hylákovu lapačku – 1:0. Ještě větší radost vyvolala v domácím táboře 26. min., kdy Krupka střílenou přihrávkou vybídl ke skórování Říhu a střelec pondělního hattricku nezaváhal - 2:0.

Horalové se však velmi brzy dostali zpět do hry. V polovině zápasu ujeli do přečíslení dva na jednoho Rýgl s Duškem, jenž povedenou akci zakončoval do prázdné brány. Vzápětí mohl vyrovnat Pajič, ale beton Řehoře byl proti. Ve třetí třetině nováček svůj tlak vystupňoval, ale k vyrovnání mu nepomohla ani power play.

Jihlava - Vrchlabí 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Fakta – branky a nahrávky: 21. Čachotský (Bakus), 26. Říha (M. Krupka) – 30. Dušek (Rýgl). Rozhodčí: Blecha – Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváků: 3249. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:0. Stav série: 2:2.

Sestavy – HC Dukla Jihlava: Řehoř – Ficenc, Duben, Staněk, Kašpar, Míka, Ščerban, Martinka – Čachotský, Bakus, Říha - Man, Hanzal, M. Krupka – L. Krupka, Hradecký, Suk – Jonáš, Kopecký, Hrbatý – Piluša.

HC Vrchlabí: Hylák – Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vomela, Volek – Gengel, Pajič, Beck – Horčička, Přeučil, Brynecký – Vantuch, Dušek, Špaček – Nevyhoštěný, Rapáč, Jech.

Hokejisté Hradce Králové utekli hrobníkovi z lopaty

Doslova hrobníkovi z lopaty utekli včera prvoligoví hokejisté Hradce Králové. Východočeši ve čtvrtém zápase předkola play off zvítězili na ledě Horácké Slavie Třebíč 4:1 a vyrovnali stav série na 2:2.

Rozhodující páté utkání se hraje ve čtvrtek od 18 hodin na hradeckém zimním stadionu.

Hosté vlétli do včerejšího utkání přímo raketově. Už v 5. min. Fořt využil přesilovku pět na tři – 0:1. Druhý úder zasadil domácím o minutu později Suchý. Vzápětí mohl domácí srazit Haluza, avšak své sólo neproměnil. Třebíčského brankáře Luňáka prostřelil až v 10. min. Starý – 0:3. Domácí poté nevyužili 45 vteřin trvající početní výhodu dvou mužů.

Ve druhé třetině hokejisté Horácké Slavie zvýšili svoji aktivitu, ale Hradečtí „přežili“ i přesilovku pět na tři. Udeřilo až ve 35. min., v níž Nahodil zužitkoval hrubou chybu hostující obrany – 1:3.

V dalším průběhu se rozpoutala hokejová bitva. Hradecký celek podržel několika skvělými zákroky gólman Koutský. Odpor Třebíče definitivně upálil tři a půl minuty před koncem zápasu Starý – 1:4

Třebíč - Hradec Králové 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 35. Nahodil (Látal) – 5. Fořt (Kadlec), 6. Suchý (Matějíček, Haluza), 10. Starý (Kolář), 57. Starý (Šeda). Rozhodčí: Vyloučení: 6:10, navíc Sedláček – Fořt 5 min. + OK. Stav série: 2:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák – Hrbáček, Kaláb, Malena, Sedláček, L. Sláma, B. Sláma, Dvořák, Bulička – Burian, Dolníček, Kreuzer – Čech, Zahradník, Heřman – Látal, Nahodil, Dibelka – Přibyl, Bárta, Obdržálek.

HC VCES Hradec Králové: Koutský – Dušek, Toužimský, Jan Kolář II., Burián, Táborský, Pazdera, Karlíček, Lesák, Pavlů – Fořt, Roubík, Kadlec – Jan Kolář I. Starý, Šeda – Haluza, Sakrajda, Suchý – Kočan, Hruška, Korotvička.

V Havlíčkově Brodě slaví historický postup

V úvodu čtvrtého zápasu měli obrovský tlak domácí, kteří svoji snahu na začátku třetí minuty korunovali gólem. Od poloviny úvodního dějství se hra vyrovnala.

Druhá část mnoho velkých příležitostí nenabídla, přesto se po rychlé m úniku Endála dostali domácí do dvoubrankového vedení.

Havlíčkobrodští vyhráli i třetí třetinu a po zásluze tak zaznamenávají historický postup do čtvrtfinále play off, kde jejich soupeřem bude Mladá Boleslav nebo Olomouc. Krásný večer z Kotliny.

Havlíčkův Brod - Havířov 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Fakta - branky a nahrávky:3.Čermák (Hodek, Borovanský), 35.Endál (Varga), 43.Čermák (Vyhlídal, Třetina), 57.Ondráček (Kubeš), 60.Borovanský (P. Jelínek)– 50.Daneček (Seman), 57.Říčka (Klimeš). Rozhodčí: Kubeš– Podražil, Žídek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1900. Konečný stav série:3:1.

Havlíčkův Brod: Suchan– Vyhlídal, Jebavý, Procházka, Šulc, Borůvka, Pavlík, Soldán– Hodek, Čermák, Borovanský– Kubeš, P. Jelínek, Ondráček– Endál, Malát, Varga– Třetina, Stromko,Němec.

Havířov: Valent– Szákal, Novák, Kotel, Peštuka, Huhto, Lašek, Klimeš– Strapáč, Škoda, Zdráhal– Rozum, Plánovský, Sochorek– Seman, Daneček, Velecký– Sikora, Giesel, Maruna–Říčka.

Autor: Michal Bogáň

19.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační snímek.

Fotbalisté Chvalče nejslušnějším týmem sezony

Originálních produktů je v Českém ráji skoro šedesát

Vzdali hold obětím prusko-rakouské řežby 1866

Trutnov – Už je to 151 let. Nežijí žádní pamětníci, ve městě nenajdete ani jejich potomky. Přesto se na krvavou bitvu mezi Rakušany a Prusy z června roku 1866 vzpomínalo i dnes.

Být v jedné disciplíně první i druhá? V jezdectví to jde

Svoboda nad Úpou - V krásném prostředí sportovního areálu TJ Krakonoš Trutnov ve Svobodě nad Úpou proběhl již 15. ročník mistrovství Královéhradeckého kraje v parkurovém skákání v kategorii dětí, juniorů a mladých jezdců. V parkurových soutěžích od 100 cm až do 140 cm se předvedlo celkem na 70 startujících z Královéhradeckého, ale i Pardubického kraje.