Lídr školil nováčka na jeho ledě

Chrudim - Místo obvykle vyrovnaného derby tradičních rivalů dostal nováček z Chrudimi drsné školení od lídra z Vrchlabí. Hokejisté z Krkonoš byli v utkání 11. kola první ligy rychlejší, důraznější, výborní při hře s pukem i bez něj a jejich výhra 8:3 byla naprosto zasloužená.

10.10.2008

Chrudim - Vrchlabí.Foto: Petr Kraus

Zápas měl dva zlomové okamžiky. Domácí přežili úvodní nápor soupeře a zdálo se, že začínají vyrovnávat hru. Jenže ve 14. minutě se po chybě Daňa a krásné ráně ihned po buly dostali Vrchlabští během patnácti vteřin do dvoubrankového vedení.

„Po těchto gólech jsme se uklidnili, začali dostávat soupeřovu obranu pod tlak a domácím rychle ubývaly síly,“ poznamenal trenér vítězů Vladimír Jeřábek. Druhým, asi ještě důležitějším momentem byla 29. minuta. Chrudimi se dvě minuty předtím podařilo kontaktní brankou Suchého snížit na 1:2, zatlačila hosty do jejich obranného pásma a vyrovnání viselo ve vzduchu. Jenže místo srovnání stavu a možného otočení průběhu zápasu přišel po rychlém brejku gól Gajovského a během dalších dvou minut to bylo už 1:5, takže prakticky nebylo co řešit.

To po zápase uznal i trenér domácích Martin Hosták:„Když nám to tam v polovině zápasu napadalo, nedalo se s utkáním proti tak dobrému mužstvu, jaké Vrchlabí je, již nic dělat.“ Chrudimský kouč podrobil kritice i zbytečné oslabení desetiminutovými tresty ze strany zkušených hráčů Šafaříka a Stavenského.

Trenér Jeřábek pochopitelně neskrýval radost: „Věděli jsme, že má Chrudim několik zraněných, hlavně obránců, a podle toho jsme postavili taktiku. Jak se ukázalo, velmi dobře. V našich řadách panuje maximální spokojenost.“

PAZOUREK BYL S BODEM SPOKOJEN

Hradec Králové - S bodem byla vyslovena spokojenost. Alespoň trenér hradeckých hokejistů Pavel Pazourek to tak cítil po utkání s Chomutovem, které jeho tým ztratil v penaltovém rozstřelu. „Můžeme být rádi za bod. Druhá polovina utkání nám nevyšla. O problémy jsme si řekli sami.“
Hradec vedl po první třetině 1:0 a soupeře ze severu Čech přehrával. Dokonce přidal druhou branku, ale od té chvíle se obraz hry změnil.
„Úplně jsme přestali bruslit a chtěli hrát pouze s pukem. Takto se hokej proti tak silnému celku hrát nedá. Možná na to měl vliv i náročný program, který jsme v uplynulém týdnu měli,“ uvažoval Pazourek. Jenže Hradečtí na odpočinek nemají nárok, už v sobotu hrají prestižní derby ve Vrchlabí.

Autor: Michal Bogáň

10.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
Originální ilustraci k 50. výročí od premiéry filmu Hoří, má panenko namalovala na zeď Kulturního domu Střelnice Tereza Bartůňková.

Pomalovala fasádu Střelnice. Jaké komentáře si vyslechla od Vrchlabáků?

Trutnoff Open Air se stěhuje do Mladých Buků

Festival má z Mladých Buků vyhnat i petice

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Expozice historie cyklistiky láká milovníky starých kol do Žirče

Dvůr Králové - V Barokním areálu Žireč je od 10. června k vidění Expozice historie cyklistiky. Mezi vystavenými exponáty si každý najde to své „první" kolo, děti se zasmějí při pohledu na historické tříkolky a koloběžky a tatínkové zavzpomínají na „favority" a „esky". Upoutává rovněž replika Dresíny, na které Karl Drais 12. 6. 1817 poprvé vyrazil do ulic a udal tak směr novému trendu v přepravování osob.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Nejnižší soutěž vyřešil dvanáctigólový finiš

Pojizeří - Závěrečným kolem se s ročníkem loučili fotbalisté okresních soutěží. V přeboru potvrdila nadvládu Bělá, která ve Stružinci vyhrála přesvědčivě 4:1. Tříbrankovým rozdílem skončila také přímá bitva o druhé místo, ve které Jilemnice přehrála Přepeře B.