Dvorští hokejisté v neděli rozehráli druhou čtvrtinu základní části krajské ligy a soupeři z Náchoda oplatili penaltovou porážku ze druhého kola.

KL Hradecka

Dvůr Králové – Náchod 2:1SN (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Fakta – branky a asistence: 46. Karlík (Veselý, Polák), 65. rozhodující nájezd Luštinec – 14. Zeman (Škoda, Vondřejc). Rozhodčí: Pahulák – Novák, Pechánek. Vyloučení: 3:1. Diváci: 600. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Daňo, Karlík, Hamerský, Vitebský, Mišinec, Krejcar, Zmítko – Polák, Veselý, Fořt – D. Filip, Ježek, Luštinec – Szakal, Vacek, Rutrle – Lelka, Sedláček, Rychtera – Háze.

Šlágr kola přinesl skvělý hokej, kterému chybělo jediné – více branek. Přes dvorské šance šel do vedení Náchod, který poslal do náskoku ve 14. minutě Zeman. Domácí se snažili, pálili na hostující svatyni ze všech pozic, na skvělého gólmana Luňáka ale hledali recept dlouhých 46 minut. Prosadil se střelou od modré až obránce Karlík – 1:1.

Tím odstartoval obrovský tlak svého mužstva. Dvůr do soupeře dál bušil, za Luňákem zvonila tyč, v prodloužení břevno, to už byl ale v bráně střídající Mertlík, jenž střídal otřesenou jedničku.

Nakonec duel stejně jako ve dvou předešlých případech došel až do samostatných nájezdů a poprvé se z vítězství v něm radoval HC Rodos. Zatímco totiž Luštinec s Polákem své pokusy proměnili, Čáp puk za svá záda nepustil a 600 diváků na stadionu mohlo slavit.

KL Liberecka

Na Liberecku získalo pojizerské duo překvapivě pouze bod. Lomničtí na ledě Frýdlantu očekávali víc než jen porážku v prodloužení. Turnovu doma nestačilo ani šest nastřílených branek!

Frýdlant – Lomnice 3:2p (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Fakta – branky a asistence: 18. Čejka (Kotrč), 37. Hodač, 61. Kotrč (Němeček) – 35. Junek (Drahoňovský), 36. Lemfeld. Rozhodčí: Hrubý – Touš, Grundler. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 56. Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Mrázek – Martinec, Kuch, Červený, Kinčl, J. Syrovátka, Karásek – Junek, Drahoňovský, Sehnoutek – Kedršt, Kalfiřt, Lemfeld – Mizera, Kotula, Ješko.

Turnov – Slavoj Liberec 6:9 (2:2, 2:5, 2:2)

Fakta – branky asistence: 6. Jan Zákoutský, 19. Jiří Šimůnek (Maděra), 26. Maděra (Dám, Růzha), 32. Maděra (Kysilka), 48. Maděra (Růzha), 57. Růzha (Maděra) – 3. Burkoň (Ubry, Tomíček), 17. Herda (Tomíček, Burkoň), 21. Herda, 22. Šebesta (Šesták), 23. Dvořák (Burkoň), 33. Herda (Burkoň), 34. Šesták (Špak), 54. Šnajdr (Herda), 55. Šesták (Tomíček). Rozhodčí: Wagner – Svobodová, Štrébl. Vyloučení: 5:8, navíc Švík (Turnov) 5 minut OT. Využití: 2:1. Diváci: 220. HC Turnov 1931: Fikrt (23. Zuzaňák) – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Mikule, Dám, Eichler – Jiří Šimůnek, Jágr, Švík – P. Zákoutský, Maděra, Hujer – Růzha, Žmolil.