Krajská liga

Dvůr Králové - Nový Bydžov 7:3 (1:2, 3:1, 3:0)

Fakta branky a asistence: 4. Zmítko (Fořt), 27. Polák (Vitebský), 33. Laš (Veselý), 35. Fořt (Veselý), 42. Lelka (Szakal), 44. Ježek (TS), 57. Ježek 5. Hlavatý (Kubišta), 14. Kubišta (Kozák), 34. Kozák (Věchet). Rozhodčí: Pahulák Hidvéghy, Novák. Vyloučení: 2:5, navíc Hlavatý (NB) 10 minut OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 280. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Husár Hamerský, Zmítko, Vitebský, Laš, Mišinec, Faltýnek Fořt, Veselý, Polák Lelka, Ježek, Szakal Komárek, Sedláček, Blaha Rychtera.

Úvodní vzájemný duel těchto soupeřů skončil na konci října gólovou přestřelkou, kterou Dvůr prohrál 9:6. Odvetu zahájily oba celky ve velkém tempu a prvních deset minut se hra přelévala ze strany na stranu. Aby se diváci nenudili, nabídly si týmy navzájem takové chyby, kterých soupeři prostě museli využít. Ve 4. minutě se ke střele od modré odhodlal domácí Zmítko a jeho pozdrav propustil za svá záda nejistý gólman Krištof 1:0. Hned za minutu ale Dvoráci darovali vyrovnání Hlavatému a při vlastní přesilové hře nechali zcela volného Kubištu, jenž trestal podruhé 1:2. Chvíli před tím trefil Fořt tyč.

Zbytek periody patřil dobře bruslícím hostům a jen zákroky brankáře Husára držely domácí tým ve hře o body. Možná klíčový moment přišel ve 27. minutě. Samostatný únik na gólmana neproměnil Kubišta a na druhé straně záhy propadlo do sítě Polákovo nahození od mantinelu. 33. minuta odstartovala chvilkovou střeleckou přetahovanou. Nejprve se od modré prosadil domácí obránce Laš, za necelou minutu vyrovnal nejlepší hráč hostů Kozák a hned za další 25 vteřin vrátil Dvoru vedení Fořt 4:3.

Závěrečná část už patřila jednoznačně domácím. Hned v nástupu do ní udeřil Lelka a za další dvě minuty hala bouřila po precizně provedeném trestném střílení Ježka. Za stavu 6:3 bylo rozhodnuto a sedmý gól hostům na cestu přibalil znovu Ježek.