Důležitá utkání mělo na pořadu 33. kolo druhé hokejové ligy. Vrchlabští hráči v něm usilovali o přímý postup do čtvrtfinále, Trutnov zase bojoval o naději na start v předkole play off.

II. liga

Havlíčkův Brod – Vrchlabí 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 8. Kuchta (Kozlík, Beneš), 14. Endál (Duben, Kondratěv) – 34. Maďar (Klement, Filip), 36. Hejda (Urban, Šimoníček), 41. Maďar (Filip). Rozhodčí: Pokorný – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:8, navíc Vala 2+10 – Klement 5 minut + OK. Diváci: 620. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Klement, Lenoch, Jebavý, Kadavý, Jandejsek, Hejda, Chleborád – Maďar, Filip, Šťastný – Matějka, Urban, Šimoníček – Oppelt, Jirků, Bláha – Srnský, Vacek.

Horalé na Vysočině zahájili důležitou bitvu aktivně, střelecký účet zápasu ale v čase 7:33 otevřel jejich soupeř. Po zpočátku nenápadné akci našel Kozlík ve výhodné pozici Kuchtu a ten střelou zápěstím napálil puk k protější tyčce. Stejný hráč mohl zvýšit v oslabení, stav se ale podruhé měnil až při domácí přesilovce. Brodští uzamkli soupeře v obranné třetině a na konci povedené kombinace byla dělová rána Lukáše Endála – 2:0.

Pro hosty mohlo být ještě hůř. Krátce před přestávkou se totiž domácím nabídla přesilová hra pěti proti třem, další změna stavu se však již nekonala. Nula na vrchlabském kontě svítila více než polovinu zápasu, pak ale přišel bleskový obrat. Trápení jinak aktivně hrajícího týmu ukončila přesilová hra ve 34. minutě, a tu po 37 vteřinách využil Maďar. Bruslařský klub mohl mít dvoubrankový náskok záhy zpět, dvě obrovské příležitosti ale neproměnil a přišel trest. Poprvé ve vrchlabském dresu se totiž prosadil Hejda a rázem bylo v početném hostujícím kotli hodně veselo – 2:2.

Vyrovnaný stav musel hájit skvělými zákroky brankář Jelínek a na začátku závěrečné periody přišel rozhodující moment utkání. V útočném pásmu vybojoval puk kapitán Filip, před brankou našel Maďara a střelecky disponovaný útočník dokonale otočil stav zápasu na 2:3. Ve zbylém čase už kralovali oba brankáři a na výsledku nic nezměnila ani poměrně dlouhá power-play domácího celku.

Trutnov – Tábor 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

Fakta – branky a asistence: 47. Shamolin (Kubica) – 11. Polodna (Boháč), 22. Seidl (Matušík, Přibyl), 23. Seidl (Polodna, Boháč), 27. Vaniš (Přibyl), 44. Přibyl (Kellner), 53. Vaniš (Boháč). Rozhodčí: Weinfurter – Klouda, Pechánek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 413. HC Trutnov: Červený – Poul, Píša, Vácha, Kubica, Beneš, Suvorov – Shamolin, A. Půlpán, Fedulov – Janoušek, Kastner, Malý – T. Půlpán, Chytráček, Perutek – Uchin.

V brance s osmnáctiletým novicem Patrikem Červeným nastoupili trutnovští hokejisté do souboje s druhým celkem tabulky. Domácí k zachování byť jen teoretické naděje na účast v play off potřebovali zvítězit, tento cíl se ale ukázal být nedosažitelným.

Tábor pod Krkonošemi vyhrál první třetinu a podruhé vedl již čtyřbrankovým náskokem. Draci se střelecky prosadili až za rozhodnutého stavu 0:5, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval zakončující Shamolin.

Pro tabulkové postavení znamená porážka konec postupových nadějí, avšak o konečném umístění rozhodnuto ještě není. Zaprvé bude důležité sobotní závěrečné 34. kolo, ještě před ním navíc zasednou zástupci hokejového svazu, aby vyřešili situaci kolem týmu Pelhřimova. Ten trápí odložené zápasy kvůli rozsáhlé nemoci příušnic a je třeba vyřešit, zda budou jeho neodehrané duely zkontumovány, nebo všechny dosažené výsledky anulovány.

Program 34. kola (20. února)

Sobota 17.00: Řisuty – Klášterec nad Ohří, Vrchlabí – Klatovy, Nymburk – Děčín, Kolín – Písek. 17.30: Sokolov – Jindřichův Hradec, Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod. 18.00: Jablonec nad Nisou – Pelhřimov, Kobra Praha – Trutnov, Tábor – Bílina.

Na úvod play off obrovské drama

V neskutečně dramatickou zápletku se proměnil včerejší otevírací duel semifinále play off krajské ligy Královéhradeckého kraje. Domácí hokejisté vedli ještě ve 49. minutě nad Novou Pakou 4:1. Hosté však dokázali vyrovnat a v 60. minutě dostali výhodu trestného střílení. Hric jej neproměnil a 14,2 vteřiny před závěrečnou sirénou rozhodl o vítězství Dvora Luštinec. Utkání sledovalo 650 diváků.

Turnovští bruslaři zaskočili Lomnici

Bezmála šest stovek diváků v hokejové aréně v Českém ráji bylo v neděli svědkem úvodního utkání semifinále play off krajské ligy Libereckého kraje. Domácí nováček soutěže přivítal vítěze základní části z Lomnice. Hosté v průběhu utkání vedli 2:0 a 3:1, v závěrečné části ale vyrovnal turnovský Duda a v úvodu desetiminutového prodloužení rozhodl o domácím vítězství 4:3 Maděra.