Liberecký kraj

Turnov – Lomnice 7:5 (1:1, 2:3, 4:1)

Fakta – branky a asistence: 16. Dvořák (Jágr, Richter), 33. Maděra (Eich-ler), 38. Isach (Dvořák, Eich-ler), 43. Mizerík, 53. Kysilka, 56. Mizerík (Jiří Zákoutský), 60. Jágr (Mizerík) – 14. Rudiš (Lemfeld), 22. Lemfeld (Mizera), 24. Kedršt (Knap, Martinec), 29. Junek (L. Syrovátka), 44. Knap (Kedršt). Rozhodčí: Rozhodčí: Hrubý – Serbus, Touš. Vyloučení: 6:7, navíc Švík 10 minut OT. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 340. HC Turnov 1931: Fikrt – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Zbroj, P. Zákoutský, Eichler – Richter, Jágr, Mizerík – Hujer, Maděra, Isach – Dvořák, Duda, Švík – Majdič. HC Lomnice n. P.: Mrázek (43. Dulák) – Martinec, Kuch, J. Syrovátka, Špaček, Kotula – Drahoňovský, Junek, L. Syrovátka – D. Knap, Kedršt, Kalfiřt – Lemfeld, Rudiš, Mizera.

Potřetí v sezoně se pojizerští rivalové sešli na jednom ledě, aby spolu odehráli očekávané derby. V těch dvou předešlých se pokaždé zrodila remíza 4:4 a v pokračování se vždy z druhého bodu radoval domácí celek. I tentokrát hostující tým odjel s porážkou.

Už úvodní perioda se hrála ve vysokém tempu, ale nic závratného nepřinesla. Jako první skóroval lomnický Rudiš, brzy na to přispěchal s odpovědí Dvořák a do šaten se šlo za stavu 1:1. Na turnovském zimáku se sešla dosud nejvyšší letošní návštěva a fandové vedoucího mužstva soutěže se na začátku prostřední části nestačili divit. Hostující sestava totiž během necelých devíti minut nastřílela za záda Fikrta tři branky (1:4) a výrazně se přiblížila cennému vítězství.

Jenže Turnov tento zápas nechtěl prohrát a už vůbec ne vypustit nepříznivě se vyvíjejí bitvu. Ve 33. minutě vrátil naději příznivcům i spoluhráčům gól Maděry a dvě minuty před druhou přestávkou už po trefě Isacha celá hala věřila v obrat.

A ten přišel. Na startu závěrečné periody srovnal Mizerík, chvíli na to však Knap vrátil vedení na stranu Lomnických – 4:5. Závěr už byl ale jasně v režii domácích. Ti v sobotu výrazně těžili z přesilovek, když využili hned čtyři! V 53. minutě Kysilka znovu srovnal, vítěznou trefu obstaral Mizerík a při power-play výhru Turnova pojistil Jágr.

Ač lomničtí hráči svého soka v utkání přestříleli, vraceli se domů bez bodů. Oplatit rivalovi porážku budou moci svěřenci kouče Martina Knapa už v neděli 5. února, kdy se oba soupeři sejdou ke čtvrtému vzájemnému souboji této sezony na lomnickém ledě. Ve druhém duelu kola vyhrál Slavoj Liberec v Děčíně 8:3.

Královéhradecký kraj

N. Bydžov – Dvůr Králové 4:5p (2:1, 2:0, 0:3 – 0:1)

Fakta – branky a asistence: 9. Chára (Menyhárt), 9. Kozák (Nedbal), 22. Kropáč (Chára), 28. Špaček (Menyhárt) – 20. Hamerský, 45. D. Filip (Luštinec, Hamerský), 53. Polák (Daňo, Karlík), 56. Fořt (Polák), 61. Daňo (Polák). Vyloučení: 6:6, navíc Vitebský 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 300. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Kozák (22. Čáp) – Daňo, Hamerský, Vitebský, Karlík, Vacek, Mišinec – Zmítko, D. Filip, Fořt – Polák, Ježek, Luštinec – Lelka, Szakal, Sedláček.

Také na Královéhradecku se kvapem blíží vyřazovací část a vrcholu sezony předchází boj o co nejlepší pozice pro play off. To si však nemohou říkat hokejisté Dvora Králové, které už z první příčky nikdo sesadit nemůže. Že by tým ale odpočíval a rozdával body na počkání? Tak to není.

Přesto nepřesvědčivé výkony a výsledky z poslední doby nehovoří o ideální formě mužstva. V Jičíně byl nedávno tým blízko první porážce, v Nové Pace se jí už dočkal a v Novém Bydžově o další po dvou třetinách nikdo nepochyboval. Domácí vedli 4:1 a bezkrevný výkon lídra tabulky fandové HC Rodos nesli nelibě.

Možná i pokřiky fanoušků vyprovokovaly hráče k budíčku. V závěrečné části totiž trenér Houda stáhl hru na dvě pětky a rázem byl Dvoráků plný led. Filip s Polákem snížili na 4:3 a v čase 55:06 Fořt dokonce při vlastním oslabení vyrovnal!

Následné prodloužení se hrálo jen 55 vteřin, když nejlepší muž na ledě Polák přihrál Daňovi a ten Dvoru vystřelil druhý bod.

Zbývající program

Středa 18. 1.: Dvůr Králové – Jaroměř, Nová Paka – Nový Bydžov, Náchod – Třebechovice, Jičín – Hronov. Neděle 22. 1.: Jaroměř – Nová Paka, Nový Bydžov – Hronov, Třebechovice – Dvůr Králové, Jičín – Náchod. Středa 25. 1.: Nová Paka – Jičín, Nový Bydžov – Náchod, Hronov – Dvůr Králové, Jaroměř – Třebechovice.

Přebor Prahy

V hlavním městě republiky si lomničtí hokejisté „vybírali dovolenou". V 16. kole se ale čtyři zápasy odehrály a žádné překvapení nepřinesly. Poslední dva celky soutěže obdržely shodně deset branek!

Výsledky 16. kola: Letňany – Kobra Praha 5:2, Louny – Hvězda Praha 2:4, Roudnice nad Labem – Olympik Praha 10:2, Žižkov Praha – Bohemians 10:4.

1. Letňany 13 12 0 1 105:39 24
2. Hvězda 14 10 2 2 93:48 22
3. Roudnice 14  8 0 6 81:48 16
4. Žižkov 15  7 2 6 66:82 16
5. Lomnice 14  7 1 6 76:62 15
6. Louny 14  7 1 6 80:71 15
7. Kobra 14  6 2 6 55:63 14
8. Bohemians 14  1 0 13 50:104 2