Trutnov – Žďár n. S. 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky a asistence: 13. Suchý (Chochola, Pazdera), 23. Chytráček (Jindřich, Suchý) – 12. Koželuh (Zdráhal), 23. Koželuh (Bukáček), Mühlfait (Kotlík), 60. Kotlík (Souček). Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 3:5, navíc Bukáček (Žďár) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 255. HC Trutnov: Škrabejl – Pazdera, Mečiar, Antonín, Mlejnek – Suchý, Chytráček, Jindřich – Mikolášek, Havlíček, Dlab – Petr, Chochola, Šimoníček – od 41. Mašek.

„Zápas rozhodly naše neproměněné šance v první třetině a na začátku druhé třetiny. Měli jsme tam dvě, tři šance, kdy naši hráči jeli sami na brankáře, ale nedali. Za stavu 3:1 pro nás by to bylo jiné, než za vyrovnaného stavu 1:1,“ uvedl po utkání domácí trenér Stanislav Mečiar.

První vážnější příležitost měl Chytráček. Od modré se řítil sám na gólmana Navrátila, ale ten jeho blafák chytil. V 10. minutě se před brankáře hostů natlačil Jindřich, ale puk přes jeho betony do sítě neprotlačil. Ve 12. minutě přišel trest. Havlíček v obranném pásmu bez hole nedokázal vyhodit puk do bezpečí, kotouče se zmocnil Smejkal a poslal hosty do vedení – 0:1.

Domácím se povedlo za dvě minuty vyrovnat. Kapitán Suchý dorazil od sítě ránu Chocholy – 1:1. V 19. minutě se náhle ocitl v šanci Mikolášek, ale při zakončení byl faulován. Trutnov pak nevyužil 40 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. Naopak na začátku druhé třetiny opět inkasoval – Koželuh 1:2.
Do minuty však opět zaúřadoval první útok. Chytráček skóroval po sérii rychlých přihrávek jeho křídel Jindřicha a Suchého – 2:2. Vzápětí své druhé sólo od modré neproměnil Mikolášek. Hosté znovu trestali ve 29. minutě, když Mühlfait využil spolupráce s Kotlíkem – 2:3. V závěrečné třetině se Trutnov dostal do několika šancí, ale vážněji ohrozili gólmana pouze Havlíček a Petr. Minutu a půl před koncem zápasu to domácí zkusili v šesti bez brankáře, ale gól nedali. Naopak inkasovali – 2:4.

„Ždár potvrdil, že není špatným mužstvem a nabídnuté šance využil. Naši kluci bojovali, makali, snažili se, je škoda, že jsme neudělali alespoň bod. Ale takový je hokej. Jedeme dál, pokusíme se vyhrát hned v dalším zápase doma proti Nymburku,“ řekl kouč Mečiar. Duel se Středočechy se hraje už v neděli.