VYBERTE SI REGION

Ve skvělé partii Kobru dorazil až Šimoníček

Trutnovsko - Tabulkový posun vzhůru po středečních duelech zaznamenali nejen druholigoví hokejisté vrchlabského Stadionu, ale i hráči Dvora Králové.

14.1.2016

TOMÁŠ BLÁHA (s pukem na holi) si v sezoně nadále drží bilanci deseti gólů a asistencí. S Kobrou nebodoval, ale vidět byl.Foto: Václav Mašinda

Výbornou hokejovou podívanou sledovali ve středu večer vrchlabští příznivci. V souboji dvou týmů z čela tabulky padlo osm branek, duel byl dramatický do úplného konce. Po utkání mohli domácí slavit tři důležité body a tabulkový posun na čtvrtou příčku.

II. liga

Vrchlabí – Kobra Praha 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Fakta – branky a asistence: 19. Bittner, 37. Bittner (Procházka, Urban), 39. Šťastný (Jebavý), 44. Procházka (Urban, Lenoch), 59. Šimoníček (Maďar, Jandejsek) – 18. Jakeš, 36. Vlach (Škop), 47. Antončík (Jakeš, Šteiner). Rozhodčí: Veinfurter – Špringl, Pechánek. Vyloučení: 8:5. Diváci: 659. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Jebavý, Hejda, Klement, Lenoch, Kadavý, Matějček, Jandejsek, Cheborád – Šťastný, Filip, Jirků – Procházka, Urban, Bittner – Bláha, Šimoníček, Maďar – Oppelt, Vacek.

Pod Krkonoše dorazil tým slušně rozjeté pražské Kobry a hosté v Elektromont aréně od začátku potvrzovali kvalitu a dobrou formu. Gólman Jelínek byl v permanenci a jelikož pozadu nezůstával ani domácí útok, bylo se na co koukat. Už po minutě a půl upaloval sám na branku pražský Novák, po faulu na něj si musel jít na trestnou lavici jako první odpočinout obránce Lenoch. Hosté přesilovou hru nevyužili, zato se radovali v oslabení. V 17. minutě totiž za katrem seděl Škop, domácím ujel Jakeš a bylo to 0:1.

Už před inkasovaným gólem měl velkou příležitost na vstřelení branky Bittner, dočkal se ale až v čase 18:25. V té době totiž hosté útočníka druhé vrchlabské formace při šanci faulovali, následovalo trestné střílení a z něj se Stadion radoval z vyrovnání.

Také prostřední část hry přinesla hokej plný šancí a zajímavých situací. Stále aktivní Kobru mohl zaskočit ve 23. minutě Maďar, mířil však mimo tyče. Oba brankáři poté byli na svých místech, a tak góly přinesl znovu až závěr třetiny. Nejprve poslal hosty podruhé do vedení Vlach, opět to ale byl Bittner, kdo po chvíli vyrovnal. Trefa jej možná přišla v kabině pořádně draho, šlo totiž o jubilejní 100. gól horalů v sezoně! Tentokrát ale smírný stav Vrchlabským nestačil. V čase 38:57 si totiž na modré počkal na přihrávku od Jebavého kanonýr Šťastný a úprk na brankáře proměnil ve vedoucí gól – 3:2.

Rázem dostalo utkání zcela jiný rozměr. Najednou to byli hosté, kdo potřeboval změnit stav, před branku se však v nástupu do třetí periody častěji tlačilo Vrchlabí. Bláha s Maďarem před gólmanem Bílkem ještě neuspěli, ve 44. minutě byl ale na konci kombinace mezi Lenochem a Urbanem Procházka a bezmála sedm stovek fanoušků mohlo slavit stav 4:2.

Rozhodnuto však ještě zdaleka nebylo. Znovu ve vlastním oslabení totiž brzy snížil Antončík a od vyrovnání poté zachránil spoluhráče skvělým zákrokem Jelínek. Tlak Kobry nejprve umocnilo vyloučení Bláhy, v závěru zkusili hosté i power-play, při hře bez brankáře se ale uvolnil Šimoníček a v čase 58:34 definitivně zlomil odpor soupeře.

Škop se dočkal, konečně nula

Vítězstvím nad Novým Městem vstoupili královédvorští hokejisté do závěrečné čtvrtiny základní části krajské ligy. Proti kolektivu ze dna tabulky odehráli průměrný zápas, v němž si největší pozornost vysloužil brankář Pavel Škop, který výborným výkonem vychytal čisté konto.

Dvůr Králové – Nové Město 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Fakta – branky a asistence: 12. Lelka (Sedláček), 34. Ježek (Hamerský), 39. Fořt (Vacek), 45. Ježek (Hamerský). HC Rodos Dvůr Králové: Škop – Hamerský, Mišinec, Zmítko, Vosyka, Laš, Vitebský – Polák, Veselý, Fořt – Szakal, Ježek, Luštinec – Lelka, Sedláček, Rychtera (od 30. min. Vacek).
V premiéře kalendářního roku Dvoráci na ledě stejného soka prohráli 4:6, ačkoliv jej přestříleli poměrem 53:12. Pro svěřence kouče Topola to znamenalo jediné. I proti papírovému outsiderovi být před čtvrtým měřením sil sezony řádně ostražití.

Královédvorský gólman ŠkopHráči si varování vzali k srdci a v utkání 22. kola předvedli výkon, soustředěný hlavně na kvalitní obranu. Zpočátku nešlo o nijak pestrou podívanou. Hosté byli aktivnějším celkem, skóre však otevřel Rodos. Ve 12. minutě se o slovo přihlásili dvorští mladíci a po přihrávce Sedláčka se bekhendem prosadil Lelka – 1:0. Změnu stavu mohly přinést další šance, nejprve ale zachránila tyč domácího Škopa, o chvíli později zacinkal na branku Szakal.
Také prostřední část dlouho patřila novoměstské snaze o vyrovnání, lekci z produktivity ale hostům udělil ve 34. minutě Ježek a krátce před druhým odchodem do šaten rozradostnil tři stovky diváků krásným gólem Fořt.

Závěrečná perioda patřila jasně domácím. Na 4:0 brzy zvyšoval Ježek, další gól už ale povedené kombinace Dvora nepřinesly. Na druhé straně se při brejkových situacích několikrát vyznamenal gólman Škop (na snímku), jemuž proti Jičínu uteklo čisté konto v úplném závěru utkání. Tentokrát se ale „showman" dočkal a s fanoušky mohl po zápase slavit individuální úspěch, výhru týmu i tabulkový posun na druhou příčku.

14.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Policisté hledají nebezpečného cyklistu!

Semilsko - Dopravní policisté pátrají po cyklistovi, který zranil dvouletou holčičku.

Auto ve čtvrtek srazilo další dítě

Kuks - Auto srazilo tento týden na východě Čech už druhé dítě. Tentokrát se tak stalo ve čtvrtek ráno mezi Jaroměří a Choustníkovým Hradištěm v úrovni obce Kuks u benzinové čerpací stanice. Dítě je v nemocnici.

Stanislav Šedý z Rokytnice nad Jizerou je řidičem roku

Rokytnice nad Jizerou - Už devátý titul Řidič roku za Liberecký kraj putuje k zaměstnanci společnosti BusLine a.s. Letos zvítězil Stanislav Šedý ze střediska Rokytnice nad Jizerou. O vítězi hlasují cestující prostřednictvím on-line formuláře umístěného na webových stránkách společnosti Korid.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.