Utkání rozhodla jediná branka, kterou ve 12. minutě vstřelil v přesilové hře obránce Chmelíř. Domácí hráči dlouho svírali soupeře v jeho třetině, podél mantinelu si rychle vyměnili puk, Procházka zpoza branky přihrál na kruhy Chmelířovi a to je pan střelec.

Horalé už v první třetině mohli přidat dvě pojistky. Klimt však ani v jednom ze svých dvou samostatných nájezdů (!) na Francouze nevyzrál. Od druhé třetiny hosté zvýšili aktivitu, ale vrchlabská obrana byla více pozorná než v pondělí. Přesto ve 33. minutě měl vyrovnání na hokejce Rod, ale dorážku do prázdné brány nezvládl.

Hned na začátku závěrečné části se do nájezdu dva na jednoho dostali Procházka a Hubáček, ovšem druhému jmenovanému zkazil radost pravý beton Francouze. Vzápětí se podél hrazení prodral až před třebíčského gólmana Kubeš, ale ten pro změnu branku přestřelil. Ševča! Ševča! Buráceli domácí fans v 53. minutě. Vrchlabský gólman vychytal v sólovém úniku Buriana! Ševčík držel tým i při drtivém závěrečném tlaku hostů, kteří hráli dvě minuty power play.

VRCHLABÍ - TŘEBÍČ 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Fakta – branky a nahrávky: 12. Chmelíř (Procházka). Rozhodčí: Šír – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:5, navíc Tvrdek (Vrchlabí) – Kempný (Třebíč) oba 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 1287. Stav série: 2:2.

HC Vrchlabí: Ševčík – Vála, Matějíček, Bendík, Čížek, Chaloupka, Chmelíř, Hanzl – Gengel, Filip, Mikšovský – Tvrdek, Klimt, Čurilla – Kubeš, Procházka, Hubáček – Andres, Zíma, Látal.

SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz – Kadela, Kempný, Ostrčil, Gula, Kaláb, Hrbáček, Koktan, Sedláček – Obdržálek, Nahodil, Rod – Laš, Dolníček, Burian – Stejskal, Heřman, Kundela – Fila, Zahradník, Přibyl.

Další osmifinále

Benátky - Znojmo 4:6 (2:4, 1:1, 1:1). Branky: 8. Loskot, 20. Hudíček, 31. Pabiška, 59. Kopic - 5. Kolafa, 14. Barus, 17. Štrach, 20. Meidl, 27. Štrach, 60. Říha. Konečný stav série: 1:3.

Havlíčkův Brod - Jihlava 4:2 (0:1, 1:1, 3:0). Branky: 28. Šulc, 48. Třetina, 55. Knotek, 58. Endál - 1. Bezděk, 27. Čachotský. Stav série: 2:2.

Tábor - Kadaň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0). Branky: 19. Padělek, 23. Matušík, 48. Kostourek, 60. Kostourek - 18. Mužík. Stav série: 2:2.