HC Stadion Vrchlabí – HC Klášterec nad Orlicí 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Fakta – branky a asistence: 14. Bittner (Urban, Oppelt), 23. Oppelt, 24. Filip (Šťastný, Kadavý), 27. Šťastný (Jirků, Filip), 44. Matějka (Bláha, Šimoníček), 60. Bittner (Filip) – 8. Jáchym (Hrdlička, Mála), 16. Hrdlička, 55. Vrtek (Andres, Sklenička). Rozhodčí: Veinfurter – Novák, Potůček. Vyloučení: 4:8, navíc Oppelt 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 702. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Jebavý, Kadavý, Klement, Bittner, Beneš, deCarvalho – Šťastný, Filip, Jirků – Bláha, Šimoníček, Matějka – Oppelt, Urban, Maďar – Krsek, Vacek, Blažej – Srnský.

Domácí v roli favorita nezahájili duel šťastně, když dvakrát v úvodní třetině o gól prohrávali. Ve druhé části ale hned na jejím startu otočili stav slepené branky Oppelta s Filipem, a když v čase 26:36 proměnil přesilovku Šťastný, mířil Stadion za výhrou.

Po trefě Matějky už nikdo ze sedmi stovek fanoušků nepochyboval, přesto hosté zkusili power-play, při níž je šestým gólem potrestal Bittner.

HC Řisuty – HC BAK Trutnov 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Fakta – branky a asistence: 20. Kužel (Sladký, Kos), 34. Šilhavý (Čurda, Kos), 43. Šilhavý (Muláček, Kolařík), 46. Náprstek (Kužel), 58. Kos (Čurda) – 38. Ukhin (Luštinec, Vácha), 50. Fedulov (Suvorov). Rozhodčí: Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 93. HC BAK Trutnov: Jeschke – Poul, Karlík, Kubica, Vácha, Chaloupka, Beneš, Suvorov, Fedulov – Malý, Chytráček, Cetkovský – Luštinec, Janoušek, Ukhin – Půlpán, Kastner, Bartoň – Shamolin, Smékal, Perutek.

Trutnovští odjížděli k souboji tabulkových sousedů s vírou ve tři body, stejně jako ve středu z Klatov se však i z Řisut vraceli bez bodu. Vyrovnanou úvodní periodu pro sebe získali domácí díky trefě Kužela, jenž se prosadil v čase 19:29. V prostřední části nejprve na 2:0 zvýšil Šilhavý, brzy na to ale Ukhin snížil a hostům oživil naděje na zvrat.

Start závěrečné třetiny ale sedl lépe domácím. Ti během pěti minut navýšili skóre na 4:1 a se tříbodovým ziskem pro Řisuty nepohnul ani gól Fedulova. Dvě a půl minuty před koncem navíc domácí upravili stav na konečných 5:2.