Bezmála tři stovky diváků přitáhla očekávaná bitva o Krále Pojizeří. Na to, kdo se jím stane, si ale region musí ještě počkat. Stejně jako v říjnu na ledě Turnova, i tentokrát totiž skončil duel remízou 4:4. Ze dvou bodů se znovu radovali domácí.

KP Liberecka

Lomnice – Turnov 5:4sn (3:2, 0:1, 1:1 – 0:0)

Fakta – branky a asistence: 6. Rudiš (J. Syrovátka), 9. Srnský (Rudiš), 16. J. Syrovátka (Kedršt), 44. Kuch (Junek), rozhodující nájezd Knap – 7. P. Zákoutský (Jan Zákoutský), 14. Dvořák (Řezníček), 37. Švík (Řezníček, Dvořák), 47. Dvořák. Rozhodčí: Vágner – Serbus, Novák. Vyloučení: 6:6, navíc Jankových (TUR) osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 275. Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Mrázek – Martinec, Kuch, Divila, Červený, Kinčl, J. Syrovátka – Srnský, Junek, L. Syrovátka – D. Knap, Kedršt, Špaček – Lemfeld, Karásek, Rudiš. HC Turnov 1931: Fikrt – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Dám – P. Zákoutský, Maděra, Isach – Dvořák, Švík, Řezníček – Majdič, Duda, Růzha.

Krajská liga je v Libereckém kraji letos pořádně vyrovnaná, o to větší rozměr dostalo druhé pojizerské derby. Hned úvodní třetina měla skvělé parametry a fanouškům obou mužstev se musela líbit.

Lomnici poslal do vedení využitou přesilovkou Rudiš, hosté však hned za minutu odpověděli stejnou mincí. Prosadil se Petr Zákoutský. Na góly bohatou periodu zakončila v 16. minutě branka Jakuba Syrovátky, zato v prostřední části skóroval pouze turnovský Švík.

Počtvrté dostal domácí borce do vedení Kuch, ale Dvořák znovu srovnal a nerozhodným výsledkem základní hrací doba i skončila.

Rozhodnutí nepřineslo ani následné prodloužení, a tak se soupeři popasovali v samostatných nájezdech. Hned první pokus za hostitele proměnil David Knap, a jelikož zbylá pětice na gólmany nevyzrála, zůstal druhý bod v Lomnici.

Další výsledky 10. kola

Česká Lípa – Děčín B 3:5, Varnsdorf – Frýdlant 6:3.

Přebor Prahy

Kobra Praha B – Lomnice 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Fakta – branky a asistence: 22. Svoboda (Dostál, Rečka), 44. Gron (Kynčl, Král), 53. Gron (Malovický) – 33. Rudiš (Junek), 40. Kuch (Kedršt). Rozhodčí: Šťovíček – Hradil – Kovář. Vyloučení: 9:2. Využití: 1:1. Diváci: 12. HC Lomnice nad Popelkou: Dulák – Kinčl, Kuch, Červený, Kotula – Drahoňovský, Junek, L. Syrovátka – Mizera, Kedršt, Kalfiřt – Václavec, Rudiš, Ješko.

Žižkov Praha – Roudnice nad Labem 5:4, Olympik Praha – Hvězda Praha 7:9, Bohemians – Louny 4:13.