Obrovsky důležitým vítězství přestřihli hokejisté Trutnova sérii nezdarů. Navíc dali zapomenout na bilanci z domácího ledu, kde se jim v sezoně vůbec nedaří. Příštím soupeřem zde bude letitý rival z Vrchlabí, mezí tím ještě Draci vyrazí na led Děčína.

Trutnov - Sokolov 7:2 (1:0, 2:0, 4:2)

Fakta – branky a asistence: 19. Ukhin (Chytráček, Fedulov), 24. Kastner (A. Půlpán, T. Půlpán), 32. Janoušek (T. Půlpán, Beneš), 42. Fedulov (Abrahám, Chytráček), 48. Vácha (Chytráček), 51. Kastner (T. Půlpán, A. Půlpán), 54. Chytráček (Fedulov) – 41. Davídek, 43. Davídek (Vodička). Rozhodčí: Veinfurter – Novotný, Axman. Vyloučení: 11:7, navíc A. Půlpán OK – Gombár OK, Kukla 5 minut + trest ve hře. Využití: 2:1. Diváci: 350. HC Trutnov: Jeschke – Poul, Abrahám, Bažant, Vácha, Sakaev, Bezděk, Junek – A. Půlpán, Fedulov, T. Půlpán – Chytráček, Ukhin, Kastner – Kysela, Beneš, Smékal – Janoušek, Hlaváček, Tatar.

Hokejisté Sokolova pod Krkonoše dorazili s vizitkou týmu, který letos na Trutnov již dvakrát vyzrál. Pokud ale chtěli domácí hráči pomýšlet na výsledkový vzestup, museli už naplno bodovat. Vždyť série porážek se před utkáním vyšplhala na číslo 6 (!) a proti komu jinému tuto šňůru přestříhnout, než proti poslednímu celku tabulky.

Výhry Trutnova na domácím ledě
7. kolo - Kobra Praha 5:4p
13. kolo - Děčín 5:2
21. kolo - Sokolov 7:2
* dalším soupeřem tu bude ve středu 21. prosince Vrchlabí (18.00)

První obrovská příležitost patřila hostům. Ti ve třetí minutě vyrazili do přečíslení, na jehož konci bylo zakončení Čejky, tomu ale ve skórování zabránil skvělý Jeschke. Ve zbytku třetiny si oba protivníci vyzkoušeli výhodu jednoho hráče v poli, využít ji ale dokázali pouze domácí. V 19. minutě po kombinaci druhé řady vyrazil brankář Hruška střelu Chytráčka pouze k Ukhinovi, jenž už si věděl rady – 1:0.

Prostřední část dala jasně najevo, že úvodní gól znamenal pro trutnovské hráče potřebný klid. Bažant ještě ve velké příležitosti neuspěl, v čase 23:48 ale druhou přesilovku využil Kastner. Ještě veseleji bylo v aréně na konci 32. minuty, kdy se před Hruškou nejlépe zorientoval Janoušek a navýšil vedení Draků na 3:0.

Čtyřicet minut hry tak přineslo divákům tři branky, stejný počet pak padl v nástupu do periody závěrečné. Mezi dvě trefy hostujícího Davídka se totiž vměstnal gól Fedulova a utkání pokračovalo za stavu 4:2. Definitivu na trutnovské hole přinesla střela Váchy od modré, která vrátila domácím tříbrankový náskok. Ten svěřenci kouče Půlpána navýšili v závěrečné desetiminutovce, která navíc nepostrádala ostřejší zákroky ani hromadnou bitku.