VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.4.2016

Nechte na hlavě. Třeba kapižón, tureček či vápeník

Vrchlabí - O čem je to vlastně řeč? Nejsou to žádné pohádkové postavičky, ale různé typy dámských čepců. Nejen tyto, ale též množství vojenských, hasičských i policejních čepic a helem, si můžete prohlédnout na výstavě Nechte na hlavě v Krkonošském muzeu Správy KRNAP ve Vrchlabí.

15.4.2016

Za světlem noci do Galerie Morzin

Vrchlabí - Výrazná barevnost motivovaná nereálnem tvoří základní rys nové výstavy v Galerii Morzin.

15.4.2016

Krkonošský mediální a umělecký festival

Jilemnice - Společenský dům Jilm zaplní o následujícím víkendu tvořivé dílny uměleckých a mediálních oborů (KUMF). Zavítá na ně i Tomáš Tenkrát (zakladatel hudebních cen Apollo, PR manager kapel J.A.R a Monkey Business) a senátor a podnikatel Jaroslav Zeman.

13.4.2016

Trutnovský festival hlásí první zvučné jméno. Z Anglie

Trutnov - Dlouho trvalo, než pořadatelé potvrdili, že festival TrutnOFF vůbec bude. A fanoušci se konečně dočkali i prvního zajímavého jména. Je jím mladík s kytarou Jake Bugg, označovaný za pokračovatele Boba Dylana.

11.4.2016

Hudební pecky i herecké hvězdy, to je Sedmihorské léto 2016

Sedmihorky - Lístky už jsou v prodeji, nyní za výhodnou cenu. Kdo chce slyšet legendární Smokie zamíří 15. června na Sedmihorské léto.

11.4.2016

Granát: Slovinská fotografka představuje svou vlast

Turnov - Od počátku dubna představuje návštěvníkům a zdejší veřejnosti v Galerii Granát na Náměstí Českého ráje slovinská amatérská fotografka Darja Grdina krásy svého rodného kraje.

6.4.2016

Celosvětová pocta The Pogues má i českou stopu

Petříkovice - Svátek sv. Patrika je v anglosaských zemích legendární, stejně jako kapela The Pogues, hrající směs tradiční irské hudby a punku.

3.4.2016

Soutěž Česko zpívá vyhrála Kateřina Kolčavová z Brna

Trutnov /FOTO/ - Nejvyšší příčky ovládly účastnice z Brna. Vyhrála Kateřina Kolčavová. Bronzová Michaela Rotterová oslnila média

31.3.2016

Trutnoff bude, program je zatím ve hvězdách

Trutnov - S prvními zprávami k letošnímu ročníku hudebního festivalu Trutnoff si pořadatelé dali hodně na čas. Objevili se i spekulace, zda areál Bojiště v tradičním termínu vůbec ožije.

31.3.2016

Studenti představují velké plastiky i drobné práce zlatníků, rytců a brusičů

Turnov - První letošní velkou výstavu prací žáků turnovské Střední uměleckoprůmyslové školy mohou v těchto dnech obdivovat návštěvníci v ambitu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Vernisáž se odehrála v kapli Nejsvětější Trojice, kde výstavu zahájily radní Libereckého kraje pro školství Alena Losová a ředitelka školy Jana Rulcová.

30.3.2016

Zlaté pásmo v soutěži mají Jizerka a Severáček

Semily - Devět sborů základních uměleckých škol se letos účastnilo krajské Soutěžní přehlídky pěveckých sborů v semilském centru Golf.

30.3.2016

Krkonošský umělecký a mediální festival letos hostí Společenský dům

Jilemnice - Krkonošský umělecký a mediální festival KUMF se po dvouleté přestávce vrací do Jilemnice. Ve dnech 16. až 17.dubna ho bude hostit Společenský dům Jilm.

28.3.2016

Trutnovský inzerát: Kryštof do srdíček

Trutnov /OBRAZEM/ - Trutnovské Uffo po delší době vítalo kapelu Kryštof. Miláčkové publika excelovali v blížícím se závěru svého turné.

23.3.2016

Výstava v Letňanech nabízí autentické předměty z parníku Titanic

Východní Čechy, Praha - Výstaviště v Letňanech hostí putovní světovou výstavu, která návštěvníkům nabízí originální artefakty a rekonstruovaný interiér slavného parníku Titanic. Organizátoři připravili pro Pražany i část věnovanou českým pasažérům. Expozice mapující historii nejslavnější a nejtragičtější lodi světa potrvá na ploše více než 3500 metrů čtverečních do konce června.

22.3.2016

Drahokam letos odváží Divadélko Matýsek

Turnov - Porota šestadvacátého ročníku Turnovského drahokamu rozdala souborům nominace na chrudimskou národní přehlídku, diváci však rozhodli jinak.

21.3.2016

OBRAZEM: Jazzinec má za sebou finále

Trutnov - Festivalové finále Jazzinec nabídlo pestrou hudební paletu.

20.3.2016

Událostí roku v Krkonošském muzeu je výstava Kavánových děl

Jilemnice - Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici připomíná významná výročí rodáka z Víchovské Lhoty, krajináře Františka Kavána. Letos uplyne 150 let od jeho narození, 75 let od úmrtí a 60 let od založení Kavánovy galerie v jilemnickém muzeu.

18.3.2016

O putovní ceně Drahokamu rozhodnou děti

Turnov - Zřejmě nejrozšířenější regionální loutkářský festival mají ve městě, které oplývá šperkařstvím a česko-granátovou tradicí. Založil ho místní loutkářský divadelní kroužek Na židli a jeho brány se otevřou zítra, kdy Turnovský drahokam začíná.

14.3.2016

OBRAZEM: Než utopili smrťáky, zatančili si v Uffu

Trutnov - Jarní zvyklosti představili v trutnovském Uffu svými tanečními kreacemi během nedělního odpoledne i tanečníci ze Základní umělecké školy. Pak šli hodit smrtku do řeky Úpy.

14.3.2016

Malíř Patrik Hábl poprvé přivezl svá díla na výstavu do Krkonoš

Vrchlabí - Galerie Morzin zakončila druhou sezonu úspěšnou výstavou malíře Michaila Ščigola. Do třetí vstupuje expozicí generačně mladého malíře a grafika Patrika Hábla, nazvanou První krkonošská výstava. Tématem je krajina osobitého výrazu, vizuálně krásná, s různými příběhy.

11.3.2016

Uffo se stalo místem činu. Instalacemi Patrika Proška

Trutnov - Galerii Uffo zaplnily unikátní instalace Patrika Proška, který se ve své tvorbě věnuje sochařství a iluzivnímu zobrazování prostoru. Výstavu Místo činu zahájila vernisáž za účasti autora a kurátora výstavy Jindřicha Červenáka.

11.3.2016

Kino Svět přivítá celostátní soutěž amatérských filmařů

Dvůr Králové - Rekordní počet přihlášených snímků do soutěže Juniorfilm 2016 Memoriál Jiřího Beneše evidují pořadatelé z místního Domova dětí a mládeže jednička.

10.3.2016

Dny R. A. Dvorského zahájí polský band

Dvůr Králové - Na dveře klepe už dvaadvacátý ročník oblíbeného swingového a jazzového festivalu, který nese jméno významného rodáka ze Dvora Králové R. A. Dvorského, zpěváka, skladatele a herce.

9.3.2016

Ozvěny evropských filmů míří i do semilské Jitřenky

Semily - Filmový svátek chystá pro diváky na duben kino Jitřenka v Semilech.

1.3.2016

Modrý kocour vystrčil drápky, ovládl divadelní scénu

Turnov - Účast na celostátních přehlídkách porota doporučila pěti amatérským souborům.

26.2.2016

Chcete získat vstupenky na koncert Xindla X, UDG a Voxela?

Dvůr Králové - Krkonošský deník spolu s pořadateli vyhlašuje soutěž o vstupenky na koncert Xindla X, UDG a Voxela, který se v rámci jejich společného turné odehraje 18. března v Zábavním centru Zálabí ve Dvoře Králové.

25.2.2016

Teď královnou jsem já. Kdo to zazpívá?

Trutnov - Stačí zavítat v březnu na veletrh s názvem Infotour a cykloturistika, nechat se vyfotit v královské korunce a pak počkat, jak rozhodne vůle lidu.

24.2.2016

Hasičský bál nově zpestřila světelná show

Čistá u Horek - Tanečníci z obce přišli pěšky, ty z okolí svezl pořadateli vypravený autobus. Uplynulou sobotu žila Čistá hasičským bálem.

23.2.2016

Muzeum představí dílo Ladislava a Valeriana Karouškových

Turnov - Expozici věnovanou Ladislavu a Valerianovi Karouškovým připravuje Muzeum Českého ráje.

22.2.2016

Na cestě s Michalem Horáčkem

Dvůr Králové - Michal Horáček, textař, básník a producent, dorazí v úterý se svým novým projektem s názvem Na cestě do Městského kulturního zařízení Hankův dům ve Dvoře Králové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení