VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Houslový mág "poctil" Paganiniho

Jilemnice - Skladby J. S. Bacha, N. Paganiniho, E. Ysaye a N. Milsteina doplnil Pavel Šporcl zajímavým a vtipným průvodním slovem. Pondělní houslový koncert se stal vstupní branou do nastávajícího Měsíce divadla.

25.2.2009
SDÍLEJ:

Pavel ŠporclFoto: Petr Mendřický

Více jak hodinové vystoupení vážné hudby navštívily ve Společenském domě Jilm téměř tři stovky posluchačů všech věkových kategorií.

„Naše filosofie nabídnout zajímavý program přináší ovoce i v oblasti vážné hudby. Pavel Šporcl je osvědčené jméno, od něhož lze pokaždé očekávat vynikající výkon. Myšlenka pozvat známého houslového virtuosa se zrodila před rokem. Stalo se už tradicí, že nastupující Měsíc divadla, v rámci kterého nabízíme divákům různá představení, je vždy orámován zajímavými vystoupeními. Pavel Šporcl kulturní bránu otevřel a Měsíc divadla uzavřou 29. března bratři Ebenové,“ vysvětlil ředitel Jilmu Jiří Paulů.

Houslový koncert si Pavel Šporcl také sám uváděl. Jednou ze zajímavostí bylo pro diváky určitě i přiblížení vrcholného díla J. S. Bacha Sonáty a partity pro sólové housle, které v programu rovněž zaznělo. Málokterý z posluchačů do té doby tušil, že se dílo našlo v obchodě prodávajícím máslo. K čemu mělo asi sloužit, si každý může domyslet sám. I způsob, jakým se N. Paganini propagoval byl také dost zajímavý. „Pokud bychom se měli přenést do dnešní doby, tak Paganini uměl správné PR. Drbíky a pověsti o jeho osobě ještě sám zvětšoval a často se o něm psalo v bulváru. Tím si zajisté získával další posluchače,“ uvedl houslista Šporcl.

Jana Tauchmanová

25.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Šporcl.

Sedmihorské léto nabídne koncerty i divadla

Trutnov chce budovat věž pro kola

Trutnov chce budovat věž pro kola

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Výběr pomníku provázely vášně a nenávist. Nakonec žádný nebude

Trutnov - Poněkud hořce vyzněla vyhlášená soutěž, ve které nejen soutěžní porota, ale později také veřejnost, vybíraly z osmi výtvarných návrhů na pomník určený ke stému výročí vzniku Československa v příštím roce. Trutnovští si vzali na sebe těžký úkol. Vybrat dílo, které by se stalo důstojnou vzpomínkou na dějinnou událost, se nakonec ukázalo jako neuskutečnitelné.

Jak se kuchtilo v Poniklé?

Poniklá - Prázdniny jsou sice už přede dveřmi, ale školáci z Poniklé se ještě s chutí zapojili do školního projektu Připrav si zdravou svačinku, neboť zdravě bychom měli jíst i v době prázdnin. Ti mladší kuchtili doma s maminkami a hotovou svačinku přinesli k prezentaci do školy, žáci druhého stupně se pustili do příprav přímo ve škole. A tak se všude krájelo, míchalo, vařilo, v kuchyni se pod dozorem kuchařek i peklo.

AKTUALIZUJEME

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Trutnovsko, Pojizeří - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies