VYBERTE SI REGION

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Trutnovsko, Pojizeří /Průběžně aktualizováno/ - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

27.11.2016 AKTUALIZOVÁNO včera 09:07
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

OZNÁMENÍ…

… o kulturních akcích, pozvánky a tipy na zajímavé pořady posílejte na adresu: jaroslav.pich@denik.cz

TRUTNOVSKO

ČTVRTEK – SOBOTA 8. – 10. PROSINCE
Malé adventní trhy v Trutnově. Tradiční setkání s řemeslem a dobrými nápady představí tvorbu řemeslníků, kteří se budou střídat v prostorách sálu – obsazení se bude každý den trochu měnit.
Kdy: od 9.00 do 18.00
Kde: Uffo Trutnov

Setkání se stylistkou Janou Beranovou. Stylistka poradí, jak se správně obléci pro různé příležitosti, jaký styl oblečení zvolit pro váš typ postavy, jak sestavit barevné kombinace atd.
Kde: Františkánský klášter – Městská knihovna, Hostinné
Kdy: od 17.30 hodin

PÁTEK 9. PROSINCE
Benefiční koncert pro varhany v Hajnici. Vystoupí herec činohry Národního divadla Jan Hartl (umělecký přednes) a profesor pražské AMU Jaroslav Tůma (cembalo). Na programu budou duchovní texty a hudba pro klávesové nástroje 17. a 18. století. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit k podpoře financování plánované opravy hajnických varhan, které postavil v roce 1906 vídeňský varhanář Franz Josef Swoboda.
Kde: Kostel sv. Mikuláše v Hajnici
Kdy: od 18.00 hodin

Z pohádky do velkého světa. Městské muzeum zve na výstavu Martiny Minárikové. Jak to bylo v pohádkách a jak je to dnes? Co kdybyste byli třeba pozváni na hostinu na Pražský hrad? Jak odpovědět na pozvání, přinést dar, co si na sebe obléknout? Uvidíte také, jak probíhaly prezidentské návštěvy v našem městě.
Kde: Městské muzeum – Špýchar, Dvůr Králové n. L.
Kdy: výstava trvá od 9. prosince do 19. února 2016

Hudba jinak, Martin Werner a spol. Srdečné pozvání na koncert netradičních hudebních nástrojů. Přineste si hudební nástroj.
Kde: Knihovna Slavoj, Dvůr Králové nad Labem
Kdy: od 18.00 hodin

SOBOTA – NEDĚLE 10. – 11. PROSINCE
Vánoční trhy v Zoo. Ukázky české a africké vánoční tvorby, nákup dárků. Více než stovka prodejců českých a afrických vánočních předmětů, chybět však nebudou ani ukázky klasických řemesel. Svoji práci tak představí podkrkonošští řezbáři, skláři, dráteníci nebo kováři. Zajímavou podívanou slibuje i výroba vánočních ozdob přímo na místě. Africká vánoční tvorba – ručně vyřezávané betlémy, tradiční domorodé šperky, dřevěné sošky, masky nebo obrazy. Adventní atmosféru doplní po oba víkendy vůně vánočního pohoštění v podobě čerstvých perníčků, pečených kaštanů nebo horkého punče.
Kde: Zoo Dvůr Králové
Kdy: vždy od 9.00 do 16.00 hodin

SOBOTA 10. PROSINCE
Perníkové Slezsko aneb vánoční perníčky z druhé strany Krkonoš. Kreativní dílna pro dospělé a děti. Příprava bezvaječné glazury, a plastické hmoty pro zdobení perníčků, seznámení s tradičním i netradičním zdobením, tvarování velkých perníků, tradiční slezská ochutnávka
Kde: Hotel Pod Zvičinou, Dolní Brusnice
Kdy: od 14.00 hodin

NEDĚLE 11. PROSINCE
Adventní koncert v galerii. Tradiční adventní koncert v podání Krkonošského Collegia Musica.
Kde: Františkánský klášter, v Hostinném
Kdy: od 17.00 hodin

Vánoční výstava. Zahájena bude ukázkami výroby výtvarných prací.
Kde: Kulturní dům Batňovice
Kdy: od 14.00 hodin, otevřeno denně od 13 do 17 hodin, trvá do 18. 12.

PONDĚLÍ 12. PROSINCE
Proměny Persie aneb Írán včera a dnes. Cestopisný večer Luboše Vránka.
Kde: Kino Vesmír, Trutnov
Kdy: od 19.00 hodin

Zdobení vánočního stromečku. Tradiční předvánoční akce, při které si děti mohou společně ozdobit vánoční stromeček v Zoo Dvůr Králové.
Kde: Zoo Dvůr Králové
Kdy: sraz v 15.30 hodin

STŘEDA 14. PROSINCE
Gattaca – filmový klub. Utopisticko futuristický film představuje, jak vypadá „normální" život na zemi v budoucnosti. Lidé se nerodí normální cestou, ale vše je plánované, aby se předešlo genetickým vadám. Na každé místo je člověk dosazený jen podle genetického kódu. Kde: Klub Kabinet, Trutnov
Kdy: od 20.00 hodin

Beseda s Jaroslavem Kratěnou o cestách za dobrodružstvím po Severní Americe a z toho vyplynuvší literární činnost aneb proč nepsat knihy v Česku.
Kde: Knihovna Slavoj, Dvůr Králové nad Labem
Kdy: od 18.00 hodin

ČTVRTEK 15. PROSINCE
Přástky v knihovně. V dávných dobách se po večerech scházely ženy, aby předly len, draly peří či se věnovaly ruční práci. Proč se nesejít, vzájemně si vypomoci radou a pomocnou rukou, poznat nové lidi, popovídat či poslechnout ukázku z knihy?
Kde: Městská knihovna Hostinné
Kdy: od 16.00 hodin

Vánoční koncert Pavlíny Filipovské a Karla Štědrého.
Kde: sál Restaurace u Luboše Mladé Buky
Kdy: od 18 hodin

PÁTEK 16. PROSINCE
Královédvorské Vánoce. Tradiční řemeslný trh, ukázky řemesel (foukání a malování skla, pletení ošatek, dřevořezba, předení na kolovrátku a další), program pro malé i velké – adventní koledy, pěvecký sbor ZUŠ R. A. Dvorského, skupina Kantoři, dětský soubor Zhor.
Kde: Hankův dům a Náměstí Václava Hanky, Dvůr Králové nad Labem
Kdy: od 10.00 do 17.00 hodin

SOBOTA 17. PROSINCE
Adventní koncert. Královédvorský chrámový sbor. Řídí Vít Havlíček.
Kde: Kostel Českobratrské církve husitské, Dvůr Králové nad Labem
Kdy: od 17.00 hodin

SEMILSKO

SOBOTA 10. PROSINCE
Vánoční jarmark.
Kdy: od 8.30 hodin
Kde: náměstí v Jilemnici

Anarchia. Metalová kapela hlásící se k hard and heavy kořenům. Obrazem kapely jsou zpěvné melodické texty a úderné kytarové riffy. Za doprovodu basy udává celé formaci tempo motor složený z bicích nástrojů. Turnovskou kapelu AnarchiA založili na počátku roku 2015 kytarista David Koreček a zpěvák Daniel Pelant. Později se přidal baskytarista Honza Kudrnáč a bubeník Vladimír Horák (dnes Vojta Urban).
Kde: Kulturní kavárna KUS, Turnov
Kdy: od 20 hodin

NEDĚLE 11. PROSINCE
Jaroslav Hutka. Tradiční i méně známé balady ze sbírek moravského obrozenského kněze Františka Sušila a etnografa Františka Bartoše, žalm z amsterodamského kancionálu J. A. Komenského i autorské písně v podání hudebníka, skladatele, písničkáře a zakládajícího člena folkového sdružení Šafrán.
Kde: Dům Na Sboře, Turnov
Kdy: od 17 hodin
Tři tenoři.

ÚTERÝ 13. PROSINCE
Diorama – specifický výtvarný způsob muzejní prezentace včera a dnes. Přednáší historik umění Miroslav Cogan.
Kde: Muzeum Českého ráje, Turnov
Kdy: od 17.00 hodin

Na pohovce s hrabětem. Charismatický hrabě František Kinský. Moderovat prosincovou Pohovku bude novinář a spisovatel Josef Klíma, hudební doprovod zajistí Klíma band – Klíma, Půta, Seidl.
Kde: Městské divadlo Turnov
Kdy: od 19.00 hodin

STŘEDA 14. PROSINCE
O literatuře s Marií Iljašenko. Pořad O literatuře, který již více než rok pořádají KC Turnov a Městská knihovna A. Marka. Předvánoční vydání bude věnováno poezii. Vedle poezie jistě dojde i na další zajímavá témata, řeč bude o
cestování, o Ukrajině, Polsku a Česku.
Kde: Kulturní kavárna KUS, Turnov
Kdy: od 19 hodin

SOBOTA 17. PROSINCE
XII. vánoční jarmark v Libštátě. Přijďte strávit předvánoční čas v pohodové atmosféře,kde si můžete zakoupit vánoční stromek přímo od pěstitele a široký sortiment vánočních dárků.
Kde: u Janatů na dvoře pod zastávkou ČD, Libštát
Kdy: od 10.00 hodin

Fridolín se hledá. Máte doma v šatníku také oblečení, které už nenosíte a je vám ho líto vyhodit? My si s ním alespoň hrajeme. Hledáme ve skříni, hledáme, šmátráme a ejhle… Našli jsme netopýra, jmenuje se Fridolín a také něco hledá. Příběh plný hledání a objevování, ztrát a nálezů.
Kde: Městské divadlo Turnov
Kdy: od 10 hodin

Tamdoletma. Předvánoční koncert obohacený o křest nového alba si připravilo uskupení Tamdoletma. Turnovská skupina.
Kde: Kulturní kavárna KUS, Turnov
Kdy: od 20 hodin

NEDĚLE 18. PROSINCE
Vzhůru pastýřové. Adventní, vánoční a duchovní skladby přednese Pěvecký sbor Antonín Dvořák, Turnovské orchestrální sdružení a sólisté, provedení řídí Bohuslav Lédl. Hlavní částí programu bude českolatinská II. mše půlnoční Jakuba Jana Ryby.
Kde: Chrám Narození Panny Marie, Turnov
Kdy: od 15 hodin

PONDĚLÍ 19. PROSINCE
Miroslav Donutil – Cestou necestou. Zábavný pořad. Již za studií hrál v divadle Husa na provázku, kde působil od roku 1973 až do roku 1990. Poté se stal členem činohry souboru pražského Národního divadla, kde působí dodnes. Proslavil se mnoha titulními rolemi, například ve Strýčku Váňovi, jako stařeček v Židlích, šašek v Jak se vám líbí, Truffaldino ve Sluhovi dvou pánů atd.)
Kde: SD Jilm Jilemnice
Kdy: od 19.00 hodin

PONDĚLÍ 26. PROSINCE
Vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Camponotus Jilemnice.
Kde: Sloupový sál v Jilemnici
Kdy: od 18.00 hodin

Funk corporation. Turnovská soulová skupina.
Kde: Kulturní kavárna KUS, Turnov
Kdy: od 20 hodin

Autor: Redakce

27.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policisté hledají nebezpečného cyklistu!

Semilsko - Dopravní policisté pátrají po cyklistovi, který zranil dvouletou holčičku.

Auto ve čtvrtek srazilo další dítě

Kuks - Auto srazilo tento týden na východě Čech už druhé dítě. Tentokrát se tak stalo ve čtvrtek ráno mezi Jaroměří a Choustníkovým Hradištěm v úrovni obce Kuks u benzinové čerpací stanice. Dítě je v nemocnici.

Stanislav Šedý z Rokytnice nad Jizerou je řidičem roku

Rokytnice nad Jizerou - Už devátý titul Řidič roku za Liberecký kraj putuje k zaměstnanci společnosti BusLine a.s. Letos zvítězil Stanislav Šedý ze střediska Rokytnice nad Jizerou. O vítězi hlasují cestující prostřednictvím on-line formuláře umístěného na webových stránkách společnosti Korid.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies